Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha megtudnáto...

Mit reagálnátok, ha megtudnátok a 15 éves kollégista lányotokról, hogy rendszeresen keresi fel az iskolapszihológust és a kollégiumi pszihológust is?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 7. 11:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

"Örülök, hogy jobb vagyok a bejárós társaimnál, akiknek az anyja csinálja a reggelit középiskolában, 8-ig lehetnek kinnt, és fel kell mondaniuk a tanulnivalót, hogy ne bukjanak meg. Aztán elmegy a gyerek fősulira, és azt nem fogja tudni hogy kenyjen meg egy kenyeret."


Kicsit kötözködök én is, de jobb te sem vagy mert lenézed azt aki nem olyan mint te.


Az otthon lakás sem azt jelenti hogy valakit az anyja fürdet, takargat be esténként és fel kell mondani a leckét vagy állhat a sarokban.


Én például otthon laktam középiskola alatt, majd Pestre kerültem 250 km-re otthontól. Én is megkaptam hogy mi lesz majd velem, mindent nekem kell fizetni, nem lesz "anyu" aki enni ad, ügyeket intéz. Aztán mégis feltaláltam magam első perctől mint több ezer más társam. Azóta 10 év eltelt, egyedül élek és dolgozom olyan munkakörben ahol a döntések és önállóság számít.

2018. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
Kérdésre válaszolva, magamba néznék először, hogy miért nem ismerem a gyerekem problémáit és miért nem bízhat meg bennem. Illetve a tudtára adnám, hogy támogatom és segítem amiben lehet mindamellett hogy túlzott nyomulásnak se érezze.
2018. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
hogy több esze van az anyjánál.
2018. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%
ráébrednék (ha eddig még nem) hogy valamit nagyon elbasztam, hogy még csak nem is szól róla
2018. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Végre egy érett kamasz! Örülnék neki, hogy jól neveltem és nem gondolja azt a pszichológusokról, hogy oda csak bolondok járnak. Jó dolog , hogy tud beszélni egy szakemberrel bármilyen problémája is van. Néha sokkal könyebb egy idegennek elmondani a problémáinkat mint a szüleinknek. De azért rákérdeznék finoman a dologra hátha velem is akar beszélni.
2018. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Először is pozitívan csalódnék a lányomban,hogy ennyi idősen ilyen érett,okos , talpraesett és nem azzal foglalkozik,hogy "Úristen,hülyének néznek,mert pszichológushoz megyek!".


Másodszor megijednék,hogy mi az,amit el kellett titkolnia előlem,netán nem úgy reagálok rá,ahogy kellene.Vagy mi az,amit nem mert elmondani.

2018. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha velünk nem beszélt egy őt foglalkoztató dologról sem, akkor megijednék, leginkább azzal kapcsolatban, hogy elég jó szülők voltunk-e, jól odafigyeltünk-e rá. Az viszont nekem abszolút pozitív, hogy változtatni akar és nem gondolja azt, hogy pszichológust felkeresni ciki vagy bolondoknak való.
2018. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Magamban keresném a hibát elsősorban.Vajon miért nem nekem mondta el?Vajon nm bízik bennem vagy saját magában sem?
2018. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!