Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, mégis hogy mondjam...

Mit tegyek, mégis hogy mondjam ezt meg itthon? Már így is rengeteg pénz elment erre

Figyelt kérdés

Vezetni tanulok, viszont idén nyáron fog letelni a 2 év, szóval ha addig nem lesz meg a forgalmim, akkor buktam a KRESZ vizsgát, a tanfolyamot, az eddig vezetett órákat és kezdhetem újra... Igaz, hogy fél évet teljesen kihagytam, ami a vezetést illeti, de 2-szer már megbuktam a forgalmin.


Nem is a vezetéssel lenne gond, hanem az oktatómmal... Borzasztóan hirtelen haragú és kiszámíthatatlan. Ha egy kicsit is hibázok, egyszer azonnal a plafonon van, kiabál, lehord mindennek, meg hogy az ilyen minek ül kocsiba, járjak busszal, meg gyalog, vezessek inkább háztartást, mint kocsit, stb. Ilyenkor el sem magyarázza, mit rontottam el, csak szajkózza, hogy "újra, újra". Ettől csak még jobban bepánikolok, és már a saját nevemet sem tudnám megmondani, remeg a lábam a kuplungon és próbálok valami vidámra/viccesre gondolni, hogy ne sírjam el magam.

Minden vezetés alatt megaláz, úgy beszél velem, mintha teljesen idióta lennék.

Pl. ma délután 10 percig azt magyarázta, hogy nekem csak szerzett intelligenciám van szerinte, amit a könyvekből szereztem, de a velem született IQ-m az 0, ezt ő már az első találkozásunk alkalmával látta. Nem tudtam egy parkolást, és elkezdett oltani, hogy hát pedig ezt nekem kell megcsinálni, nincs itt anyuci, meg apuci, hogy megoldják nekem, meg ha nem csinálom meg 1 percen belül, ő kiszáll a kocsiból és otthagy, tartsam fel egyedül a forgalmat (ez egy szűk, egyirányú utcában volt, mögöttem már 5-6 kocsi állt, de nem fértek el, mert a szegény mellé kellett volna állnom). Ezt hallgatni folyamatosan, úgy, hogy amúgy is figyelek a forgalomra, körülöttem lévőkre, borzalmas.


Már azért nem kérem, hogy jöjjön értem valaki a vezetés végén, mert amíg hazaérek, általában kisírom magam, mert már amikor szállok ki a kocsiból a végén, érzem, hogy alig bírom magamban tartani a zokogást. Pedig nem tartom magam buta lánynak, kitűnőre érettségiztem dicséretekkel, három nyelven beszélek a magyaron kívül, az egyetem is jól megy. Úgy gondolom, hogy ezt a szintet nem bírnám tartani, ha annyira alacsony lenne az IQ-m, mint az oktatóm mondja...

Ráadásul most is azzal jött, hogy hát előre látja, hogy a mostani forgalmin is megbukom, na de nem baj, legalább gyorsan vége lesz a vizsgámnak és lesz ideje meginni egy kávét, meg ilyeneket mond.


A szüleim is érzik, hogy valami nem oké, de eddig nem igazán mondtam nekik, hogy viselkedik velem... Mert az egyetlen gyerekük vagyok és mindent megtesznek értem, félek, hogy beszélnének az oktatóval és csak rosszabb lenne utána a helyzet. De már mondták, hogy amennyi pénz elment a jogsimra és az órákra, abból már vehettek volna még egy autót, meg hogy remélik mostmár meglesz a forgalmi, mert olyan jó lenne, ha nem nekik kéne hurcolni mindenhova. De jelenleg, a mai óra után úgy érzem, hogy nem is akarok többet beülni abba a kocsiba...


2018. ápr. 21. 20:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarországon sokan elfelejtik, hogy nem a tanuló van az oktatóért, hanem fordítva.


Fizetek egy szolgáltatásért, amiért elvárhatom, hogy minimum normális hangnemben megtanítsák azt amit meg kell.


Én ilyen esetben minimum hangfelvételt készítenék, és "terjeszteném", hogy legalább mások is megtudják, milyen ember. Szerencsére ma már létezik internet, csomó felületen ki lehet fejteni a véleményünket.


Nálam mondjuk ilyen esetben már az elején az lett volna, hogy köszönöm szépen, kérem vissza a pénzemet.

