Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mit tennél ilyen helyzetben?

Te mit tennél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

[link]


23 hónapos kisgyerek, fel éves kora óta beteg, egy évet töltött eddig lelegeztetogepen és félig vegetatív állapotban van. Ez lenne a szülői szeretet, kínozni a gyereket?????


2018. ápr. 26. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ugye nincs gyereked? Mert akinek van, és szereti a gyerekét az nem akarja megélni a gyermeke halálát, és küzdeni fog érte. Volt már rá példa, hogy lemondtak az orvosok egy emberről legyen az gyerek vagy felnőtt, de mégis helyre jött. Sok szülő képtelen lenne azzal a tudattal élni, hogy semmit nem tett meg, vagy ő bólintott rá a halálos ítéletre. Ne ítélj.
2018. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
22hós a gyerekem,és küzdenék a végtelenségig!!!
2018. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Talán azt, amit a cikkben szereplő szülők, ha lenne hozzá elég erőm és kitartásom.
2018. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Igazából a bírót, meg a brit orvosokat sem egészen értem, hogy miért nem engedték, hogy megpróbálkozzanak az utolsó szalmaszállal Olaszországban. Mert meggyőzően hangzik ugyan, hogy "nem szolgálná a gyerek érdekeit", viszont ha netán később erről a kísérleti fázisban lévő gyógymódról kiderül, hogy hatásos, hogyan fognak a szülők "szemébe nézni"?
2018. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez azér hozzátenném, hogy Olaszország nem ajánlott semmiféle kísérleti kezelést. A magyar oldalak néha rendesen félre tudnak informálni. Az olasz orvosok is elismerték, hogy nem lehet kezelni, annyit ajánlottak fel, hogy ugyanazt az ellátást kaphatja ott Alfie, mint amit eddig az AH-ben. Tehát gépek tartották volna életben, ameddig a betegsége azt is ellehetetleníti és bele nem hal úgy. Az agya 70%-a már nincs meg. Orvosok megvizsgálták, nem reagál semmiféle fájdalomra, vagy érintésre. Az egyetlen reflex, ami megmaradt, az a lélegzés. Ez a fiú tulajdonképpen agyhalott.

A teste rég fel akarja adni, csak a szülők még mindig nem tudták elfogadni. Ami érthető, én se akarnám éa mindent megtennék, hogy jobban legyen, de egy bizonyos pontig. Mikor már csak kínzás, sajnos el kell fogadni a tényeket. Mivel érzelmi alapon ez igen nehéz, ezért döntött jelen esetben is a bíróság, akik a gyerek érdekeit nézik, csak a tényekre alapozva, érzelmek nélkül.

A szülők is rájöttek, az apa egy interjúban arra kérte a tüntetőket, hogy térjenek vissza az életükhöz és agyjanak nekik privát szférát. Megköszönte a kórház és az ott dolgozók munkáját és segítségét, és azt mondta, több információt nem oszt meg a fiáról. Most már valószínűleg hazavihetik, hogy otthon, szerető környezetben mehessen el.

2018. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
13 évvel ezelőtt az akkor 14 éves kiskutyám beteg lett. Az orvos közölte velem, hogy nekem kell kimondani a végső szót. Kimondtam, hogy altassa el, mert az állatorvos szerint szenvedett a kutyusom. Ennek 13 éve, és a mai napig nem tudtam feldolgozni, hogy én írtam alá a halálos ítéletet. Ma is azon agyalok, hogy lehet mégis ragaszkodnom kellett volna a műtéthez. A kiskutyám olyan volt mintha a lányom lett volna. Most gondolj bele, hogy van aki egy állat elvesztését nem képes feldolgozni, akkor a saját gyermeke halálos ítéletét hogy lenne képes feldolgozni? Én is azt csinálnám mint a szülők. A végsőkig küzdenék. Ha meghal, akkor legalább annyit elmondhatok, hogy nem adtam fel, küzdöttem. Így tovább lehet élni. De úgy, hogy rábólintasz, hogy kapcsolják le a gépekről.. az teljes kudarc..
2018. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálam a szeretet azt jelenti, hogy nem hagyom szenvedni a szerettemet. Ennél a kisgyereknél egyertelmu, hogy nincs gyógymód, nem lesz jobban. Félig vegetatív állapot- kb egy szobanövény szerencsétlen gyerek. Nem engedném, hogy tovább szenvedjen.
2018. ápr. 27. 06:37
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Na igen, könnyű ezt így kijelenti. Nekem állatorvos ismerősöm mondta, amikor ez a téma szóba került, hogy "nem tudunk elengedni". Még akkor sem, amikor sz sgyunk már tudja, hogy nincs segítség és ez lenne a helyes döntés. És ugyanazzal a lendülettel elismerte, hogy ugyanígy viselkedett ő is, amikor gyógyíthatatlan beteg, már öntudatlan édesanyjáról volt szó...
2018. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Meghalt. Legalább most már nem szenved szegény gyerek....

[link]

2018. ápr. 28. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!