Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek 18 évesen ha...

Ti mit tennétek 18 évesen ha a szeitek vernének titeket? Hogy kezdenétek új életet lépésről lépésre?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 17:06
1 2 3
 21/28 Lekri ***** válasza:
100%
Hagyd a szüleidet, elég lecke lesz nekik, hogy lelépsz. Bírd ki a szóbeliig, aztán irány az élet. Sima érettségivel is találsz munkát, nagy munkaerő hiány van. Betársulsz egy albérletbe és tiéd a világ. Nem kell nyuszinak lenni, csak elhatározás kérdése. Nem diák munka, rendes állás! Aztán mellette OKJ, vagy egyetem, az már egy másik lépés.
2018. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Mausz00 válasza:
100%
Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kellett kerülnöd. Minden megyében vannak családsegítő központok (melyek összevonva működnek már a gyermekjóléti központtal), érdemes lenne bemenned az egyikbe. Ezekben az intézményekben amellett hogy szakemberek dokgoznak, van jogász, pszichokógus, pénzügyi szakember, akiktől lehet például ingyenes tanácsadást kérni. Nem egyedi az eseted, itt pedig tudnak neked segítséget nyújtani, akár még lehet lakhatással is, illetve szoktak/tudnak állásra kiközvetíteni is. Mindenképp keress fel egyet. Én a Szabolcs megyei, Nyíregyházi központban dolgozom, ha esetleg ez esik a közeledbe pont, írhatsz, és segítek kit keress. Kitartást kívánok, és hogy mielőbb sikerüljön kikerülnöd ebből a helyzetből!
2018. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%

Megkérdeztem a feleségem, aki ügyvéd és ráadásul az egyházakat is ismeri.


A Budafoki Baptista Gyülekezetnek van egy fiúotthona, ahová pontosan ilyen emberek mehetnek.

Tehát meg tudod csinálni, hogy oda titokban elköltözöl.


Amikor már ott vagy, akkor meg kell indítanod a bíróságon egy eljárást , amely " nagykorú gyermek tartására " irányul.

(Ez azt jelenti, hogy ha betöltötted a 18. évedet, a szüleid utána is kötelesek bizonyos összeget fizetni a tartásodra, addig amíg nappali tagozaton tanulsz.)


Ha meglesz a fiúotthon elérhetősége, megírom neked.

Légyszíves írjál, hogy olvastad- e ezt az üzenetet!

Lehet, hogy más egyházaknak is vannak ilyen otthonaik bántalmazott gyermekek számára.

Nagyon lényeges a teljes titoktartás, tehát nem szólsz otthon egy szót sem, hogy mire készülsz ( még csak nem is utalsz rá!). Mindent titokban le kell szervezni, és amikor mehetsz, akkor összeszeded, amit vinni akarsz és elköltözöl oda.


Így remélhetőleg nem találnak meg és onnan intézhetjük a további , fentebb írt ügyeket.


Ha kell segítség írjál privátban! ( Nem tudom ezt, hogyan kell, még nem csináltam ilyent. De gondolom valahogy meg tudod kapni a magán email címemet.)


Ha sehogy sem megy, akkor írjál.


(Magam 25 évig rendőrségen dolgoztam, most tanár vagyok. A feleségen ügyvéd. )


De amit az előző hozzászóló írt ( családsegítő központok) az is jó megoldás lehet.

A lényeg, hogy mindent titokban tarts, hogy ne tudjonak megtalálni és tovább verni!

2018. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy lány vagyok. Vagy így is mehetek a fiúotthonba? Egyébként ez a nagykorú gyermek eltartása jó ötlet. Nem is hallottam még ilyenről, ennek utánanézek majd és köszönöm a választ.
2018. máj. 5. 14:40
 25/28 A kérdező kommentje:
Egyébként 18 évesen már nem akarok senkihez költözni, ha nem muszáj hanem függetlenedni szeretnék. Most volt a ballagásom és a két még élő nagymamámtól és a keresztapukámtól kb. 100 ezer forintot kaptam összesen. Ez szerintem már elég jó alap egy albérletbe való elköltözéshez, aztán majd találok valami gyorséttermes munkát, gyűjtögetem a pénzt egy évig és utána továbbtanulok és elfelejtem ezt az egészet.
2018. máj. 5. 14:44
 26/28 anonim ***** válasza:

"kb. 100 ezer forintot kaptam összesen. Ez szerintem már elég jó alap egy albérletbe való elköltözéshez"


Hát, szerintem azt elviszi a kaució...

Már biztos, hogy nem költözhetnél az egyik nagymamához vagy a keresztapádhoz? Kérdezted már tőlük? Főleg, ha pénzt akarsz gyűjteni, legalább a lakhatásodat jó lenne ingyen megoldani.

2018. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Kevin888 válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben jártam és azt kell mondjam segítség nélkül esélyeid drasztikusan lecsökkennek. Igaza van aki azt írta della nélkül csöves leszel, én is az voltam. a szó szoros értelmében. Elmentem dolgozni, s abban a pillanatban, hogy megérzik nincsen mögötted valamilyen háttér abban a pillanatban késett a fizum, a bejelentésről ne beszéljünk... jöttek a szemétkedések stb. aztán megcsaptam valakit miatta és kirúgtak. Haza nem mentem, mert úgy voltam vele, hogy inkább felkötöm magam. a mákom az volt, hogy az utolsó pár tiszta ruhámat magamra öltve össze tudtam jönni egy csajjal aki részben segített. (Akkor jöttem rá, hogy mennyit is ér ha van egy mosógép) Egy évig voltunk együtt az alatt az idő alatt sikerült villantottam egy nagyot munkahely ügyileg ami be is jött. Azt azért elmondom bármit is teszel, hogy önbizalmad rohadtul a béka segge alatt lesz, erre készülj fel, de ez ne befolyásoljon.
2018. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak.


Egyrészt sajnos nem elég a pénz ( egy önálló albérletre, még szobabérletre sem.


Arra viszont elég, hogy valahova ingyen elmenj lakni és legyen zsebpénzed, enni pénzed.


Ne költsd el!


Megkaptad a privát üzenetet ?


Jövő hét elején küldök fontosakat.

2018. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!