Normális az anyám?

Figyelt kérdés
Már azt észre vettem, hogy akárhányszor megemlítettem, hogy pár éven belül külön fogok élni, mindig mondta, hogy minek akarok elköltözni, meg hogy akkor be lehet a tetőteret építeni, de nem kell elköltözni, már ez is fura volt, másoknak is kijelenti, hogy nem kell albérletre költenem jó lesz itt. Aztán most megint szóba jött a téma, hogyha végzek a sulival dolgozok és majd költözök, erre rám kiabált, hogy majd megnézi én abból a pénzből mire jutok, meg hogyha elköltözök ne számítsak az ő anyagi támogatására,mintha birtokolni akarna, elegem van ezekből, hogy majd ő megmondja, meg az állandó féltéséből.
2018. márc. 30. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Igy szokott indulni, aztán a büdös kölje beleszokik a jóba, aztán már kirobbantani se lehet 30 évesen a szülői házból!.l

És a kérdésre a válasz: igen, anyád normális! Te felnött leszel elköltözöl, nem tart pisztolyt senki a fejedhez, hogy épitsd be a tetőteret.

Nem ér ez az egész egy kerdest a gyk-n.

2018. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Normális.
2018. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarja, hogy elköltözz, talán félt, ezt csak ő tudja.


Ne hagyd rá, mert esetleg nmagánakcióban nekiáll beépíteni a tetőteret, aztán ezzel frusztrálhat téged.

2018. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Énis így voltam. Az én anyám tényleg birtokolni akart, mióta elköltöztem azóta hallgatom hogy megnézi meddig tart ez így, meg hogy úgyis hazaköltözök majd, próbál ügyeskedni, hogy hazarángasson (átmenetileg, de lehetőleg örökre), egy lakást is vett, hogy költözzek oda. Nem érdekli, hogy boldog vagyok itt vagy hogy jól keresek, vagy hogy otthon sose tudnék elhelyezkedni a szakmámban, se az, hogy a barátnőm is itt képzeli a jövőjét. Fél attól hogy egyedül marad (barátai nincsenek - nem véletlenül), és azt látja megoldásnak hogy hisztirohamot kap és megsértődik, aztán nem beszél velem hetekig mindenféle jelentéktelen apróság miatt. Nem tudlak sok jóval biztatni.
2018. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Az én anyám nem örült, mikor 19 évesen lelépeem, de azóta már megszokta, és jobb szeret egyedül lakni. Plusz nem kell egy isten háta mögötti faluban neki eltartania a felnőtt lányát. Megszokják.


24L

2018. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Kitalálom!Fiú vagy, egyke vagy és apud nem él veletek. Bár az utóbbiba nem vagyok biztos. A jövendőbeli barátnődet sem irigylem.
2018. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

A szülők hajlamosak túltolni a kontrollálási késztetésüket.

Ez egyfajta játszma, hatalmi dráma, hogy energiát szerezzenek.


A valódi szeretet nem feltételhez kötött. Következésképpen egy feltétel nélkül szerető szülő figyelembe veszi a gyereke igényeit is és abban támogatja, segíti, vagy ha valami nagyon aggályos, akkor jóindulatúan figyelmezteti.


Minden kapcsolat alapja a kölcsönös tisztelet. (A szülő-gyerek kapcsolaté is)


A fenyegetés és az érzelmi zsarolás kizárja a kölcsönös tiszteletet.

2018. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%

Kérdésed olvasva: nem.

Hozzá kell tenni, hogy génjeiből jócskán örököltél - és sajnos tőled a te gyereked is fog!

2018. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Normális esetben tudnod kellene az anyád reakcióját. Úgyértem, mi értelme előre kijelenteni?

Elmondom mit érsz el vele:

Vagy el lesz véve az önbizalmad, hogy úgysem tudsz boldogulni és mire oda jutnál, hogy költözz egy mamapicigyereke leszel.

Vagy megtesz mindent hogy maga a költözés más miatt ne legyen lehetséges. Erre vannak saját kis eszközei az anyáknak mint: bűntudatkeltés ("itthagysz egyedül? Hálátlan vagy") a pénz elvétele ("mostmár dolgozol, illik beleadni a rezsibe bizonyos összeget. Mi az hogy nem? Hálátlan vagy") érzelmi manipuláció ("xy szörnyűség fog velem történni ha elméssz" -és a kedvencem "Olyan vagy mint apád")

Ezeket nem hasraütésből írtam hanem tapasztalatból.

Semmi értelme hangoztatni a terveidet ha látod, hogy nincs kinek. Majd ha aktuális lesz, szólsz neki.


Ha erre terelődik a téma akkor se add elő a világmegváltó terveket, hanem szólj neki, hogy erről majd beszéltek máskor. Hidd el, nem hülyeség amit mondok mert rengeteg fölös vitától mented meg magad.

És hogy anyád normális-e? Fogalmam sincs. Az enyém hasonló és papírja van róla hogy nem az, de ez egy másik téma és remélem a tied nem űzi ilyen magas szinten más életének megnyomorításának művészetét.

2018. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!