Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinäljak ha a gyerekem...

Mit csinäljak ha a gyerekem és a pàrom nem szeretik, nem fogadjäk el egymäst?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, aki 11 éves. A vérszerinti apukäja (1) elhagyott bennünket, amikor kb 1 éves volt. Utäna lett egy pärom (2), akit a kisfiam a sajät apukäjänak tekintett, es szeret is mind a mai napig. Ez a kapcsolat a volt pärommal (2) sajnos 5 év mulva egyéb problémäk miatt széthullott. Természetesen a gyerek tudta, hogy van egy verszerinti apja, de igazäbol sosem érdeklödött iränta, semmilyen emlékek nem füzik hozzä, hiszen nagyon picike volt még mikor mi szétmentünk. Lett egy uj pärom (3), aki nem engedte, hogy a fiam talälkozzonk illetve kapcsolatban legyen az «apjäval» (2), abbol az okbol kifolyolag, akkor nem fogja tudni öt megszeretni és nem lehetünk teljes csaläd, ha a volt pärom (2), aki ugye nem a vérszerinti apa, jelen van. Ez ältal természetesen a kisfiam sokat sérült, nagyon sokszor aludt el sirva, nagyon hiänyzott neki az apukäja (2) A jelenlegi pärom (3), elég szigoru volt a fiamhoz, de probälta mindig céltudatosan nevelni. Persze voltak a nevelési modszerei miatt nézeteltérések közöttünk, de tulajdonképpen meg lett az eredménye a szigornak. A kisfiam ugye ebböl csak azt lätta, hogy mär megint bünti van, mär megint veszekedés van, mär megint nincs ez, nincs az. Igazäbol nem is ez lenne a baj, hanem az, hogy a szigor mellett, nem kapta meg azt a szeretet, amit elötte kapott az «apukäjätol» (2) Hiänyzott neki az a fajta szeretet, törödés, de ezt a pärom (3) valami oknäl fogva nem tudta neki megadni. Az igazsäg az, hogy szerintem nem szerették egymäst, csak miattam probältäk amennyire lehetett tolerälni egymäst. Aztän eljött a nap, amikor nem birtam toväbb és kértem, hogy költözzen el, A kettönk kapcsolata is megromlott az utolso honapokban, ällando ellenörzés, kontroläläs alatt älltam. Àllando volt a féltékenykedés. Semmi privätszféräm nem volt. Azzal a tudattal küldtem el, hogy itt végleg vége. Hät nem igy lett. Ment a se veled, se nélküled. Aztän februärban végleg megszakitottam vele a kapcsolatot. Ezutän a gyerekem felvette a kapcsolatot az apukäjäval (2), és nagyon boldog volt, hogy ujra talälkozhatnak, ujra érezheti a szeretetét. Hogy mégjobban bonyolitsuk a helyzetet, a volt pärom (3) is megjelent. Jelenleg ott tartok most, hogy a volt pärommal (3) ujra talälkozgatok, a történtek ellenére is szeretjük egymäst, sokmindenre räjöttünk, hogy mit rontottunk el. Megmondtam viszont neki, hogy ha egy ujrakezdésben gondolkodunk, akkor szämolnia kell azzal, hogy a gyerekemet nem fogom eltiltani ujra az «apjätol» (2). Természetesen ö köti az ebet a karohoz, és ugyanazon véleménnyel van most is ezzel kapcsolatosan, mint annak idején. A kisfiam hallni sem akar viszont arrol, hogy én ujra egy pär legyek vele. Nem akarja, hogy odajöjjön, nem akarja, hogy ott aludjon, nem akarja öt szinte lätni sem. Mindig azt mondja, hogy olyan sok rossz dolgot tett velünk, hogy nem tud neki soha megbocsätani, és nem fogja öt soha szeretni. Most akkor mit tegyek? Hallgassak a fiamra és szakitsam meg a pärommal (3) a kapcsolatot. Ez ältal ö lesz a legboldogabb ember, hiszen mär csak én leszek neki és az ö szeretett papäja (2), vagy probäljak küzdeni azért, hogy nem kell szeretnie a päromat (3) csak tolerälja egy picit, ha ott van. A pärom (3) viszont nem hajlando velem együtt lenni, ha a képben van a kedves papa (2). Tudom, hogy minden szülö szämära a legfontosabb a gyerek boldogsäga, és igenis az äldozatokkal jär. Sokszor ugy érzem, hogy rossz anyuka vagyok, hiszen nem tudok a fiam szämära egy normälis, meghitt csalädi környezetet biztositani. Ti mit tennétek az én helyzetemben? Hogy oldanätok ezt meg?

#kapcsolat gyerek és nevelö / mostoha apa között #gyerek szülö kapcsolat
2018. ápr. 24. 12:23
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
74%
Jézus gyere le....
2018. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
96%
Van egy fiam 9 éves és egyedül nevelem. Mindig mindenben ő az első! Az apukáját nagyon szereti és soha senkinek nem engedném, hogy megtiltsa(?) hogy találkozzon vele. A fiad vágyik az apai szeretetre, amit a hármastól nem kap meg. Egyetlen kérdést tegyél fel magadnak, ki a fontosabb neked, a fiad, vagy a hármas?
2018. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
89%
67 attol mert meg nézek egy filmet,még nem fogok önsorsronto lenni,és kényszer házasságban élni olyannal aki a lábát belém törölte,én is elváltam,és jol tettem,azota van apja a fiamnak 100 x jobb..
2018. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
21%
ezt most miért írod?? semmi köze a filmhez - az arról szól, mi lesz,ha egy kiskamaszra - épp 11 évesre - nem figyel senki és fontosabb a műköröm és a közösülés
2018. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Na én itt vágtam volna ki a 3. számú párod:

"Lett egy uj pärom (3), aki nem engedte, hogy a fiam talälkozzonk illetve kapcsolatban legyen az «apjäval» (2)"


Mégis mi az, hogy nem engedte?

