Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek van joguk ahhoz...

Szüleimnek van joguk ahhoz hogy eltiltsanak a barátomtól?

Figyelt kérdés

Mivel elmúltam 18 éves így semmi joguk ehhez, igaz?

Akkor megyek barátomhoz amikor akarok és annyi napra ahogy én gondolom? Természetesen szólok nekik hogy megyek, de nem állíthatnak meg, igaz?


19/L



2018. ápr. 21. 18:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%

" De ennek semmi köze ahhoz, hogy a szülőknek a világon semmi joga beleszólni a Kérdező párkapcsolatába."


Itt senki nem beszél párkapcsolatról, csupán kérdező istenkirálynőcinek hiszi magát, rögtön jön, hogy "joguk van ahhoz stb.." milyen megszólítás ez könyörgöm?!? Meg elmúlt tizennyolc, kit érdekel??? Valamit elért az életben 18-19 évesen, hogy ezt így kijelenti?

Meg ahogy leírta...no comment


Ha esetleg kicsit normál hangnemben írja le a baját, nem cigánykodva, hogy jog-jog-joguk van-elmúltamtizennyolcsegítsééééég. akkor lehet más lenne reakció, de inkább takarodhatna albiba azt mondom!

2018. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

#11, parancsolj, itt a hatályos Btk: [link]

Hol olvastad azt a sok bornírt ostobaságot, amit a Btk-ra hivatkozva ide írtál? :)

2018. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók, senki sem erre a kérdésre válaszol a halál sem kíváncsi a btks hülyeségeitekre. Én azt vágom h kidobhatnak otthonról, de semmi olyant nem teszek szerintem azzal hogy SZÓLOK nekik hogy elmegyek a PÁROMHOZ, szerelmemhez. Semmilyen embernek nincs joga ahhoz hogy megtiltsák ki kivel jár, mit csinál meg kivel barátkozik. Mert NEM erre voltam kíváncsi , nem azt kérdeztem hogy dobhatnak-e otthonról vagy sem. Hanem hogy korrekt-e az hogy a szüleim eltiltanák tőlem azt akit szeretek és boldoggá tesz engem. De én már nem magyarázkodom. És aki pici hercegnőnek hisz az meg nézzen magába, nem ismertek , normálisan felteszek egy kérdést és jön a sok pökhendi aki nem ért semmit.


Aki normálisan válaszolt azt felpontoztam. Innentől SENKInek a válaszára nem vagyok kíváncsi el lehet görgetni.


további szép napot :))

2018. ápr. 21. 20:09
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Joguk nincsen, de lehetőségük az van megnehezíteni az életedet, amennyiben még nem tudsz a magad lábára állni. Utóbbi esetben javaslom a puhább megoldásokat a direkt konfrontáció helyett. Elég kellemetlen dolog, de abból kell a legtöbbet kihozni, ami van.
2018. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
22%

#13: ugyan nem btk, de valóban van rá jogszabály.


[link]


26. paragrafus, 5. pont

2018. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%

#14: Te nem érted a lényeget!

Nem, valóban nem tilthatják meg! De mit tesznek. Odakötöznek valahova, vagy hogy akadályozzák meg?

Nagykorú vagy, fogod magad, és mész. Semmilyen törvény nem tiltja!

És jön képbe, amit írtunk: ha olyanok, azok után, hogy a tiltások ellenére elmész, azt is megtehetik, hogy nem engednek haza.

Csak arra akartunk rávilágítani, hogy amíg ott élsz, kiszolgáltatott helyzetben vagy! És bár jogilag valóban nem tehetik meg, de kötelezettségük sincs veled szemben.

És ha ennek ellenére eltartanak, szabhatják ezt feltételnek.

2018. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

OFF: Utolsó, az említett válasz bornírtsága ott kezdődött, hogy a lakáshasználatnak a világon semmi köze a büntetőjoghoz, tipikus polgári jog...

Amit te idéztél, az a lakcímnyilvántartásról szóló jogszabály... az itteni témához viszont az illik, hogy hogyan lehet valaki létező lakáshasználati jogát megszüntetni... ott kezdődik ugye, hogy fel kell szólítani írásban - minimum 15 napos határidővel - a költözésre... (stb) olyan nincs, hogy valakit a lakásából egyik percről a másikra utcára tehetne bárki is...

2018. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%
"És jön képbe, amit írtunk: ha olyanok, azok után, hogy a tiltások ellenére elmész, azt is megtehetik, hogy nem engednek haza." - újra, NEM tehetik meg, azt tehetik meg, hogy kijelentenek - kb 1 hónap átfutási idő.
2018. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
26%
#19: olvasd el a jogszabályt. A bejelentett lakcím nem jelent a használatra jogosultságot!
2018. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%

“ Ha én megveszek egy lakást és kiadom bérletbe, akkor a lakásban lakóknak "kuss" a neve bíróság és a rendőrség előtt, mivel a ház az enyém! Szerződést bármikor széttéphetem és mondhatom, hogy "húzás kifele", mert a ház az enyém!!!! ”


Hàt nem egèszen

2018. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!