Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg tanul a gyerek nappali...

Amíg tanul a gyerek nappali tagozaton a szülő köteles eltartani?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most fogok nappali szakképzésre menni, diákmunkát eddig még nem találtam, (pedig tényleg jelentkezgetek mindenhova)de a szüleim még az 1. hónapban a bérletem sem képesek kifizetni (3850 Ft), nem beszélve a kajáról és az egyéb kiadásokról. De persze cigire meg manikűrre van pénzük.


Amikor szóba hozom nekik, hogy jó lenne ha támogatnának, mert az a normális, felháborodnak, hogy én "el vagyok tájolva", nincs pénzük és, hogy abba az időbe ők már ilyenkor dolgoztak.

Mindig a ballagási pénzzel jönnek amit ebben az évben kaptam, azt akarják, hogy az költsem, de nem értik meg, hogy lekötöttem a bankban, hogy legyen félre tett pénzem, ha már nekik nincs...


Mit tegyek, hogy támogassanak amíg elvégzem az iskolát? Havi 5-5 ezer forintra lenne szükségem diákmunka mellett, nem több 10 ezret kérek...


Valóban én élek tévhitben vagy ők látják rosszul a helyzetet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 08:44
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%
Neked van igazad! Én nem tudnék így viselkedni a gyerekemmel...
2013. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
31%

Te élsz tévhitben és pusztán jogi értelemben egy szülőnek semmilyen eltartási kötelezettsége nincs a gyereke felé, amikortól a gyerek 18 éves lesz.


Ha akarnák, akkor megtehetnék hogy kiraknak a lakásból/házból és a szobádat átalakítják a saját dolgozó/játszószobájukká.

2013. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem ebben a városban fogok élni, a jövőhéten költözöm, az iskola is másik városban van.
2013. aug. 25. 08:56
 4/44 anonim ***** válasza:
27%

A eltartas a szükségleteid kielégítésére jelnek, tehat a,ig van hol lakni, van fűtés, villny, van mit néni es van ruhát, addig ok megteszik, amit kell.

Miután van pénzed es diakmunka ra is mehetnel, nem értem miért nekik kellene fizetni a bérletedet es mi közöd hozza, hogy a saját kereseti két mire költik.

2013. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
32%
Nem kötelesek eltartani 18 éves korod után. Nagyon sok olyan egyetemista van, akik teljesen saját magukat tartják el. Diákmunka, szociális ösztöndíj, tanulmányi ösztöndíj stb. Meg lehet oldani.
2013. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Azért, mert a pénzem le van kötve, szeretnék spórolni, ugyanis se nyelvvizsgám, se jogsim, szeretném ezeket majd idővel megszerezni.


A ruháimat mamámék fizetik, az ennivalót ritkán a szüleim, eddig a családi pótlékból készítettem magamnak ételt,vagy abból a pénzből vettem amit mamámék adtak, ugyanis anyukám hétköznaponként soha nem főzött, hétvégén pedig csak tésztát vagy mirelitet.

2013. aug. 25. 09:01
 7/44 anonim ***** válasza:
59%

Hulye szótár program... Na mégegyszer:


A eltartas a szükségleteid kielégítését jelenti, tehát t amig van hol lakni, van fűtés, villany, van mit enni es van ruhád, addig ők megteszik, amit kell.

Miután van pénzed es diakmunkara is mehetnel, nem értem miért nekik kellene fizetni a bérletedet es mi közöd hozza, hogy a saját keresetüket mire költik.

2013. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
97%
De azért az összképhez hozzá tartozik persze, hogy a legtöbb szülő 18 éves kora után is ott segíti a gyerekét, ahol tudja, ha máskor nem, legalább a felsőfokú tanulmányai alatt.
2013. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
91%
Ha eddig valami más városban voltál és most költözöl Bp-re, itt fogsz diákmunkát kapni, az (szinte) biztos. Legalábbis nekem sosem volt gondom ezzel. A szüleid szarul viselkednek, hogy a saját nyomorukat akarják exportálni rád ("18 éves koromban én már dolgoztam"), de semmiféle kötelezettségük nincs feléd.
2013. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Az előzőből kimaradt: az 1. hónapban ha találnék diákmunkát, sem kapnék pénzt. Akkor igényelném leginkább a támogatást, ugyanis októbertől már jár nekem a családi pótlék, és a gyakorlatra kapott pénz is (összesen 29 ezer forint, ami lássuk be Pesten édeskevés..) iskolaszövetkezetnél regisztráltam, már lassan 3 hónapja, de azóta sincsen munkám, egy helyen lett volna, de este 10-kor végeztem volna, akkor meg egyedül járkálni fiatal lánynak Budapesten nem egészen ajánlott.
2013. aug. 25. 09:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!