2018. ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
"De én nem vagyok ez a "megmondom a magamét" típu." Pedig ebben az esetben, muszáj lenne. Ilyen szöveget senkitől ne tűrj el szó nélkül, mert a fejedre fognak sz*rni, ha látják, hogy lehet.
2018. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ilyen visszahuzodo tipusu vagy,akkor szolj a szuleidnek,hogy segitsenek.

Ha belegondolsz,akkor a te idegeidet tonkre teszi ez az oktato,

A szuleidnek meg a penztarcajat.

Es meg jogsid se lesz.

Ha utolag szolsz a szuleidnek errol,akkor ugyis azt mondjak majd ,hogy eddig miert nem szoltal?


Tehat szerintem vagy az oktatot tedd helyre,vagy a szuleidnek szolj.

2018. ápr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld le ezt a bunkó,arrogáns f...t egy normális oktatóra,ha szeretnél jogosítványt! Azzal nincs gond,ha szigorú egy oktató,de ne legyen bunkó,ne sértegessen,alázzon,mert így nem fog a tanuló egy könnyen jogsit szerezni,pláne,ha érzékenyebb. Magyarázza el normálisan,hogy mit hogy kell,mire kell figyelni!
2018. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%

Akkor ne csinálj semmit.


Tényleg egyszerűbb kifogásokat találni, mint lépni.

2018. ápr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Amúgy én azt veszem észre, hogy a magyar ember valamiért nagyon tesze-tosza és megalázkodó, ha szolgáltatásokról van szó.


Simán elviseli a parasztságot, és holnap ugyanúgy odamegy a pofonért. Pedig a mai világban már van lehetőség váltani. És pont ezzel kellene kifejeznünk a nemtetszésünket és hangoztatni kellene a véleményünket akár írásos formában is. Egy-egy embernél még úgy vannak a szolgáltatók, hogy menjen csak, lesz másik barom helyette, de ha nem 1 hanem 10 vagy 100 vagy 1000 csinálja ezt, akkor mindjárt eszébe jut, hogy valami nincs rendben.


Szülőknek azért is érdemes lehet elmondani, megbeszélni velük, mert komolyabban, határozottabban fel tudnak lépni.


Példának okáért, sokkal komolyabb hatást kelt az, ha anyu/apu hivatalos panaszlevelet küld céges levelezésről, esetleg a cég jogászát is bekapcsolva a levelezésbe, mintha kapna az oktató egy levelet a kiscica96kukacvalamilyenmail.com-ról. Lényeg, hogy ne személyeskedő, anyázós stílus legyen, hanem tényszerűen vonja kérdőre az oktatót.


Másrészt van panaszkönyv az autót iskoláknál is, amire köteles az iskola X napon belül választ adni. Illetve vannak felügyeleti szervek, utána kell nézni, az adott iskolára mi vonatkozik.


Jogilag nem tudom mennyire szabályos, de én biztosan készítenék hangfelvételt és mellékelném a panaszhoz.

2018. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Már régen szólni kellett volna a szüleidnek. De még nincs késő. Gyorsan válthatsz iskolát.
2018. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani, biztos nem vagy ostoba lány, ahogy az oktató mondja, de az életképességgel van baj... Két éve hallgatod ezt, ahelyett, hogy mondjuk rászánsz 2 hónapot egy új iskola keresésére egy évvel ezelőtt, és otthagyod a francba a kedves urat. Nagyjából ennyi lenne a megoldás.
2018. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, valami csoda folytán megszerzed a jogsit. Mit csinálsz majd, ha rád dudál valaki? Megállsz az út közepén sírni?

Mondjuk a szüleid is idióták, hogy 2 éve csak fizetik az órákat, és egyszer nem kérdezték meg, mi a baj, mi tart ilyen sokáig?!

2018. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nagyon hülye vagy, már régen el kellett volna mondanod nekik. Válts oktatót, ne hidd, hogy más nem csinál ilyet. Az enyém nem volt ennyire durva, én is bőgtem vele, de én hamar megcsináltam a jogsit, kibírtam. Utólag azt mondom, nem kellett volna. Nem tudom most mennyibe kerül, de eltesz k.va sok pénzt, és még így viselkedik mellé? Hát menjen el a tudod hova.
2018. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!