Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani, de úgy érzem, hogy ez életmódváltás nélkül nem fog menni. Szeretném magamnak készíteni az ebédemet, több zöldséget enni stb.A gond az, hogy ő biztos azt hiszi majd, hogy fogyózom ezért nem biztos, hogy engedi ráadásul azt se tudom milyen indokot mondjak neki, hogy kezdjek bele. Már előre érzem, hogy kínos lesz és utána piszkálni fog. Tudtok mondani valami jó indokot?

(mellesleg lehet nem jó kategória, de ide sokan jönnek és gyors válasz kell)



2018. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
100%

BMI (testtömeg-index) kalkulátorunk segítségével megtudhatod, hogy mennyi a BMI értéked, és az melyik tartományba esik.


A Testömegindexed:

17.3

Túl sovány

Osztályozás TTI (Kg/m2)

Normál 18,5 - 24,9

Túlsúly 25 - 29,9

I. fokú elhízás 30 - 34,9

II. fokú elhízás 35 - 39,9

III. fokú elhízás > 40



Ez a kamaszpanasz nevű oldal BMI kalkulátorának az eredménye.Ennek már hiszel?


A többiek már leírták,hogy ide már szakember kell.

Nem olvastam végig az összes kommentet,de nem szólt be valaki véletlenül,amiért azt érzed,hogy még most is kövér vagy?Családtag,osztálytárs,bárki?Általában az szokott ekkora lavinát elindítani.

2018. márc. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon sok választ írtatok csak most volt időm elolvasni. Bevallom most eléggé rám ijesztettetek. Az utolsónak írom, hogy senki nem szólt be, hogy kövér lennék vagy valami csak azt mondták, hogy megerősödtem ez nekem rosszul esett, de ez az igazság
2018. márc. 27. 06:55
 63/84 anonim ***** válasza:
100%

Egy valaki azt mondta, hogy megerősödtél. Ehhez képest csak itt, csak most hányan mondtuk már, hogy túlságosan is sovány vagy? Gondolkodjál! Ki nem szarja le azt az egyet, ha mindenki más épp az ellenkezőjét mondja???!!!


Igenis szép vagy! Egyelőre... De ha tényleg elkezd hullani a hajad, ha elájulsz, amitől kék-zöldre vered az arcodat és betörik az orrod, stb., na akkor aztán tényleg nem leszel szép.

2018. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
2018. márc. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, éhezteted magadat. A szervezeted meg minden kalóriát megpróbál elraktározni, hogy ne haljon éhen, ha még ennél is kevesebbet kap. Ezért nem fogysz úgy,a hogy szeretnél. A mkenstuáció elmaradása pedig elég intő jel.

Beszélgess anyukádékkal vagy/és egy szakemberrel. Amit csinálsz, az nem egészséges étkezés, hanem öngyilkosság.

2018. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 A kérdező kommentje:
Én nem éhezem, nem vagyok éhes és mára elhatároztam, hogy beszélek erről anyuval.
2018. márc. 27. 09:44
 67/84 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy nem vagy éhes attól még de, éhezel. 800 kalória minden csak nem egészséges, te pedig azt mondod egészségesen szeretnél élni. Kis ellentmondások vannak, de ez szerintem csak azért van mert tájékozatlan vagy. Ez nem a te hibád, én személy szerint bevezetnék az iskolákban egy órát ahol ezt tanítják a gyerekeknek, hogy mit hogyan kéne enni, a tévhiteket eloszlatni stb, és biztos, hogy kevesebb gyerek de akár felnőtt kezdene bele ilyen önpusztító "diétákba". Volt egy ismerősöm, hasonló adatokkal mint te(kg+cm), tök vékony volt(sztem túl vékony is, de ez nézőpont kérdése) de állandóan csak azt lehetett hallani, hogy ő dagadt. Ez egy mentális betegség, fogyhatsz te akárhány kg-t soha nem leszel elégedett magaddal. Én is csak azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust vagy egy dietetikust, áss bele mélyebben a témában és ne tedd tönkre magad. Fejlődő szervezet vagy, ha nem viszed be a szükséges tápanyagot nincs miből fejlődj, és ez később visszafog ütni.
2018. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus anorexia, szinte tankönyvszerű. Azok rettegnek a nőies formáktól, ezért a soványsággal "fiúalakot" öltenek. A másik meg a kontroll, úgy érzik, a kajálás az egyetlen, amit befolyásolni tudnak. Ezért nem éhezik, mert neki örömet okoz, ha nem eszik.


Én egyszer majdnem 30 kilót fogytam, és nem láttam változást. A ruháim már nem maradtak meg rajtam, de a tükörben semmit nem láttam. Akkor kezdtem el pszichológushoz járni. Utána képeken láttam a változást. Nagyon durva dolgokat művel az agy.

2018. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
100%

Már MOST problémád lehet belőle... de mindegy, volam anorexiás, én is uralmat akartam az életemben, azért nem ettem.


3 évig tagadtam meg az ételt szinte teljesen.

- lefogytam, kiállt minden bordám

- fájt a lélegzés, ha valamihez hozzáértem, már véömleny

- nyáron is pulcsiban ültem, annyira fáztam

- menstuáció 2 évig nem volt, libidóm szintúgy


Ami maradványtünet:

- fáj a gyomrom, akármit eszem - először minden! étel után úgy begörcsöltem, hogy sírógörcsöt kaptam a fájdalomtól

- sűrűn van hányingerem

- rengeteg a savam szinte mindentől

- random hányok - nem direkt, de kijön a kaja

- húst egyáltalán nem tudok enni

- hol szorulásom van napokig, hol 3-4 bűzös hasmenés/nap



De neked úgysem tudjuk megmondani, hgoy beteg vagy - EZ a szmét ebben a kórságban -, majd rájössz.

2018. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy ex bulimiás.

A végén ha egy fél almát megettem, azt is kihánytam, nehogy kövét legyek, sőt, a beszedett vitalinokat is, mert úgy éreztem, mintha kövek lennének bennem.

A fogaim tönkrementek, a hajam csomókban hullott, inzulinos cukorbeteg lettem.

Továbbá én vagyok a legkisebb a családban, most 27 évesen őszülök (apu soha nem őszül, anyu 45 évesen kezdte, a két idősebb tesóm se, csak én)

De ami a legsokkolóbb

13 évesen tanulmányi versenyekre jártam, az iskolai sudoku versenyen magasan vertem mindenkit, nem csak a 12-14es korcsoportban (6osztályos gimi) hanem a végzősöket is legyaláztam. Ma erre képtelen vagyok.

Akkor 128as IQ-t mértek nálam.

Most 110jött ki.

A jegyeim leromlottak, gyüjtősuliba kerültem.

Szerencsére a koleszos nevelőm észrevette hogy gáz van, és megmentette az életem.

2018. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!