Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha az anyám ennyire...

Normális, ha az anyám ennyire beleszólna a pénzügyeimbe, abba, hogy miket vásárolok?

Figyelt kérdés

Régebben is ez volt, hogyha adott pénzt, utána folyamatosan nézegette a pénztárcámat és faggatott, hogy mire költöttem el (nem felnőttként, hanem 15-18 éves koromban).


Nemrég lett egy jól fizető állásom, és kicsit több mindent megengedhetek magamnak, mint ezelőtt. Pl. kiadtam egy nagyobb összeget arcápolási termékekre, mert eddig csak egy sima drogériás hidratálóm volt, meg egy arcradírt használtam hébe-hóba. Most pedig teljes esti rutinra való termékeket vettem és mondtam neki, hogy azóta sokkal szebb a bőröm, puhább is és hogy ezeket neki is ki kell próbálnia. Ma mutattam is neki, mire kiakadt, hogy ő ennyiért biztos nem fog venni magának kozmetikumot, mikor egész évben nem költ el ennyit ilyenekre, nem egy kis üvegcsére fog kidobni ennyi pénzt... Meg hogy még én is olyan fiatal vagyok, minek kenek magamra ennyi mindent. Azóta ezen lovagol, hogy ő fizikailag rosszul van, hogyha egy termék ilyen sokba került, mennyi lehetett az összes és hogy mennyi pénzt szórok el naponta...


Félreértés ne essék, nem felesleges holmikra költöm a fizetésemet, hanem teszek félre is, egy külön számlán tartom azt a pénzt, amihez csak vészhelyzetben nyúlok hozzá. Tehát ezért nem értem, miért viselkedik velem úgy, mintha minden pénzemet elszórnám hülyeségekre.


2018. márc. 22. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy ilyen, akkor nem kell neki beszámolni és kész.
2018. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy akkor is ezt csinálja, ha a saját pénzemet költöm magamra...
2018. márc. 22. 23:49
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Azok csinálnak ilyet akik annyiból élnek amennyiből még fut mindenre, de számolgatni kell.

Egy olyan ember aki 4literes benzines bmw-t vesz és városban hajtja nem fogja érdekelni az összeg amit beletölt a tankba, amikor a délután már 50ezerért vesz egy bőrcipőt...


Na most képzeld el a kispénzű mit válaszolna erre.

-Minek az a benzintemető, kéne a frásznak

-Annak a cipőnek az árán vettem volna 3 pár másikat


Ezeket mind azért mondja a többség mert nincs lehetősége ezekre, ezért is jó a virsli kerekű régi swift stb.


Egyébként az ember ilyen, de jobb esetben azért még mindig úgy van ahogy nő a fizetés, úgy az igények is ahhoz igazodnak.

2018. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Márpedig de, egyes emberek még azon is kiakadnak, ha egy vadidegen költ valamire, amire szerintük nem kéne... Ijesztő, mire képesek az emberek.


A leírásod alapján te teljesen rendesen intézed a dolgot (de ha most boldogan költekeznél egy rövid ideig vagy hibákat követnél el, amiből nem lenne nagy gáz, csak kissé pazarló lennél, akkor mi lenne? azon sem kéne kiakadnia, max. tanácsot adnia), nincs joga beleszólni. Természetes, hogy nem egyforma az emberek prioritásrendszere, illetve lehet, hogy édesanyád megszokta a saját kereteit, de te látod, hogy mire telik és máris annak megfelelően költesz.

2018. márc. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Most már tudod. Máskor ne mondd el neki.

Minden ember más dologra költ sokat. Engem pl. azért néz hülyének mindenki, mert havonta 180-200 ezer forintot költünk kajára. Amikor elmentünk nyaralni, mindennap a legdrágább étteremben ettünk, stb.

Más ember pedig másra költ sokat. Én sem költenék krémre, mert arra meg sajnálom a pénzt. Leginkább azért, mert rajtam már úgysem segítene :D

Van olyan ismerősöm, akinek a családja több lakás árát költötte már ruhára.

Van, aki az összes pénzét elutazza.

Van, aki üres kenyeret eszik egész hónapban és kuporgat.

Mindenki más.

Anyukád úgy látszik, máshogy gondolkozik mint te, ezért inkább ne "sokkold" ilyesmikkel. Egyébként is felelősségteljesnek tűnsz, van félretett pénzed stb. de anyukád nem fog már megváltozni, legjobb ha egyszerűen kerülitek az ilyen konfliktust.

2018. márc. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell megmondani,aki igénytelen magára kiakad ilyenen,aztán picsog ha egy csinos nő elszedi a férjét. A saját pénzedet meg ne h Ő hátarázzo meg h mire költheted. Mindenbe beleszolna?
2018. márc. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Vannak fukar emberek. Ne mondj neki semmit. Kényeztesd csak magad.
2018. márc. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, én sem költenék irracionálisan nagy összeeket sminkre és kencékre, de ez az én véleményem. Egyszerűen el kell fogadnod, hogy vannak emberek, akik így gondolkodnak, és felesleges kiadásnak látják. De ha te megengedheted magadnak és ettől jobban érzed magad a bőrödben, az a te dolgod.

Mindössze annyit akarok ezzel mondani, hogy sokkal hasznosabb dolgokra is lehet fordítani a pénzt. Viszont azzal egyet kell értenem, hogy a fizetésednek - főleg ha jól keresel - kell legyen egy meghatáozott százaléka, amit magadra költesz, arra, amire éppen kedved van.

2018. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, otthon laksz, vagy külön?

Engem akkor cseszegetett anyám ilyennel, mikor otthon laktam pár évig munka után.

2018. márc. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként megsúgom, mint szülő: Időnként jól tud esni a szülőnek egy kis figyelmesség az extrém jól kereső fiatal-felnőtt gyerektől.

Mondjuk egy doboz csoki, ilyenek. Nem rászorultsági alapon, csak úgy.

2018. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!