Az anyám hímsoviniszta?

Figyelt kérdés

Sosem hittem, hogy az anyám hímsoviniszta lenne (na jó, talán kicsit szexista). A bátyámnak és nekem ugyanúgy meg kellett tanulnunk főzni és takarítani és kint is segítenünk kellett (talán én egy kicsit több benti munkát végeztem, cserébe apámmal ők ketten nyírták le a füvet meg takarították/mosták le az autót, meg lapátolták télen a havat meg behordani a fát), de sosem volt elvárva, hogy én kiszolgáljak bárkit is a családban. Meg néha mondott olyanokat, hogy a nő ne legyen nyíltan okosabb a párjánál, mert azt nem fogja elviselni. De mindkettőnket egyformán támogattak a tanulásban (apám gépészmérnök, anyám biológia-tesi tanár), a tesóm villamosmérnök lett, én pedig PhD-hallgató vagyok. A tesómnak most van egy húszéves barátnője. Nagyon szép és aranyos, de (őszintén szólva, csak azért írom le, mert ez egy névtelen oldal) nagyon buta, nemcsak lexikális értelemben, de a mindennapi dolgokban is. A tesóm is mondta, hogy helyes lány meg jól megvannak, de nem érzi azt a szerelmet, mint az előző kapcsolatában. Az anyám erre azt mondta, hogy 30 felett már ne a szerelmet keresse a lányban, hogy jól néz-e ki, hogy tud-e főzni, mosni, takarítani, és hogy akar-e gyereket, meg nekem azt is mondta, hogy nem bánja, hogy a lány nem egy észlény, legalább könnyebben fog alkalmazkodni, meg ő lassan unokázni szeretne, nem is akarja, hogy a fia barátnője elhúzza a családalapítást a tanulással. Most a fejébe, hogy megtanítja a csajt főzni és sütni, hogy a bátyám kedvenc kajáit el tudja készíteni, meg nem győzi dicsérni, hogy milyen rendes lány, mert mindig kitakarít a bátym lakásában.


Az anyám diplomás, beszél angolul és valamilyen szinten németül is, világlátott, elég határozot nő, és engem is arra nevelt, hogy álljak ki magamért és dolgozzak és tanuljak keményen, de sosem tapasztaltam, hogy valaha is így gondoljon a nőkről.


2018. márc. 28. 19:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Inkább csak önző.
2018. márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom, hogy nem egy Polgár Judit.


1. A bátyámnak sincs oda különösebben a csajért, az anyánk erőlteti (persze nem nyíltan). Meg a bátyám harmincéves, és olyanokat mond neki, hogy ne a szerelmet keresse, hanem olyat, aki akar gyereket.


2. Az anyám eleve azt akarja, hogy a menye majd legyen buta és könnyen irányítható általánosságban, nemcsak a lányról van szó.


3. Ha nekem nőként az tanácsolná az apám vagy anyám, hogy válasszak olyat, aki se nem jóképű, se nem okos, viszont egy manipulálható balek (ezt nem a barátnőre mondom), annak sem örülnék.

2018. márc. 28. 20:18
 3/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk így belegondolva, nekem is volt olyan barátom, akit azért szeretett az anyám, mert szerinte ha egyszer feleségül mennék hozzá, kb. bármire rá tudtam volna venni.
2018. márc. 28. 20:24
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem hímsoviniszta, ez nem arról szól.:-) Egyébként nem tökmindegy, mit mond anyád? Egy 30 éves férfi képes kell, hogy legyen önállóan eldönteni, kivel akarja leélni az életét.
2018. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem vagy tisztában a "hímsoviniszta" szó stiláris alkalmazásával, ezt a szót csak férfiaknak a férfinemet istenítő nézeteivel kapcsolatban lehet megemlíteni. Anyád egyszerűen jól nevelt benneteket és bölcs asszony, aki tökéletesen tudja, hogy hogyan kell viselkednie egy nőnek patriarchális társadalmi közegben, hogy mi a társadalmi "elvárás".
2018. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

Azt mondod buta a csaj, erre TE az anyádat lehímsovinisztázod (mekkora öngóól bazz...)!

Anyád meg egyáltalán nem hímsoviniszta, inkább primitívnek tűnik.



Mára elég az internetből úgy érzem! Sziasztok, jó éjszakát!

2018. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

"én pedig PhD-hallgató vagyok" - ez annyira, de annyira nem hihető...

6-nak igaza van, édesanyátok felnevelt és taníttatott - a több meg a ti dolgotok

2018. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Hát, eléggé szexista, és sztereotípiákban gondolkodik. Plusz önző módon is viselkedik, erőlteti az unokát, mert ő most azt szeretne. Hogy a tesódék akarnak-e gyereket, és ha igen, mikor, az mellékes.


Elég jellemző ez sajnos még Magyarországon, nem egyedi eset anyukád. elhiszem, hogy jót akar nektek, de ez így akkor is elég gáz.

2018. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

"én pedig PhD-hallgató vagyok"


Na téged is kár volt taníttatni, ha még a "hímsoviniszta" szó jelentésével vagy tisztában!

Te lenézed a lány pedig lehet, hogy sokkal értékesebb ember mint te.

Ráadás -veled ellentétben-, nem is nagyképű!

2018. márc. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Kislány! Anyád már nem álomvilágban él, és csak a való életre próbálja nevelni a gyerekeit.

Te viszont lenézed a bátyád menyasszonyát, és el vagy szállva magadtól.

Az esetleges diploma ugyanis még nem minden.

Tudod, hogy hány diplomás van aki amúgy sík hülye, és még ahhoz is le kell töltenie egy alkalmazást, hogy átmenjen a túloldalra?!

2018. márc. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!