Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani, de úgy érzem, hogy ez életmódváltás nélkül nem fog menni. Szeretném magamnak készíteni az ebédemet, több zöldséget enni stb.A gond az, hogy ő biztos azt hiszi majd, hogy fogyózom ezért nem biztos, hogy engedi ráadásul azt se tudom milyen indokot mondjak neki, hogy kezdjek bele. Már előre érzem, hogy kínos lesz és utána piszkálni fog. Tudtok mondani valami jó indokot?

(mellesleg lehet nem jó kategória, de ide sokan jönnek és gyors válasz kell)



2018. márc. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, BESZÉLJ velük.


Persze, hogy kérdezgetnek, mert AGGÓDNAK érted.


Ők csak azt látják, hogy fogysz-fogysz, egyre közelebb kerülsz a halálhoz, és ők SEMMIT nem tudnak tenni.


Tudod milyen ISZONYÚ érzés látni, hogy a szeretted haldoklik és te csak ülsz mellette, fogod a kzét, mert tehetetlen vagy? Nem, sajnos.


Ex-anorexiásként megértem a te oldaladat is, de pont ezért a másik oldalt is.

Mikor nagynéném ott bőgött mellettem, mikor 39 kiló voltam, hogy retteg, hogy belehalok.

Vagy apám biztatott, hogy a férfiak utálják a pálciakákat, és még 14 kiló plusszal sem lennék dagadt a magasságomhoz.


Hosszú volt az út vissza, nehéz, de megérte.

Most 169 centimhez 54-55 kiló vagyok, még mindig vékony, jó alakú.

A kedvesem imádja, hogy van mit fognia rajtam, szexinek és kívánatosnak tart.

Vidám vagyok, sokat nevetek, télen is tuok csinosan öltözni, mert nem fagyok szét, és senki nem aggódik már :)

2018. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a kérdezőnek kár akármit írni, mert anorexiás.

Majd megtapasztalja a saját kárán, esetleg belehal.

Igaz, még azt sem tudja, hogy a női test akkor működik normálisan, ha van menstruáció.

Abszolút tájékozatlan minden kérdésben.

2018. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó...


Ha nem olyanok "osztják az észt", akiknek FOGALMUK sincs erről, csak sértegetnek meg okoskodnak, hanem olyamok, akik átéltük, teljesen más, mert MI tapasztalatból írunk, TUDJUK miért teszi, és mi lesz az ára.


Könnyű legyinteni, hogy "áh, max. meghal"... ha a te gyereked lenne ilyen helyzetben, akkor is ennyivel leintéznéd, hogy "hülye vagy, ostoba, és legfeljebb megdöglesz"?

2018. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
83%
Veled egy idős és egy magas vagyok. Csak tíz kilóval több. Ez egy picit sok. Mondjuk ötven kilóval kilennék békülve. De a tiéd elég kevés. Én heti háromszor két órát edzek(tánc,röpi). És napi 2000 kalóriát eszek.
2018. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
67%

49-es válaszoló vagyok: nem rosszindulatból írtam.

Annyit szerettem volna érzékeltetni, hogy hiába írunk akármit, úgysem lesz eredménye.

Tudom, hogy az anorexia iszonyú nehezen kezelhető, és a beteg nem hallgat senkire.

2018. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:
Vááó, most meglepődtem azon, hogy ilyen sokan írtatok, és, hogy így aggódtok, köszönöm a válaszokat mindenkinek!Tudom, hogy már unalmas de nem tudom elhinni, hogy én beteg lennék
2018. márc. 27. 12:36
 77/84 A kérdező kommentje:
Nemtudom miért de olyan kínosnak érezném azt, hogy erről bárkivel is beszéljek. Mármint a testvérem tudja, hogy mit csinálok és azt mondja aggódik értem de mégse szeretném ha anyuék ezt tőle tudnák meg.
2018. márc. 27. 12:38
 78/84 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj vele te, minél előbb!
2018. márc. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
64%

"hiába írunk akármit, úgysem lesz eredménye.

Tudom, hogy az anorexia iszonyú nehezen kezelhető, és a beteg nem hallgat senkire."


Vannak gyógyult anorexiások, tehát igenis van, aminek van eredménye. Hogy ez pontosan mi, azt nem lehet előre tudni. Lehet, hogy épp egy hozzászólás. Vagy valami teljesen más, ami lehet, hogy épp egy hozzászólás "mellékterméke" (egy gondolat, egy esetleírás, stb.).

2018. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!

Az, hogy nincs betegségtudat, a pszcihés problémák alap tünete!

Én elhitettem magammal, hogy hányni egészséges, hiszen ha romlott ételt eszel, is hánysz, vagy túlzott alkoholfogyasztásnál.

Nekem egy teljesen egészséges dolog volt minden nap, naponta többször hányni.

Pár hét után le se kellett dugnom az ujjam, ami újabb "bizonyíték" volt számomra, hogy hánynom kellett.

2018. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!