Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható lenne ebben a...

Elvárható lenne ebben a helyzetben, hogy a szüleim a ház felét a barátom nevére írassák? Mit tegyek, ha két tűz között vagyok így?

Figyelt kérdés

A barátommal babánk lesz, jelenleg 12 hetes vagyok.

A szüleim ezért felajánlották, hogy kapok tőlük egy házat. Ennek nagyon örültem, mert fiatalok vagyunk (én 22 leszek, a barátom 25). Magunktól, adósságok nélkül biztosan nem tudnánk megvenni egy új családi házat, nemhogy építtetni... Viszont a ház az enyém lenne teljesen, és ez a barátomnak nem tetszik.

Mert így ő úgy érzi majd magát, mintha betolakodó lenne és jó, hogy bérleti díjat nem kell majd fizetnie. Viszont én megértem a szüleimet valahol, hogy nem akarják 'csak úgy' odaadni egy ingatlan felét neki, hiszen bármi történhet a jövőben. Ráadásul a barátomnak van egy lakása, itt is élünk jelenleg, mégsem merült fel soha, hogy a fele az enyém legyen.


Az egyik oldalon van a barátom, és a sértettsége, hogy ő "betolakodó" lesz. A másikon pedig a szüleim, akik hallani sem akarnak arról, hogy a barátomnak bármilyen tulajdoni részesedése legyen majd a házon.


2018. ápr. 14. 10:53
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
64%
azért*
2018. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj, most nem látsz tisztán a rózsaszín ködtől, de ha a barátom ilyet kérne tőlem, akkor nagyon elgondolkodnék a kapcsolaton...
2018. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%

Mindkét fél megérthető.

Első szabály: a pénz a legrosszabbat hozza ki az emberből. Ha a nevén van a fél ház, semmi nem akadályozza meg, hogy azt eladassa veled és követelje a felét.

Rokon volt nagyon-nagyon szerelmes az aktuális pasijába, a nevére íratott egy autót, pasi le is lépett.

SZERELEM ÉS PÉNZÜGYEK NEM FÉRNEK ÖSSZE.


A barátodat is megértem, mert én sem tudnék olyan házban élni, amihez anyagilag semmi közöm. Mindig azt érezném, hogy nekem ott engedélyt kell kérni mindenhez és ezt nem vállalnám hosszabb távon. Ráadásul bármikor kitehetnének az utcára, és eldurvult veszekedések alkalmával mi szokott előjönni? "Ez az én házam!!"


Szóval én úgy költöznék össze (ahogy csináltuk is a feleségemmel) valakivel, hogy összetesszük a pénzünk (akár meglévő ingatlan eladásával) és közösen veszünk házat a hozzájárulással azonos tulajdoni arányban, így sosem lesz én házam-te házad.

2018. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
98%

Nem elvárható és nem is értem, hogy a barátod hogy matekozta ki ezt az igényét. A szüleid azt a pénzt neked, a lányuknak gyűjtötték.


Ő mégis milyen jogon kapna BÁRMIT ebből? Fizesse ki a ház árának a felét és akkor az övé a fele. Egyébként pedig köze nincs hozzá. Ha sérti a büszkeségét, hogy a Te házadban laktok, akkor nyugodtan csengetheti a vételár felét, gondolom nem tartja vissza senki.


Figyi, SOHA egy házasság vagy kapcsolat sem indul úgy, hogy na ez egy farok és előbb-utóbb tönkremegy a kapcsolatunk. Ha pedig ne adj' isten megtörténne, nehogymár szabadon leléphessen a szüleid által neked gyűjtött vagyon felével azon a jogon, hogy ő a pasid. Ez lóf...

2018. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
94%

Csak probabol hozd fel hogy te is betolakodo vagy es kered felet az o hazanak. Kivancsi vagyok a reakciojara.

Mellesleg mi baja az o lakasanak hogy a szulaid masikat vesznek?

2018. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
98%
Csakis a te nevedre. Viszont, ha a baratodnak nem tetszik, akkor kezdjetek el egyutt gyujteni, es kesobb osszehozni egy kozos hazat. Ha valami tortenik, azon osztozgassatok, ne az o lakasan vagy a szuleid hazan. Amugy meg koszonje meg a szuleidnek a kenyelmesebb lakhatasi lehetoseget. Ha kulon kasszan lennetek, akkor igen, lakbert es fele rezsit is fizetnie kellene.
2018. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy nekem a kérdező leírásából nem egyértelmű a sztori.


Most a barát konkrétan kérte, hogy a ház az ő nevén is legyen? Mert a leírásból nem egyértelmű.

Másrészt ha kérte, akkor attól kevésbé lesz betolakodó, hogy ingyen pénzt vár a párja szüleitől?


Amúgy meg nem értem az egészben mi a probléma. A csajnak lesz egy saját háza, a srácnak meg van egy lakása. Én örülnék ha ilyen helyzetben lennék, mert a lakást kiadnám, a bérleti díjból meg időnként karbantartanám, felújítanám így akármi jön a jövőben, ott lenne egy lakás. Akár magamnak, akár a leendő gyereknek.

2018. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
83%

Jó sok bőr van a barátod arcán! Igaza van hogy így érezne ezt megértem, de hogy várhat el ilyet hogy az ő nevén legyen a fele amihez messze semmi köze nincs???? Én meg se mernék ilyet említeni apámnak hogy irassák a fél házat a párom nevére. Én nem is értem emberek hogy gondolkodnak!?!?!

Ott a lakása adja el a pénzből meg adjon bele a házba és majd akkor a nevére mehet a fele ez így lenne korrekt szerintem. Mit gondolt majd a két szép szemére a nevére iratják a szüleid a ház felét mert neki csorbul a férfiassága?? Ismétlem teljesen megértem hogy így érez mert az én páromnak is minden baja volt addig ameddig itt laktunk nálunk de mi tudtuk hogy ez átmeneti annyiban más. Nonszensz amit a barátod kigondolt magába. Vicc

2018. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
87%

De tisztázzuk, a barátod kérte, hogy írassátok az ő nevére a házat vagy te szeretnéd így kiengesztelni?

Mert lehet csak be akar szállni, nem? Akkor már fele fele, nem érzi kellemetlennek a helyzetet.

(Viszont neked nincs egy biztos házad)

2018. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Jajj egyelek meg. Nagyon naív vagy még. :(

Remélem a szüleid észnél lesznek és nem íratják rá. Most, hogy ezt felhoztad, a helyükben inkább csak saját névre venném. Ez a fickó hipp hopp kisemmizne. Utána meg úgyis megöröklöd.

2018. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!