Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani, de úgy érzem, hogy ez életmódváltás nélkül nem fog menni. Szeretném magamnak készíteni az ebédemet, több zöldséget enni stb.A gond az, hogy ő biztos azt hiszi majd, hogy fogyózom ezért nem biztos, hogy engedi ráadásul azt se tudom milyen indokot mondjak neki, hogy kezdjek bele. Már előre érzem, hogy kínos lesz és utána piszkálni fog. Tudtok mondani valami jó indokot?

(mellesleg lehet nem jó kategória, de ide sokan jönnek és gyors válasz kell)



2018. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
100%

"Én se kérdezgetem őket, hogy mit miért csinálnak"


Hát kérdezgesd őket! Így indulnak a beszélgetések, és azok nagyon is fontos dolgok az életben, bármiről szólnak is (ne csak az evésről beszélgess, mindenről). De tényleg figyelj is oda a válaszra, ne legyenek előítéleteid (pl. azzal kapcsolatban, hogy ki miért eszik többet mint te, vagy mást, mint te.

2018. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 A kérdező kommentje:

Ma egész nap ettem egy almát, ebédre volt saláta abból ettem néhány falatot, levesből nem ettem mert nem szeretem, meg volt sült pulyka amiből egy kisebb darabot ettem. Mára nem számoltam kalória értéket.

Mellesleg tudom mi az empátia

2018. márc. 26. 20:08
 43/84 anonim ***** válasza:
100%
Milyen levest főztél volna ma magadnak ahelyett, amit nem szerettél? És hogy készítetted volna el?
2018. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
100%
Attól éreznéd jobban magadat, ha hagynának fogyni kedvedre. Ez beteges. Nekik van igazuk, abban, hogy ez így nem jó, és neked abban, hogy dönthess. De nem a kajáról kell döntened, mert azzal rossz úton jársz. Más fontos dolgokat mindannyian a szőnyeg alá söpörhettetek. Na ezekhez kell a szakember.
2018. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 A kérdező kommentje:
És most ittam egy gyümölcs turmixot, amúgy ne értsétek félre nem számolom betegesen a kalóriákat csak hobbiból
2018. márc. 26. 20:10
 46/84 A kérdező kommentje:
"Milyen levest főztél volna ma magadnak?" Semmilyet mert akkor nem jönne ki a napi kalória érték. Én valamilyen másik nap ettem volna levest
2018. márc. 26. 20:12
 47/84 anonim ***** válasza:
99%

A mai kalóriád max 400. Ez a harmada sincs egy korodbeli elhízott lány fogyókúrás ajánlásának.

Ez nem egészséges táplálkozás, ez öngyilkos önéheztetés.

2018. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
100%

"akkor nem jönne ki a napi kalória érték"


Vagyis a hány kalória nem jönne ki? És honnan veszed, hogy annyinak kéne kijönnie? Honnan származik ez az adat?


Tudsz róla, hogy bármivel kapcsolatban találhatsz egymásnak teljesen ellentmondó adatokat? De tényleg bármivel kapcsolatban! Hogyan szoktad eldönteni, hogy melyik a sok adat közül a megbízható?

2018. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 A kérdező kommentje:
A kalória értékem 800, de úgy érzem, hogy az sok ezért annyit eszek amennyit muszáj
2018. márc. 26. 20:24
 50/84 A kérdező kommentje:
Az átlag diétás életmód általában 1000 kalória, és mivel én többet akarok fogyni ezért csökkentettem le
2018. márc. 26. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!