Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha az anyám ennyire...

Normális, ha az anyám ennyire beleszólna a pénzügyeimbe, abba, hogy miket vásárolok?

Figyelt kérdés

Régebben is ez volt, hogyha adott pénzt, utána folyamatosan nézegette a pénztárcámat és faggatott, hogy mire költöttem el (nem felnőttként, hanem 15-18 éves koromban).


Nemrég lett egy jól fizető állásom, és kicsit több mindent megengedhetek magamnak, mint ezelőtt. Pl. kiadtam egy nagyobb összeget arcápolási termékekre, mert eddig csak egy sima drogériás hidratálóm volt, meg egy arcradírt használtam hébe-hóba. Most pedig teljes esti rutinra való termékeket vettem és mondtam neki, hogy azóta sokkal szebb a bőröm, puhább is és hogy ezeket neki is ki kell próbálnia. Ma mutattam is neki, mire kiakadt, hogy ő ennyiért biztos nem fog venni magának kozmetikumot, mikor egész évben nem költ el ennyit ilyenekre, nem egy kis üvegcsére fog kidobni ennyi pénzt... Meg hogy még én is olyan fiatal vagyok, minek kenek magamra ennyi mindent. Azóta ezen lovagol, hogy ő fizikailag rosszul van, hogyha egy termék ilyen sokba került, mennyi lehetett az összes és hogy mennyi pénzt szórok el naponta...


Félreértés ne essék, nem felesleges holmikra költöm a fizetésemet, hanem teszek félre is, egy külön számlán tartom azt a pénzt, amihez csak vészhelyzetben nyúlok hozzá. Tehát ezért nem értem, miért viselkedik velem úgy, mintha minden pénzemet elszórnám hülyeségekre.


2018. márc. 22. 23:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy anyukád anyagi helyzete nem olyan, mint a tiéd (és elvileg ezzel illene tisztában lenned), akkor miért öntöd az olajat a tűzre?


Egyébként közeleg az anyák napja, remek alkalom, hogy meglepd azokkal a kencékkel, amiket szerinted neki is ki kell próbálnia. :)

2018. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!