Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani, de úgy érzem, hogy ez életmódváltás nélkül nem fog menni. Szeretném magamnak készíteni az ebédemet, több zöldséget enni stb.A gond az, hogy ő biztos azt hiszi majd, hogy fogyózom ezért nem biztos, hogy engedi ráadásul azt se tudom milyen indokot mondjak neki, hogy kezdjek bele. Már előre érzem, hogy kínos lesz és utána piszkálni fog. Tudtok mondani valami jó indokot?

(mellesleg lehet nem jó kategória, de ide sokan jönnek és gyors válasz kell)



2018. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs veled semmi baj, akkor direkt jó, ha elmész pszichológushoz az anyukáddal együtt, mert akkor majd ő, egy szakember elmagyarázza az anyukádnak, hogy miért jó ötlet, hogy le akarsz fogyni, hogy miért teljesen normális, hogy hánytatni akarod magad, hogy miért teljesen rendben levő, hogy bűntudatod van az evéstől, meg az összes többi ilyet.
2018. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek problémáid, csak gyűlölöd a kaját, és már azt tervezgeted, hogyan hányhatnád ki.


Tényleg nem vagy beteg. Áh, kicsit sem.... értelmes szülő ILYENKOR viszi el a gyerekét az orvoshoz, hogy még a testi baj ELŐTT kezdhessenek vele valamit.

2018. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 A kérdező kommentje:
"a biológiát nem lehet kicselezni csak magadat kinyírni" - nem nyírom ki magam, ha eldurvul a helyzet majd észre veszem és abbahagyom
2018. márc. 26. 19:34
 24/84 anonim ***** válasza:
100%

Van valaki, akit szeretsz? De úgy igazán. Akárki: szülő, testvér, rokon, barát, barátnő, bárki? Van ilyen? Akit nagyon-nagyon szeretsz.


Mit szólnál hozzá, ha megtudnád, hogy önpusztító életet él? Akárhogyan, mondjuk úgy, hogy drogozik (amit ő tök jónak tart), vagy alkoholizál (de olyan mértékben, amiről te tudnád, hogy veszélyes, ő viszont azt hinné, hogy ugyanmár, tökre rendben van), vagy valami hasonló? Nem próbálnád megértetni vele, hogy öli magát? Hogyan?


Az anyukád ugyanígy érzi magát: látja, hogy ártasz magadnak, hogy egyre inkább ártani készülsz magadnak (ha nem is tudatosan), és nem tudja, hogy hogyan értesse meg veled, hogy rossz, amit csinálsz.


Beszélgess vele. Ne azt várd, hogy támogassa az "életmódváltásodat", hanem beszélgess vele. Sokat. Nagyon sokat. Mindenről.

2018. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:
Na tessék, van valami csak egy valami az életben amit én magam döntök el, de egyre inkább úgy látszik, hogy mégsem. Semmiféle testi baj nem származik az egészséges étkezésből
2018. márc. 26. 19:38
 26/84 anonim ***** válasza:
93%
Az egészségesből nem is. De amit te csinálsz, az egészségtelen.
2018. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szeretem a családom, de ez nem önpusztító életmód, az az éheztetés, mondom, hogy nem esek túlzásba, csak mindenki mindent túl dramatizál
2018. márc. 26. 19:41
 28/84 anonim ***** válasza:
100%

"van valami csak egy valami az életben amit én magam döntök el"


Nem normális dolog, ha csak ezt az egyet döntheted el te magad.


Mit szeretnél még te eldönteni? Ki nem hagyja, hogy te magad dönts más dolgokról is?

2018. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:
És ha azt mondjátok, hogy ennyi épp elég akkor miért van az, hogy ezt az egészet már tavaly december óta csinálom, de én csak kövérebbnek látom magam? Valami baj van netán a testemmel vagy csak ennyire szerencsétlen vagyok?
2018. márc. 26. 19:43
 30/84 A kérdező kommentje:
"Mit szeretnél még te eldönteni?" Mindent, hogy mikor, mennyit és mit eszek
2018. márc. 26. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!