Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani, de úgy érzem, hogy ez életmódváltás nélkül nem fog menni. Szeretném magamnak készíteni az ebédemet, több zöldséget enni stb.A gond az, hogy ő biztos azt hiszi majd, hogy fogyózom ezért nem biztos, hogy engedi ráadásul azt se tudom milyen indokot mondjak neki, hogy kezdjek bele. Már előre érzem, hogy kínos lesz és utána piszkálni fog. Tudtok mondani valami jó indokot?

(mellesleg lehet nem jó kategória, de ide sokan jönnek és gyors válasz kell)



2018. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
100%

"miért van az, hogy ezt az egészet már tavaly december óta csinálom, de én csak kövérebbnek látom magam? Valami baj van netán a testemmel vagy csak ennyire szerencsétlen vagyok?"


A lelkeddel van baj, nem (elsősorban) a testeddel. Minél régebb óta húzódik ez az egész, annál esélyesebb, hogy testi bajaid is lesznek. Egyszercsak majd leáll a menstruációd is, ha így folytatod. Kórházba kerülsz. Kényszerűségből leszel magántanuló. Ne akarj idáig eljutni.


Egyébként ha már december óta csinálod, akkor most mit akarsz elmondani az anyukádnak? Akkor látja december óta, hogy saját magadnak készíted a kaját, tud mindenről, nem?

2018. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
100%
Ez a testképzavar maga. Nem látod reálisan magadat. A reális az, hogy az általad leírt adatokkal a vékonyabbak közé helyezd az alkatodat. Nem így látod, rosszul látod.Emiatt belesodródsz egy kontrollálhatatlan, kényszeres "minden falat hízlal" elmejátékba. Segítségre van szükséged.
2018. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
100%
De az evéssel kapcsolatos dolgokon kívül még miket szeretnél te magad eldönteni? Nem volt beleszólásod, hogy melyik suliba járj? Anyukád osztja be az idődet? Ő dönti el, hogy milyen ruhákban járj? Vagy milyen döntésektől éreznéd jobban magad a bőrödben?
2018. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
100%
semmi szükséged arra, hogy nekiállj diétázni, a kicsi zsírra és a löttyedt testedre a mozgás kell inkább
2018. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 A kérdező kommentje:
December óta nem nasizom és a többi amit leírtam szóval nem készítem azóta magamnak a kaját éppen ezért akarok most változtatni mert nem látom az eredményt. Mondjuk lehet nem kéne leírnom, de a menzeszem már 3 hónapja nincs meg.
2018. márc. 26. 19:52
 36/84 A kérdező kommentje:
De nem érdekel ha elmarad így jobb is
2018. márc. 26. 19:53
 37/84 A kérdező kommentje:
Inkább arról van szó mintha az én véleményem nem számítana, olyan jelentéktelennek érzem magam
2018. márc. 26. 19:54
 38/84 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább arról van szó mintha az én véleményem nem számítana, olyan jelentéktelennek érzem magam"


De mitől éreznéd jobban magad? Ha milyen dolgokban dönthetnél te? Hogy hová menjen nyaralni a család? Hogy milyen színűre fesd a hajadat? Hogy mire költsd a zsebpénzedet? (Van zsebpénzed egyáltalán?) Hogy hány órára kelljen hazaérned suli után? Hogy milyen szakkörökre járj? Hogy mit csinálj a szabadidődben? Vagy mi az, amitől ha csak egy kicsit is, de jobban éreznéd magad?

2018. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos lenne, hogy minél előbb orvoshoz menj, tényleg! A menstruáció nem egy szabadon választott valami, ami "el is maradhat, ha te úgy gondolod". Az azt mutatja, ha megvan, hogy egészséges vagy. Ha leállt, az attól van, hogy a szervezeted úgy érzi, hogy haldoklik, ezért nem tud szaporodni, mert minden energiát arra kell, hogy fordítson, hogy egyáltalán életben maradj. Ez nagyon komoly.


Szereted a kutyákat? Ha látnál egy haldokló kutyát, nem próbálnál segíteni neki? Vedd már elő az empátiádat (guglizd meg), és használd saját magaddal szemben úgy, mintha olyan valaki vagy valami lennél, akit szeretsz! Legyél már egy kicsit jó saját magadhoz! Az a minimum, hogy meglocsoljuk a szerencsétlen szobanövényt, nem? Máshogy kimúlik. Te meg még csak nem is eteted magad rendesen... Saját magadat. Ez akárhonnan nézzük, beteg dolog. Menj orvoshoz!


Mit ettél ma egész nap?

2018. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:
Attól érezném jobban magam ha nem kérdezgetnének és aggódnának értem folytonosan. Pl. mindig megkérdezik, hogy :csak ennyit ettél? Miért nem habyagolod egy kicsit a tornát? Én se kérdezgetem őket, hogy mit miért csinálnak
2018. márc. 26. 20:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!