Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig köteles eltartani a...

Meddig köteles eltartani a szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés

Egy vitából indul a kérdés. Haverom a testvérével még otthon lakik. 25 és 29 évesek. Haverom a fiatalabb, egyikük sem dolgozik, a bátyja egyetemre jár, de halaszt.

Hétvégén buliztunk, panaszkodott nincsen pénze. Vitázni kezdtünk miért nem megy el dolgozni. Azt mondta részegen, hogy nem ő akart megszületni ő nem hajlandó kulimunkát végezni, se házimunkát, arra ott az anyja. Utána előadást tartott miszerint a szülő köteles eltartani a gyerekét élete végéig, hiszen a gyerek nem kéri, hogy megszülessen. Mi körberöhögtük, de a szüleit sajnálom. Ti meddig tűrnétek ezt?


2018. márc. 22. 10:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9%

Elete vegeig ha nyomorek

Minden mas esetben 18 ev .

Orok diakok pedig fenekbe kell rugni.

Erdekes 20 eve mindenki gyorsan onnalo lett

2018. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező,nem igazán értem,hogy mit értesz azon,hogy "köteles".


Jogi értelemben?

Erkölcsileg?


Jogi értelemben 18 éves koráig,de akár 25 éves koráig perelheti a szülőt rokontartásra,ha nappali tagozaton tanul.


Az más kérdés,hogy egy szülő meddig hajlandó eltartani a gyerekét.

Az ő dolguk.

Ha megtehetik a szülők,hogy ne dolgozzon a gyerek,csak tanuljon,az ő dolguk,ha így döntenek.


Szerintem sokan irigykednek erre,ezért "körbe nevetik".


Ha valakinek életképtelen a gyereke,akkor az ő döntése,hogy vállalja e a terhet,vagy nem.


Az gáz,ha a házimunkában nem segítenek.


Ha eddig nem sikerült elvégezni az egyetemet,annak valami oka van,és lehet a szülők úgy vannak vele,ha elmenne dolgozni,akkor meg az eddig belefektetett idő is kárba menne,mert nem végezné el egyáltalán.


De amúgy elég sokan szeretnek beleszólni mások életébe,hogy mit hogyan kellene.

Húgom 20 éves,nem vették fel az egyetemre tavaly,ezért az éven itthon maradt,újra érettségizik,nyelvet tanulja,megcsinálja a jogsit,amit a szüleim állnak neki.

Erre a barátnője,aki 19 éves,a középiskolát sem végezte el,szült egy gyereket,és ott laknak az anyjánál,és azzal büszkélkedik,hogy ők(vagyis a párja,aki dolgozik,ő meg a gyerekkel van otthon) beleadnak a rezsibe,nem eltartottak:D

2018. márc. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire nem tetszik többeknek az #5-ös hozzászólásom, az a tény:

A Ptk következő 2 fejezete:

"XXI. Fejezet

A kiskorú gyermek tartása

(4:214. § [A rászorultság vélelme]

A kiskorú gyermek tartásra való rászorultságát vélelmezni kell. Ez a vélelem a gyermek nagykorúságának betöltése után is - legfeljebb a huszadik életévének betöltéséig - érvényesül, ha a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat.) "


"XXII. Fejezet

A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása"

Ez a "rokontartás" 20+ évesen vagy felsőfokú tanulmányok esetén - már feltételekkel.

2018. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%

Az ilyen trógerrel már nem lehet mit kezdeni, mert valószínű a szülő gyenge kezű, alkalmatlan volt emberré nevelni.

Az "eltartás" számomra nem törvényi kötelesség, hanem erkölcsi.

Amíg egyetemre jár, kevés a keresete addig tamogatom, sőt ha megtehetem bármikor segítem amivel tudom.

De az en fiam 15 évesen, alig várja, hogy nyári munkát vállalhasson, pedig jól tanul és egyetemre készül.

Az élősködők nevelését a szülő szúrja el, aztán pedig sír.

2018. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 walk w1th mee ***** válasza:
18%

Én itthon lakom,anyámékkal:D (anyám plus a párja).Noss,itthon élek lakok és nem is szándékszom sehová menni innen:D Dolgozgatok,itthon eszem iszom és kész tökjól elvagyunk. Édesapám kamionsofőr jó fizetése van,ő is szokott adni minden hónapban egy x összeget,aztmondta ameddig ő tud dolgozni ,segit engem. Nincs ebből gond,és 22 éves vagyok.

Én is úgy tartom ha majd gyerek stb lesz,én nem akarom hogy a gyerekem megérezze azt hogy mindent a két kezéből kelljen csinálnia.

2018. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 walk w1th mee ***** válasza:
77%
ameddig él és én is,probalok majd segiteni neki:)
2018. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!