Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e olyan dolog amit nem...

Van-e olyan dolog amit nem tudnátok meg bocsájtani a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok. tettem valamit amit tudtam ha kidetül totális káosz lenne. Kiderült, bekövetkezett. Fejmosás után azt mondták el kell hagynom a házat. Van munkám, megtakarításom.. a terv az volt hogy 5 évig otthon leszek, spórolok majd megveszem a saját lakásom. Ha elmegyekek albérletbe ez szerte foszlik. Kifizettem egy nyaralást is (2 hónap mulva) 200.000 volt az én részem, és a családdal mennénk. Autót ami nem a nevemen van felújítottam, napi szinten használnom kell a munkába járáshoz. Megoldható az elköltözés de minden érv az ellen szól hogy ne menjek el, valahogy beszéljem meg. Most eljöttem otthonról haveromnál alszok néhány cuccal de mindenem otthon van... a kérdésem az hogy valaki vol-e ilyen szituációba? Van-e olyan dolog amit nem lehet megbeszélni?
2018. ápr. 17. 12:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

A hazugságért, és titkolózásért jobban haragudnék, mint magáért a tettért.

Erre tanítom az 5 éves fiam, hogy BÁRMIT tesz, mondja el.

Talán ha szándékosan megölöd egy családtagod, max azt nem tudnám megbocsátani anyaként. Minden mást igen.

2018. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Illegális gologgal kereskedtem hogy gyorsabban össze gyűjtsek a lakásra.
2018. ápr. 17. 13:09
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Hát megtanultad, hogy nem éri meg hazudni.


Igazuk van a szüleidnek is, neveltek, taníttatnak, segítenek, hogy a saját lábadra állj, te meg a szemükbe hazudsz.

MEgértem, hogy csalódottak és kitettek otthonról.

2018. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

Na, ezért én is kidobtalak volna, és mit akarsz megbeszélni?!


Örülj neki, hgoy nem hívták rád a zsarukat.

2018. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Ha biztosítottam volna minden feltételt, hogy csak dolgoznod kelljen, és gyűjteni, ennek ellenére illegális dolgokba keveredsz, és még hazudsz is, akkor én is kidobnálak. Na nem az illegális dologért, hanem a hazugságért, meg az átverésért, meg hogy hülyének nézel, és én nem így neveltelek.
2018. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan dolog ami miatt kitenném majd a lányomat. Még a hazugság sem. Főleg, mert akkor első körben magamba néznék, hogy miért is kellett hazudnia nekem, titkolóznia előttem. Mert ha valamit titkolsz a szüleid előtt, valamit nem tudsz még velük sem megbeszélni, abban nekik is részük van, vastagon. Ahhoz, hogy valaki a saját gyerekét kitegye otthonról, annak a gyereknek minimum emberiség elleni bűnt kellett elkövetnie. De most komolyan. Ha kiderülne, hogy pl droggal seftel, akkor beszélek vele, hogy ezzel bajba sodorja magát, meg most már hogy én is tudok róla, így engem is. De semmiképpen sem az a megoldás, hogy kiteszem otthonról, mert akkor a boldogulása érdekében, hogy legyen lóvéja fenntartani magát, lehet még jobban belemászik a szarba, és az senkinek se jó. Még kicsi a lányom, de már most arra nevelem, hogy nekem bármit elmondhat, velem bármit megbeszélhet. Jó példa erre, higy játék közben levert egy dolgot, ami nekem kvázi fontosat szimbolizál (ezt a lányom is tudja), de valós étéke nem sok van (ezt viszont nem tudja), de gond nélkül elém állt szemlesütve, hogy leverte véletlen, és eltört. Mondtam, hogy semmi baj nincs, de máskor vigyázzon. Megbeszéltük, ennyi. 3 éves a lányom.
2018. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Illegális dologgal kereskedtél?? Ennyiért biztos nem tagadnám ki a fiam. Bár ahogy magam ismerem semmiért nem tagadnám ki, de én nő vagyok azaz anya. Egy apa teljesen máshogy gondolkodik. Apám azért képes volt hónapokra összeveszni a saját fiával mert szimplán nem értettek egyett munkahelyi dolgokkal kapcsolatban.
2018. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Szinte szó szerint leírhatnám, amit a 6-os írt.

Semmi miatt nem tenném ki a gyerekemet az utcára.

Talán csak egy valami miatt, ha megütne, de akkor ott már előbb is komoly és kezeletlen bajok voltak a kapcsolatunkban.


Én - ismerős család példája alapján (is) - úgy gondolom, hogy aki droggal kereskedik, az fogyasztja is.

Ez a probléma fő forrása és ha kitettek a szüleid, akkor ezért tettek ki!

Ahogy az a szerencsétlen család is, akire utaltam, mindent, de mindent megpróbált egy évtizeden keresztül.

Földi pokol volt, amit meg kellett élniük, végül teljes tehetetlenségükben, anyagilag lenullázva, elengedték a fiúk kezét, mert reménytelen volt és nagyon rossz hatással volt a kisebbekre is.

Ezen gondolkodj el!

2018. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a használója, csak terítettem. Van megtakarításom, van átlag keresetnél kicsit magasabb munkám. Átlag ember vagyok, képes vagyok saját lábon állni. Mint említettem a célom hamarabbi elérése érdekében tettem ezt kockára. Köszönöm a hozzászólásokat hétvégén elmegyek megpróbálom megbeszélni, ha nem akkor csak a maradék cuccaimért megyek, ami leves főztem meg is kell ennem.
2018. ápr. 17. 14:16
 10/25 anonim ***** válasza:
42%
Van, de amit irsz azert nem rugnam ki. Megbeszelnem vele.
2018. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!