Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés
A szüleimmel, pontosabban az anyámmal elég rossz a kapcsolatom, de már az utóbbi időszakban már azt hittem, hogy rendeződött. 19 éves lány vagyok, otthon élek a szüleimmel, és a tesóimmal, idén érettségizek. A probléma az volt, hogy most húsvétra anyától egy utalványt kaptam, egy üzletbe, amit annyira nem is szeretek, de gondoltam, nem gond. Aztán láttam a lejárati dátumát, és rájöttem, hogy ez az az utalvány, amit anyám kapott karácsonyra. Ezen is túl tudtam volna tenni magam, mert tudom, hogy sokat dolgozik, foglalkozik a kisebbik tesóm nap, szóval megèrtem, hogy nem volt ideje. De.. a másik hugom meg egy gyönyörű fülbevalót kapott. Nagyon rosszul esett ez a megkülönböztetés, és nem értem az okát. Beszéltem másokkal is, hogy ők hogy látják a helyzetünket, és mondták, hogy ez külső szemlélőnek is feltűnik. Szóval egyáltalán nem értem miért csinálja ezt. Vagy csak én reagálom túl?
2018. ápr. 3. 12:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
Én nem hiszem,hogy értekben esett rosszul a kérdezőnek. Ebben az esetben magamból kiindulva az esne rosszul,hogy időt és figyelmet többet szakított a testvéremre. Nem az anyagiak. Másfelöl... ne haragudj,de én húsvetra 19 évesen nem várnék el ajándékot ( max jelképesen egy csokitojás. )
2018. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
Jogosnak jogosak lehetnek az érzéseid,viszont 19évesen már lehet kicsit útban vagy neki,és figyelembe vehetnéd,hogy egy 19évessel nem kell már úgy foglalkozni mint egy tinivel.
2018. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez téged megnyugtat, 19 évesen már nem szoktak az emberek húsvétra ajándékot kapni, különösen nem tárgyakat, hanem legfeljebb valami csokifigurát.

Ez csak a gyerekeknek szól és te már nem vagy gyerek.

De ha szerinted jár bármi is, akkor megkérdezem, hogy TE mit vettél anyádnak húsvétra?

2018. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk eleve nincs ajándékozás :D

Csak jelképesen egy nyuszi vagy tojásfigura. Gyerekeknek se.


Egyébként megértem, hogy rosszul esik.

De talán a húgod, még kisgyerek. Nem írtad, hány éves.

Meg végül is, az is jogos, hogy te adtál-e bármit a szüleidnek.

Szerintem, anyukád inkább ne adott volna semmit, mint hogy továbbadja a saját lejárt utalványát.

2018. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

#15

Nem járt le.

2018. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
21%
Szépen szaporodnak a 0%-ok. Biztos a válaszolók húzzák le egymást :-)))))
2018. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy a fülbevalót amit a tesód kapott, azt is anyud kapta valakitől még régebben, pont mint az utalványt :-) Amúgy én soha nem kaptam semmit húsvétra, csak az öcsém, a locsolkodásért.Én lány létemre nem locsolkodtam ugye.Még egy tojást se ehettem meg soha abból amit hazahozott, mert azért ő dolgozott meg.
2018. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is rosszul esett volna. Nem a pénzről van szó és nem az a lényeg, hogy kire mennyit költött (eleve azt sem tudjuk, hogy milyen értékű fülbevalóról és utalványról van szó...), hanem arról, hogy az egyik ajándék mögött több idő, több figyelmesség van, mint a másik mögött (ha a tesódnak valóban új fülbevalót vett és nem a sajátjai közül passzolta neki azt is). Az oké, hogy kevés ideje van, elfoglalt stb., de nem gondolnám, hogy húsvét előtt egyetlen egyszer sem adódott egy-két szabad órája, amikor ráért volna elmenni vásárolni, körülnézni és venni neked is valami kis ajándékot, aminek örülsz. A tesód ajándékára érdekes módon volt ideje... Vagy, ha esetleg nincs is semmi ötlete, hogy mit vegyen neked, akkor is meg lehet kérdezni, hogy "kislányom, van-e valami, aminke örülnél?"...szerintem egy anyukának ennek sem kellene a nehezére esnie... Ha ajándékozik, mert szeretne ajándékozni, akkor az valóban legyen őszinte és adja szívből, olyat, amiről tudja, hogy a másiknak boldogságot okoz. Annak, hogy az ember valamit hozzávág a másikhoz, hogy "nesze, itt az ajándékod, tessék, most már nem mondhatsz rám semmi rosszat", annak nincsen semmi értelme és én nagyon utálom az ilyesmit, ahogyan azt is, ha egy szülő különbséget tesz a két gyereke között.


Az meg, hogy melyik családban mi a szokás, az elég eltérő...Vannak családok, ahol még a kisgyerekek sem kapnak semmi húsvéti ajándékot, max. egy csokit, míg máshol pl. nálunk is, pedig még a felnőttek is kapnak. Ezen tök felesleges vitakozni...

2018. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%

Le kell szarni, azért UGYANAZT visszaadni ugyanannak az ajándékozónak igencsak parasztság, de ez van.


Lépj túl rajta, anyád a tesódat jobban szereti.


Apám is jobban szereti az öcséimet, csak mert "ők fiúk". Egyértelmű, totál kimutatja, és nem pénzben, hanem viselkedésben.

2018. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%
En ott fennakadtam hogy husvetra ajandekot kaptal:-D en nem is hallottam elotte olyat hogy husvetra is szokas ajandekozni:-D a masik meg mit kell nyigni azon hogy te csak utalvanyt kaptal a hugod meg fulbevalot? Annyira felszinesek vagytok fiatalok...(mondom ezt28evesen) hihetetlen mennyire hulyek vannak...
2018. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!