Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Súlyosan kövér hugom, mivel...

Súlyosan kövér hugom, mivel vegyem rá szüleimet hogy korlátozzák?

Figyelt kérdés
Az egész család sajnos kövér beleértve engem is. Apa kb 150kg, anya 120, én 20 év alatt 90 húgom 10 év alatt 70kg. Húgom egész nap zabál, folyton vesznek neki szüleim és minden étkezés után megeszik egy csokipudingot (az a kedvence) Szüleim nem korlátozzák és már annyira nem bírja a saját testsúlyát hogy itthon gurulószékben közlekedii mert lusta felállni. Iskolában tesi órán mindig beteget jelent mert nem akar tesizni, ezt ma jelentették nekünk az iskolából. Orvos is azt mondja hogy a gyerek állapota veszélyes, szüleim csesznek erre. Hogyan vegyem rá szüleimet hogy figyeljenek húgom egészségére?

2018. ápr. 19. 19:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyomkodja a kütyüket azzal nem sok mindent tudsz kezdeni, bevallom én is sokat csinálom. Viszont az étkezésre szerintem tudnál egy kicsit hatni azzal, ha néha vagy amennyiszer tudsz, te főznél. Gondolom ha megcsinálnád, nem mondanák otthon, hogy már pedig ők ebből nem esznek. Egyébként a rendszeresség is rengeteget számít meg, hogy mennyire nyugodt evés közben az ember: kényelmesen megvacsorázik egy családi beszélgetés közben vagy csak lapátolja befelé.
2018. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
17%
Igen mindig erről oérdez, kezd unalmas lenni. De idáig nem volt kövér
2018. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen valamikor régen kérdeztem pont ugyanezzel kapcsolatban csak akkor én próbáltam megoldani a dolgokat, most inkább szüleim fejével szeretnék beszélni.
2018. ápr. 19. 19:39
 14/25 anonim ***** válasza:
63%
A személyes példa nagyon sokat jelent. Két unokatesóm közül az egyik 13 évesen kis dagi volt (még növés elött), másik 15 évesen meg már csajokat hordta haza. A kisebbik 13-14 éves kora között ahogy nött kb. 15 centit (közben versenyszerűen focizott) úgy folyamatosan rendbe hozta magát. A középiskolát már menő srácként kezdte.
2018. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
98%

Kezdésnek cseréljetek Update csokipudingra.


A szüleiddel pedig le kell ülnötök, hármasban- vagy+és vonj be külső segítséget (akire hallgatnak pl. nagymama stb.).

Szépen mond el, hogy ez így az egész családnak nem jó, ahogy esztek. És ha magukért nem, a húgodért tegyék meg, hogy változtatnak, változattok, közösen, mindannyian.

Ehetitek azokat az ételeket, amit anyud vagy te vagy apukád meg tud főzni, csak újragondolva. Cukrot cseréljétek cukorpótló anyagokra xilit, eritrit, édesítő stb.

Az olajjal, zsírral óvatosan kéne bánni. Amit tudtok pároljatok, grillezzetek. Ne egyetek sok kenyeret, tésztát.

Az édesség mennyiségét vegyétek vissza, vegyetek inkább cukormentes verziókat.

Egyikőtöknek sem jó így élni.

Nem mellesleg millió+ egy műsor van a TV-ben is pl. holnap lesz a TLC-n pár ilyen-ami a túlsúlyról, diétákról szól.

Szedjétek össze magatokat, mert ez így nagyon egészségtelen. Cukorbetegek lehettek. Arról nem beszélve, hogy akár halál is lehet belőle (szívroham stb). A szüleid várható èlettartama így is 10 évvel csökkent kb.

Tétje van érted? Életetek múlik rajta.

2018. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Erre mondják, hogy LEHÚZÓ KÖZEG.

Ebben a közegben az életben nem fog változni, kell valami külső inger. Jó esetben majd az osztálytársai finoman - vagy kevéssé finoman - szóvá teszik, hogy meglehetősen dagadt, és hátha ez majd ösztönzi a változásra.

Vagy fiúzni akar, és rájön, hogy dagadtként nincs túl sok esélye jó pasikat kifogni (vagy ő is elkezdi azokat a kliséket hangoztatni, hogy a "csak a belső a fontos" és "hogy csak a kutyák játszanak csontokkal").

2018. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
14%

Kit érdekel?

Te fogyj le

2018. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%
A te 90kg- od se túl jó pelda számára ( bar azert nem mindegy, hogy hány cm vagy), de az biztos, hogy ha a 150kg- os apja és a 120kg- os anyja kezdene neki egeszséges eletmódról, fogyásról, stb. beszélni neki, nagyon faramuci helyzet lenne.
2018. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha tesi órán mindig beteget jelent, talán az iskola is "léphetne" valamit.
2018. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
95%
Odamész a húgodhoz és szepen közlöd vele h ha továbbra is ennyit zabál cukorbeteg lesz, lőheti magát szurival és nem ehet édességeket mert különben meghal.
2018. ápr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!