Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg, hogy...

Hogy értessem meg, hogy többet nem korlátozhat, nem tarthat kalitkában? Elköltözzek?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig szigorú volt velem, ha normálisan akartam gimisként bulizni menni, akkor ment a "barátnőnél/unokatesóknál/mamáéknál alszom" szöveg, mert amúgy éjfélre haza kellett érnem (végzősként ez kitolódhatott fél 1-re...). Folyton azzal jött, hogy van nekem otthonom, mit akarok az éjszakában keresni, meg hogy értsem meg, rettenetesen félt, hogy valami bajom esik. Pedig gyalog 8-10 perc a belváros, kb. az összes barátomat, barátnőmet ismerte...


Egyetemre is ebben a városba járok, így értelmetlen lett volna külön költöznöm. De megígértettem vele, hogy csak akkor maradok, ha hagy szabad teret, nem leszek így bekorlátozva. Megígért mindent, hogy engedni fog élni, szórakozni, nem ül ennyire a nyakomon. Aha, ebből semmi nem lett...

Volt, hogy megjelent a szórakozóhelyen, mert nem vettem fel neki a telefont. Folyamatosan ellenőriz, hogy miért nem vagyok előadáson (mikor volt olyan, amire szószerint senki nem járt be rajtam és 6-7 eminensen kívül a 130 emberből), ha nem érek haza 15 percen belül az órám után, már jön a telefon, hogy hol vagyok. Borzalmas így élni, semmi magánéletem nincsen.


Tegnap kicsit berúgtam (nem hánytam, estem össze, csak jó kedvem volt), ma pedig kicsit másnapos voltam reggel, délelőtt. Ezért egész nap azt hallgattam, hogy mégis mit gondolok, hogy ennyit ittam, ilyen későn jöttem haza (fél 2-kor), meg hogy mit képzelek, hogy lány létemre lerészegedek és hogy így hasznavehetetlen vagyok egész nap.


Már nem bírom így. Utoljára kb szilveszterkor ittam, mégis úgy csinál, mintha naponta meginnék 1-2 liter bort. Lenne lehetőségem elköltözni, de félek, hogy akkor mit tenne... Hiszen csak az anyám. De így ezt már nem bírom.


2018. ápr. 29. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Tudtad h ez lesz,kutyábol nem lesz szallona,30 évesen is a nyakadon lesz az ilyen tipus,ez a válladra ül és ott marad ha nem lökdösöd le magadról,én már rég elhúztam volna a szabad életbe,csak akkor dolgozni is kell.
2018. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Koltozz. Meg ma.


Ha nem teszed, 40 eves korodban, amikor csaladod van, gyerekeid, ugyanezt fogja csinalni. De leginkabb az se lenne, mert meg a naszejszakadon is atviharzana, hogy jaaaaaj kislanyom nem vetted fel a telefont, azt hittem baj van.


Gondolom egyedul nevelt fel, azert fojt megvigy a 'szeretetevel'. Beteges dolog ez, pszichologusra lenne szuksege. A helyedben el sem mondanam neki hova megyek, hogy eszebe se jusson utanad menni. Ez, hogy a szorakozohelyen is megkeres, mert nem vetted fel a telefont, egeszen abnormalis, az en anyam egyszer csinalt volna ilyet, nem teszi ki az ablakban amit meg ott helyben kap...

2018. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az anyagi résszel nem lenne baj, meg lenne is hol laknom, csak azért ez elég nagy lépés lenne az eddigi életemhez képest, mikor még egy ruhát sem vettem anélkül, hogy ő ne nézte volna meg előtte...
2018. ápr. 29. 20:52
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Kifogasokat keresel, vagy megoldast? Esetleg csak par szimpatizalo kommentet, hogy teeenyleg, de rossz neked, fuuuu de sajnallak, uuuuristen.


A megoldas a kulonkoltozes, pont. A tobbire ott vannak a baratnoid, akikkel lehet a sarokban picsogni.

2018. ápr. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer meg kell lépni. Jobb előbb, mint később. Nőjj fel!
2018. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát akkor marad a felügyelettel pisilés továbbra is.
2018. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Megint minden kérdesnel minden válasz nulla,senkinek se tünik fel egy ideje a hétvégi sunyi lepontozó.
2018. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Akik költözést kiáltanak, azok a kérdezőt megfutamodásra biztatják?


Sajnos a megfutamodás nem megoldja a konfliktust, csak fizikai távolság által szünteti meg a manifesztáció lehetőségét.


Nem azt mondom, hogy ne köktözzen el a fiatal felnőtt, ha módjában áll, de ezt ne menekülés gyanánt és ne konflikuskezelés helyett tegye.


Szembe kell nézni a konfliktusokkal, le kell ülni a szülőkkel és meg kell beszélni. Nem azt kell elérni, hogy a szülő mindenben egyet is értsen, hanem azt, hogy fogadja el, vegye tudomásul a gyermeke eltérő értékrendjét. És ezt addig kell következetesen gyakorolni, amíg nincs eredmény.


Egy túlféltő, mindenbe bele lefetyelő szülőt pl a mobilkommunikáció és az internet korában egy elköltözés le fogja állítani? Aligha. Tapasztalatból tudom, hogy nem. Akkor jönnek a telefonok, emailek, üzenetek stb.


De mondom, nem az a cél, hogy bárkit lebeszéljek a külön köktözésről, pusztán annyi, hogy mivel ez önmagában nem oldja meg az alapkonfliktust, így azt is kezelni kell.

2018. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
#8: "...le kell ülni a szülőkkel és meg kell beszelni." Na igen, csak van az a fajta szülő, akinél ez soha nem fog eredményre vezetni. A kerdező édesanyja, alighanem ilyen, hiszen amikor "leült" vele megbeszélni ezt, megígért mindent.
2018. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: Na persze, meg egy beszelgetés belefér, csak ott mar egyértelművé kell tenni, hogy ha nem lesz változás, akkor költözik.
2018. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!