Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés
A szüleimmel, pontosabban az anyámmal elég rossz a kapcsolatom, de már az utóbbi időszakban már azt hittem, hogy rendeződött. 19 éves lány vagyok, otthon élek a szüleimmel, és a tesóimmal, idén érettségizek. A probléma az volt, hogy most húsvétra anyától egy utalványt kaptam, egy üzletbe, amit annyira nem is szeretek, de gondoltam, nem gond. Aztán láttam a lejárati dátumát, és rájöttem, hogy ez az az utalvány, amit anyám kapott karácsonyra. Ezen is túl tudtam volna tenni magam, mert tudom, hogy sokat dolgozik, foglalkozik a kisebbik tesóm nap, szóval megèrtem, hogy nem volt ideje. De.. a másik hugom meg egy gyönyörű fülbevalót kapott. Nagyon rosszul esett ez a megkülönböztetés, és nem értem az okát. Beszéltem másokkal is, hogy ők hogy látják a helyzetünket, és mondták, hogy ez külső szemlélőnek is feltűnik. Szóval egyáltalán nem értem miért csinálja ezt. Vagy csak én reagálom túl?
2018. ápr. 3. 12:12
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Akkor annyit szeretnék még hozzáfűzni, bár igyekeztem ezt a kérdésben is kifejteni, de ezek szerint nem sikerült. Azon szerintem nem kéne fennakadni, hogy mi ajándékozunk húsvétkor. Nálunk ez a szokás. Lehet, hogy máshol nem, de nálunk az. És nem az zavar, hogy utalványt kaptam, az tök jó. Írtam is, hogy ezzel nincs semmi bajom. A problémám az volt, hogy ezt ANYÁM kapta karácsonyra, és azt adta tovább. Ez esett rosszul. És nem az, hogy a húgom nagyobb értékben kapott, hanem, hogy az ő ajándékára időt szánt, figyelt rá, az enyémre nem. Úgy érzem ez tényleg kivételezés, és mégegyszer hangsúlyozom, nem az érdekel, hogy más árban vannak. Hanem a ráfordított idő, és figyelem. És még annyit, hogy mivel nálunk ez szokás, így én is természetesen adtam ajándékot a szüleimnek is.
2018. ápr. 5. 17:05
 22/22 anonim ***** válasza:
58%
Részben érthető, hogy anyukád tartott attól, hogy nem találná el az ízlésedet ékszerek terén (bár akit 19 évig nevelt és együtt élnek, nem lehet nehéz kitalálni vagy kipuhatolózni, hogy minek örülne...). És az utalványt, ha nem tőled kapta, bár nem volt túl elegáns húzás, hogy továbbadta neked, lehet, hogy nem tudta, mikor járt le, így odaadta, gondolván, hogy ezzel te le vagy tudva, mert egyébként kevés ideje van vásárolni. Mondjuk nálunk anyukám ha kap valami utalványt vagy ruhát vagy bármit, ami nem tetszik neki, nem jó rá, nem tudná levásárolni abban az üzletben, akkor simán odaadja nekem vagy valamelyik családtagnak (persze nem azért, hogy megspóroljon egy ajándékvásárlást). Nem lett volna sokkal több idő választani az ékszerüzletben egy fülbevalót neked is, ha már a testvérednek úgyis elment venni, ha meg neki is valami sajátot adott, akkor elgondolkodnék, hogy inkább megbeszélem velük, hogy szűnjön meg a használt és megunt holmik újként feltűntetett elajándékozása ünnepekkor...
2019. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!