Érdemes tennem valamit?

Figyelt kérdés

Sosem jöttem ki a szüleimmel, bár az utóbbi egy évben változtak egy nagyon picit talán a dolgok, vagyis úgy éreztem.

Van egy régebbi tanárom akivel megbeszéltem a családi ügyeimet és ő segített, hogy hogyan lehetne jobb a kapcsolatom a szüleimmel ami egész jó módszer volt.

Viszont én már több mint egy éve folyamatosan változok és még mindig nem változott szinte semmi.

A szüleim lekezelően bánnak velem, pedig próbálok tenni ez érdekében hogy ne így legyen.

Saját akaratból szeretnék megtanulni angolul és éppen mikor a bátyámmal beszéltem akkor a szüleim is hallották és belémkötöttek és lenézően kezeltek, hogy úgy sem fog sikerülni.

Múltkor átjött egyik osztálytársam akivel jóban vagyok és leégettek előtte.

Konkrétan mostmár ott tartunk hogy bármit csinálok az minden rossz és cseszegetve vagyok meg le vagyok nézve.

A családom szerint buta vagyok aki nem tud semmit és visszafejlődött vagyok.

Mások szerint pedig pont az ellenkezője vagyok (sőt, még a tanáraim is ezt mondják).

Én már tényleg nagyon sokat tettem annak érdekében hogy jobb család lehessünk, de mikor jót is csinálok akkor is csak lenézve vagyok.

L


2018. márc. 22. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem értelek, miért nem tudnál angolul tanulni attól, hogy a szüleid belédkötnek. ehhez ugyanis nem kellenek a szüleid, csak neked kell elkezdeni és végigcsinálni.


A legokosabb, ha egyszerüen nem mondasz el sok mindent, hanem csinálod, amit fontosnak tartasz.


Nem írtad a korodat, de kamasznak tünsz a kérdésed és a fogalmazásod alapján. Itt az ideje, hogy kiállj maagadért, nem feltétlen feleseléssel, hanem tettekkel.

2018. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A siker a legjobb bosszú, azok ellen, akik lenéznek és érzelmileg bántanak. Bár itt nem is a bosszúvágynak kell előtérben lennie, hanem amit az 1. válaszoló ír: ne érdekeljen ki mit gondol, az az ő véleményük. Mindig leszenk olyanok, akik kételkednek benned meg beszólogatnak, ez csak őket írja le... főleg ha szülőről van szó, bár egyre gyakrabban hallok ilyet, sőt még a saját szüleim is néha kételkednek bennem. Utána mikor sikeresen megcsinálok valamit, nagy az öröm :) Kitartást és hajrá!
2018. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Szard már le öket... te HIÁBA változol ha ök ugyanolyan ostoba bunkok maradnak.


Én 1000km-re jöttem el hasonlo környezetből és félévente sem nyitom rájuk az ajtot.

2018. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Annyit érdemes tenned, hogy nem foglalkozol azzal amit mondanak .
2018. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!