Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani, de úgy érzem, hogy ez életmódváltás nélkül nem fog menni. Szeretném magamnak készíteni az ebédemet, több zöldséget enni stb.A gond az, hogy ő biztos azt hiszi majd, hogy fogyózom ezért nem biztos, hogy engedi ráadásul azt se tudom milyen indokot mondjak neki, hogy kezdjek bele. Már előre érzem, hogy kínos lesz és utána piszkálni fog. Tudtok mondani valami jó indokot?

(mellesleg lehet nem jó kategória, de ide sokan jönnek és gyors válasz kell)



2018. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
92%

Egy időben ezt csináltam én is. Nem hittem el magamról, hogy anorexiás lennék, mert sosem éheztettem magam csontvékonyra, nem maradt el a menstruációm, de attól függetlenül rohadtul sokkal kevesebbet ettem, mint ami a napi előírt kalóriamennyiségem volt.


1 évig csináltam ilyen üzemmódban, aminek az lett a vége, hogy teljesen lemerítettem a szervezetet, amit ő betegségek formájában köszönt meg: lett egy jó nagy adag ételallergiám, a beleimmel állandóan bajok vannak, egy időben a szívem is teljesen legyengült (a normális 120/80 helyett 85/55 körül volt a vérnyomásom, a pulzusom meg a normális 72 helyett 50 alatt mozgott). Úgyhogy ha nem szeretnéd kipróbálni, hogy milyen az, amikor a beleid csak úgy random felpuffadnak, vagy leállnak, és fogalmad sincs, mitől, vagy azt, hogy milyen találni a boltban egy olyan terméket, ami egyszerre glutén, tej, dióféle, cukorféle -és szójamentes, vagy hogy milyen érzés az, amikor egy lépcsősor megmászása után úgy érzed, hogy le akar állni a szíved, akkor fordítsd vissza ezt a folyamatot addig, amíg nem késő! Nem jó a hátralevő életedet ilyen sz@rokkal leélni. És ez csak 1 évnek a terméke. Youtube-on nézek egy anorexiából és bulimiából gyógyult csajszit, aki tizenx év után hagyja abba, na, neki sokkal több gondja van, annyira lemerült a szervezete, hogy ha a kocsiban hirtelen fékeznének, az is halálos lehetne neki.


Pszichológushoz járni nem ciki, másnak nem kell tudnia, nem a hülyék meg az elmeháborodottak mennek oda, hanem a bátor emberek, akik szeretnének változtatni, és van bennük annyi lelkierő, hogy segítséget kérjenek!

2018. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy kell többet fogyni, hogy lecsökkented a keveset is, hanem úgy, hogy minél hosszabb időn át tartod az 1000-1500-at. De neked nem fogynod kéne, hanem híznod. Istenem, hogy sajnálom az ilyeneket, mint te! Meg a szüleiteket.
2018. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
100%
En is így éltem 3 évig. Csomókban kihullott a hajam a vas és egyéb más hiány miatt. Soha nem lett már olyan mint volt, pedig már 10 éve, de a halántékomnál nem nőtt vissza. Állandóan tupíroznom kell. Összefogni nem tudom, mert akkor latszik hol nincs hajam. Inkább lenne rajtam 20 kg plusz, de ne lennék félig kopasz 30 évesen, ez sokkal kellemetlenebb...
2018. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked bármelyik kalóriakalkulátor szerint a méreteidből kifolyólag napi 1250 körül van az a kalóriaszükségleted, amit egy nap alatt használ el a tested, magyarul 1250 kalóriát kellene bevinned akkor, ha egész nap csak ágyban fekszel és döglesz, de te emellé sportolsz, nem is kicsit.
2018. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
10%
én azt kamuznám orvosi okai vannak
2018. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én nem ismerlek, nem láttam rólad egy képet sem, szóval csak elképzelni tudom az alakod, de legyél magaddal elégedett!!!! 165 cm és 47 kg az az átlagnál vékonyabb. Ne lásd magad dagattnak. Biztosan szép vagy. Az osztályban nálunk kb. minden lány 49-52 kiló és így sem vagyunk dagattak, akkor te főleg nem vagy az. Miközben ezeket a sorokat írom bekönnyeztem, mert nekem is volt egy ilyen időszakom, DE úgy tudtam kilábalni ebből, hogy igenis elhittem, hogy szép vágyok, mert minden ember szép. Ez a kalória amit leírtál már bocsánat, de egy macska is többet eszik ennél. Azt tanácsolom, hogy ne számold a kalóriákat, még csak hobbiból sem! Egyél salátákat: tészta saláta, görög saláta ...., natúr csirkemellel, levest mindenképpen egyél, 0sok gyümölcsöt, zöldséget. Sportolhatsz, de akkor több kalóriát egyél! Nem tudom, hogy hallgatsz-e rám, vagy megfogadod-e a tanácsaimat, de egyet tarts be kérlek: szerest magadat!!!!!

2018. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
100%
Akinek volt ilyen időszaka, azt mi billentette át a normális kerékvágásba? Mi volt az, amitől elkezdtétek újra szeretni magatokat, mi volt az, amitől újra elhittétek, hogy szépek vagytok? Hogy lehetne segíteni a testképzavarosoknak?
2018. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
97%

Te nagyon buta kislány vagy!

Sürgősen menj pszichológushoz és nőgyógyászt is keress fel!

Már most anorexiás vagy!

2018. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
100%

3000 kcalt ennék a helyedben, az jó mennyiségnek tűnik napi 3 óra tornához (jól olvastam?).


Testképzavarod van és evészavarod, NAGYON komoly. S a menses kimaradása arra utal, hogy fizikailag is eljutottál arra a szintre, hogy a tested kétségbeesetten állít le kevésbé fontos dolgokat, hogy lassítsa az éhhalálod.


Kérj segítséget s addig is szedj multivitamint és ásványi anyagokat, mert a durva koplalással eleve nem tudod bevinni, amit e téren kell. Nemcsak a kalória nincs meg...

2018. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kimarad a menzeszed, az óriási probléma.

Én is eljátszottam ezt, azt gondoltam, ez az egyetlen dolog, amit én magam tudok kontrollálni, számolgattam a kalóriákat, torna éjjel-nappal, mégsem láttam magam elég vékonynak, pedig 47 kiló voltam a 160 centimhez.

Valaki kérdezte, mi billentett vissza.

A rosszullétek, az, hogy majdnem elájultam, meg az, hogy olvastam egy csomó lánynak a történetét, hogy mennyire tönkrement a szervezetük az idióta diétáktól. Meg az, hogy elkezdett őrült módjára hullani a hajam, pedig mindig hosszú és egészséges hajam volt, ez a védjegyem kb. Engem ez. Most sem vagyok több 50 kilónál, de egészségesen nézek ki.

Természetesen oda kell figyelni arra, hogy mit eszik az ember, és mozogni is kell, mert kell a szervezetnek, de nem szabad túlzásba enni.

Kérdező, könyörgöm, hogy mindezt mondd el az anyukádnak vagy egy felnőttnek, hogy így érzel magaddal kapcsolatban és keressetek együtt rá megoldást, mert sajnos nagyon nem jó irányba haladsz.

2018. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!