Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért miért kell velem...

Most ezért miért kell velem üvölteni egész nap?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, ma érettségiztem ugye matekból. Elég jól ment viszont nem lesz meg az ötös. Anya délben felhív hogy na hogy ment, ugye 5- ös lett, hallotta hogy egyszerű volt. Mondom ja nem lett rossz, 4-es tuti megvan. Erre annyit válaszol, hogy óhozagyaz istenes.... és levágta a telefont. Hazaért munka után 4-re, és egyből köszönés helyett azzal kezdett hogy mekkorát csalódott bennem, hogy egy könnyű dolgot igy elcsesztem, ezzel az egész életem tropára ment, gratuláljak magamnak, jó hogy nem megbuksz te anyaszomorító, azt is ki nézem belőled, látod kellett volna az a különtanár heti 4 alkalom, stb, egész nap ilyeneket vág a fejemhez. Már rosszul is lettem miatta. Oké tudom hogy anya maximalista, meg hogy azt szeretné ha matematikus/informatikus lennék, ezért informatikus egyetemre küldött, és fél hogy nem vesznek fel. De ha ennyit tudtam, teljes erőmből akkor ennyit tudtam, alapjáraton elég rosszul megy a matek, inkább törit szeretem, de anya azt elítéli, és tapasztalata szerint abból nem lehet megélni, ezért nem szabad hülyének lenni matekból. És most is csak veszekszik velem az egyetem miatt..... Most ezt miért kell, én is rosszul érzem magam miatta, hogy csak ennyit bírtam gőzerővel és tudom, hogy lehet elcsesztem vele a felsőoktatásom, de ez már sok...

2018. máj. 8. 19:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Az informatikához kiemelkedő logikára van szükség (mármint ha mérnöki szinten akarod űzni, nem pl. rendszergazdaként, de nyilván igen ha sokat akarsz vele keresni). Egyetemen az első féléves alapozó tárgyak szórják ki a diákok nagy részét, az érettségi nehézsége a közelükben sincs. Valamilyen közgaszdász képzésben nem gondolkoztál? Ahhoz is jó a töri, és általában nem annyira nehezek mint a full matekos képzések.
2018. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyádat kellene elküldeni pszichiátriára szerintem.

Velem így ordibált volna akkor én ugyan nem, de apám tuti felképelte volna. Apám olyan fajta aki még egy utolsó csövesnek is megadja a tiszteletet ameddig ő is úgy áll hozzá, és elvárja azt is hogy más emberek is adják meg egymásnak a tiszteletet hogy nem ordibálnak, üvöltenek vele nyomós ok nélkül.

Anyám, meg apám anno amikor én érettségiztem, mindig mondták hogy ne keseredjek el ha nem sikerül olyan jól, mert ugye bármikor jogom van újra érettségizni ha annyira kell a jobb jegy egyetem miatt, vagy ha nem is jönne össze az egyetem, rengeteg más komoly OKJ szakmát ki lehet tanulni amivel lehet jó munkahelyeket találni. Ők mindig azt mondták nekem hogy olyan döntést hozzak továbbtanulás terén ami valóban érdekel és szeretném is csinálni. Ők nem erőltetnek rám olyat amihez se kedvem, se agyam nem lenne hozzá, mert annak nulla értelme lenne.


Ezért nem értem egyes szülőket miért erőltetnek olyat a gyerekre amire lehet nem is lenne képes elérni sok tanulással sem mert nem érdekli.

2018. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Lézer Jani is valamién humán szakot végzett a többi pajtival együtt és jobban megélnek mint egy szimpla infromatikus.

Anyádnak mi a foglalkozása? Az ő álmait majd te fogod teljesíteni?

2018. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nemzetközi kapcsolatok mint szak?
2018. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tudat alatt te örülsz a rosszabb eredménynek,lehet ezért nem lesz meg mert nem akarsz oda menni ahová kényszerit. De itt nem a négyes matek a gáz,hanem Anyád,aki eltervezi a jövődet és idegrohamot kap ha nem jön be az eléképzelése. Menekülj kategoria..
2018. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
85%
van történelem szak, alap- és mesterképzésben is. ne bassz ki magaddal :)
2018. máj. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is téma volt, hogy menjek informatikusnak, mert hogy jól keresnek ésatöbbi, ó gondoltam menjen az akinek két anyja van (elnézést mindenkitől), 3-as informatikával nem fogok az lenni, és itt tisztáztuk azt, hogy hadd döntsem el én, hogy mivel fogom életem elkövetkező cirka 50 évét tölteni.

Anyukád pedig lehetne “kicsit” megértőbb, én a helyedben a kezébe adnék egy érettségi feladatsort, hogy csinálja meg ha jobban tudja mint te. Ha meg rossz napja volt, nem kell a munkahelyét hazavinni, ahogy az otthont se visszük magunkkal, ezt meg pláne nem kellett volna, hogy leb*sz mint a pengős malacot, hátha elszáll a maradék önbizalmad is.

2018. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt az ideje, hogy kicsit leválj az anyádról. Nézz mélyen a szívedbe, mi akarsz lenni? Ha nem nézed a pénzt, egyetemet, anyucit.. biztos, hogy van ott valami.


Nem a pénztől lesz jó életed, hanem attól, hogy minden nap azt csinálod, amit szeretsz!

2018. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Majd abbahagyja
2018. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A törid jobb lett ?
2018. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!