Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért miért kell velem...

Most ezért miért kell velem üvölteni egész nap?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, ma érettségiztem ugye matekból. Elég jól ment viszont nem lesz meg az ötös. Anya délben felhív hogy na hogy ment, ugye 5- ös lett, hallotta hogy egyszerű volt. Mondom ja nem lett rossz, 4-es tuti megvan. Erre annyit válaszol, hogy óhozagyaz istenes.... és levágta a telefont. Hazaért munka után 4-re, és egyből köszönés helyett azzal kezdett hogy mekkorát csalódott bennem, hogy egy könnyű dolgot igy elcsesztem, ezzel az egész életem tropára ment, gratuláljak magamnak, jó hogy nem megbuksz te anyaszomorító, azt is ki nézem belőled, látod kellett volna az a különtanár heti 4 alkalom, stb, egész nap ilyeneket vág a fejemhez. Már rosszul is lettem miatta. Oké tudom hogy anya maximalista, meg hogy azt szeretné ha matematikus/informatikus lennék, ezért informatikus egyetemre küldött, és fél hogy nem vesznek fel. De ha ennyit tudtam, teljes erőmből akkor ennyit tudtam, alapjáraton elég rosszul megy a matek, inkább törit szeretem, de anya azt elítéli, és tapasztalata szerint abból nem lehet megélni, ezért nem szabad hülyének lenni matekból. És most is csak veszekszik velem az egyetem miatt..... Most ezt miért kell, én is rosszul érzem magam miatta, hogy csak ennyit bírtam gőzerővel és tudom, hogy lehet elcsesztem vele a felsőoktatásom, de ez már sok...

2018. máj. 8. 19:26
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
A törim majndem kiváló :D
2018. máj. 10. 13:19
 22/24 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van a helyzet, én vagyok az aki lehet leüvölti majd anyám. :'D Az angollal akarok majd foglalkozni, így anglisztikára jelentkeztem, amihez az angol mellé a magyar kell. Anyámmal nem az a baj, hogy elvárja a kiválót és hárpia lesz ha nem úgy sikerül, hanem hogy folyamatosan azt hallgatom, hogy biztos nem lesz meg a szükséges százalék magyarból. Az emelt angol annyira ment hogy untam magam alatta, 90 felett lesz, biztos vagyok benne. Magyar után kérdezte, hogy hogy sikerült, mondom szerintem jól, erre anya "Akkor meg lesz a hármas?" Olyan idegbe jöttem. 40% a hármas alsó határa. Jó idiótának néz a saját anyám, ha szerinte egy szövegértést, egy műelemzést és egy levélírást hármasra tudok megírni úgy hogy az jónak számít. Folyamatosan hallgatom, hogy nem biztos hogy lesz az a minimum 70-80%, lehet csak 60. Na majd koppan egyet ;)

A te anyád nagyon durva. Úgy viselkedik mintha épp hogy meg lenne a kettesed (de akkor is durva lenne). Ki tudja, lehet összehoztál egy ötös vagy majdnem ötös dolgozatot. Egyáltalán nem jogos, hogy így letámadott. Egy négyes matekkal nem az utcát fogod söprögetni.

2018. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Én elég szerencsés helyzetben vagyok. Az anyukám minden szükséges támogatást megad, és soha nem erőltetett rám semmit. Mindig is rám volt bízva, mit akarok csinálni. (Végül is ez az én életem, nem igaz? ) Az érettségénél meg mondta, hogyha esetleg ez vagy az 4-es lesz, ne keseredjek el. Ilyen egy normális szülő. Sajnos rossz anyát fogtál ki. De a saját érdekedben állj a sarkadra, mert később megbánod!
2018. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Állj a sarkadra, anyádra ne hallgass. A te életed, nem az övé.

Ha valamitől rossz életed lesz az az, hogyha hagyod elveszni a tehetséged valami olyanért cserébe, amit nem szeretsz annyira.

2018. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!