Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható lenne ebben a...

Elvárható lenne ebben a helyzetben, hogy a szüleim a ház felét a barátom nevére írassák? Mit tegyek, ha két tűz között vagyok így?

Figyelt kérdés

A barátommal babánk lesz, jelenleg 12 hetes vagyok.

A szüleim ezért felajánlották, hogy kapok tőlük egy házat. Ennek nagyon örültem, mert fiatalok vagyunk (én 22 leszek, a barátom 25). Magunktól, adósságok nélkül biztosan nem tudnánk megvenni egy új családi házat, nemhogy építtetni... Viszont a ház az enyém lenne teljesen, és ez a barátomnak nem tetszik.

Mert így ő úgy érzi majd magát, mintha betolakodó lenne és jó, hogy bérleti díjat nem kell majd fizetnie. Viszont én megértem a szüleimet valahol, hogy nem akarják 'csak úgy' odaadni egy ingatlan felét neki, hiszen bármi történhet a jövőben. Ráadásul a barátomnak van egy lakása, itt is élünk jelenleg, mégsem merült fel soha, hogy a fele az enyém legyen.


Az egyik oldalon van a barátom, és a sértettsége, hogy ő "betolakodó" lesz. A másikon pedig a szüleim, akik hallani sem akarnak arról, hogy a barátomnak bármilyen tulajdoni részesedése legyen majd a házon.


2018. ápr. 14. 10:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem akkor kell gondolkodni bármi féle szerződésen ha pénzt is rak a házba. (felújítás, javítás stb.) Akkor el tudom képzelni, hogy valamilyen formában lejegyezzétek az ő költségeit is. (bár nem tudom ennek mi a menete)


Rokonom évekig újította párja szüleinek a házát, aztán mikor szétmentek odalett a befektetett pénze.(a bútorokat sem tudta elhozni, mert nem volt kocsija, és nem tudta bizonyítani mit vett ő és mit nem) Nyilván ez sem fair...ettől függetlenül a tulajdonlevél nem az övé.

2018. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
99%
Ilyen hülyeséget! Ha tovább hisztizik a szüleid és a teljes rokonságod lakásainak felét is ráiratod?
2018. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
98%

Nem elvárható egyáltalán, de szerintem ezt a kapcsolatot már most megette a fene, ha ebből vita van... Nem is értem hogy jutott eszébe, pláne ha van már lakása.


A helyedben készülnék az egyedülálló anyaságra.

2018. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
38%
Ne menj bele. Ő jelenleg senki, miért is kéne ráiratni a ház felét? Te kapod és nem ő. A házasok lennétek úgy érdekesebb, mert a házasság alatt szerzett vagyon az közös és ha rosszul sül el, akkor osztozkodni kell. Mivel ez most nem áll fent így tisztán csak a tiéd lesz. És ez így van jól. Ha ez nem tetszik a párodnak, akkor így járt, mellesleg eléggé számító is. Ne dőlj be ennek a dumának hogy idegennek érzi magát. Viszont ha ilyenen képes cirkuszolni, akkor korai volt gyereket vállalni.
2018. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%

nem kell osztozkodni a házon utolsó ha ő nevén lenne , még válás után sem. Amit írs akkor lenne ha közös tulajdon lenne.

Ne hallagass a barátodra a ház legyen csak a tiéd , kérdező.

2018. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
99%

Nagyon gyorsan nőj fel, tanulj meg kiállni magadért (meg lassan a gyerekedért is), és találd meg a józan eszedet!! Nemsokára anya leszel!


(Miért, az egész házat nem kellene "őfelségére" iratni?)

2018. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
99%
Ne haragudj, de ez a férfi manipulál téged és maga felé mutat a keze. Amiért a szüleid megdolgoztak, nem hiszem, hogy jogosan őt illetné. Neki van már egy háza, majd ha annak a felét a nevedre íratja, akkor hisztizhet. Hihetetlenül számító, én elgondolkodnék ezek után, hogy miért is van velem. Egy gyerek manapság nem garancia. Nyilván, ha közösen újítjátok fel, a belefektetett pénz legyen lepapírozva de ezen kívül semmi keresnivalója a nevének a tulajdoni lapon. Ne utólag legyél okos és ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon, mert ennek nem lesz jó vége. A picihez sok boldogságot kívánok.
2018. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
95%
gyerek nélkül se könnyű egy kapcsolat. de ez a pasi ott fog hagyni téged a piba szerintem-
2018. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
98%
Akkor te most vagy betolakodo az ö lakásában? Ezt azért megkérdezhetnéd töle. Ha igen akkor kiadhatod az utját, ha nem akkor meg ne rinyáljon neked ezzel!
2018. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
33%
persze gondolom üriteni azét jó voltál.. nem hiszem hogy tervezett gyerek lenne..
2018. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!