Mégis mi az, hogy anyaként a gyerekednek nem a legjobbat próbálod nyújtani a lelki fejlődése érdekében. A gyerek a 2. sz. párod tartja apjának, kicsi kora óta ő nevelte, erre eltiltják tőle. Hát, B+, eszem megáll.


Ez most kiverte a biztosítékot: "Igazäbol nem is ez lenne a baj, hanem az, hogy a szigor mellett, nem kapta meg azt a szeretet, amit elötte kapott az «apukäjätol» (2) Hiänyzott neki az a fajta szeretet, törödés, de ezt a pärom (3) valami oknäl fogva nem tudta neki megadni."


Elmondom, hogy mi az oka. Az, hogy nem szereti a fiad! És a szigorral nem nevelni akarja, hanem csak az útból eltenni.


"Természetesen ö köti az ebet a karohoz" (2)

Drága, mi a toszért vagy vele? Ennyire jó az ágyban, vagy mi? Nem látod, hogy te és a gyerek nem számítasz neki? Ő nem hajlandó kompromisszumot kötni, pedig egy kapcsolatban muszáj. Ha nincs, akkor csak alárendelt és fölérendelt viszonyról beszélhetünk.


De most komolyan megkérdem, hogy szerinte ez a 3 férfi él a földön? Szerinted, ha kidobod 3askát, akkor nem találsz egy normális embert? Miért ragaszkodsz hozzá? Mert biztos vagyok benne, hogy nem szereted, csak szeretnél valakihez hazamenni és ragaszkodni. Biztos vagy benne, hogy egy elnyomó kapcsolatban akarsz élni?

Ha igen, akkor garantálom, hogy a fiad megutál, és ahogy tud, lelép mellőled. És neki lesz igaza, 8 év múlva meg itt fogsz sírni, hogy a fiad utál, 3askával meg mégsem olyan f'sz' az élet.

2018. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te tudod egyáltalán, hogy mit írsz le? Mert a kérdésed és a hozzászólásod tök ellentétes.


A kérdésedben ezt írod:

"Megmondtam viszont neki, hogy ha egy ujrakezdésben gondolkodunk, akkor szämolnia kell azzal, hogy a gyerekemet nem fogom eltiltani ujra az «apjätol» (2). Természetesen ö köti az ebet a karohoz, és ugyanazon véleménnyel van most is ezzel kapcsolatosan, mint annak idején."



Az egyik hozzászólásodban meg ezt írod:

"Szerintetek, ha a pärom (3) megértené es elfogadnä, hogy a fiamnak szüksége van a papära (2), es nem nekem, hanem a fiamnak..."


Te, a kérdésedben már leírtad, hogy már megmondtad neki és nem enged, köti az ebet a karóhoz. Most meg megint valami naív kislányként bekérdezel, hogy mi van, ha mégis...


Cica, fogd fel! 3aska nem változik, max. 2 alkalommal megjátsza magát, de ennyi. Ne legyél már NAÍV.


Mondjuk kinézem belőled, hogy teherbe esel tőle, hogy aztán meg se tudj szabadulni tőle.


Édes Istenem! Figyelj, tégy meg egy szívességet a fiadnak, ha szereted. Ha mégis ezzel a görénnyel maradsz, akkor a fiadnak legyen gyámja 2eske és nevelje ő. Akkor legalább nekik jó lesz. Neked sz.r, de az már mindegy, ha h.ly. vagy.

2018. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
97%
Szegény kisfiú! :(
2018. ápr. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, amikor a viszkető nuni fontosabb, mint a gyerek. Nyilvánvaló, hogy 3-aska nem akar és tud változni... tiltaná a gyereket attól, akit szeret, nem tudja megadni a szeretetet. Most neked kellene a viszkető nunit félretenni, és a gyereked pártját nézni. Helyette inkább álmodozol, hogy na de hát esetleg megenyhül... egy f...t fog megenyhülni, eddig is mutatta.
2018. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

"legyen gyámja 2eske és nevelje ő"

36-os tanácsát fogadd meg a gyerek nevelése érdekében,

mert mire te az 526-oskával végre harmóniában élsz, addigra a gyerek már felnő és már nincs helye a nevelésnek. Az utolsó napokban vagytok nála, hogy még nem menjen tönkre a nagy válogatásban.

2018. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a 3.-nak semmilyen pozitív kimenetele nem lehet, de még úgy se lenne ha gyerek nélkül lennél. Egy hatalom mániás b*rom. Beszambázik egy kapcsolatba és a gyerekkel kapásból csak a szigort gyakorolja? Jesszusom. Rólad is megvan a véleményem hogy ezt hagytad, de most meg még inkább hogy még mindig azon gondolkozol hogy lehetne ez mégis jó. SEHOGY.

Tüntesd el azt az embert az életetekből mert megfogja keseríteni. Aztán már nem csak miatta lesznek lelki sérülései a gyerekednek, hanem miattad is mert azon fogja rágni magát, hogy "én, azaz a saját gyereke mért nem érdekeltem annyira mint egy hapsi?"


Neked már nem csak egy férfit kell keresned, hanem egy apát is. Ez a 3-ka minden téren bukott ügy!

2018. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!