Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne húszévesen gyereket...

Miért kéne húszévesen gyereket vállalnom? Miért jó az?

Figyelt kérdés
A szüleim, nagyszüleim azzal jönnek, hogy nekem akár gyerekem is lehetne meg saját családom.
2018. máj. 14. 08:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
Pasiknál is romlik a sperma a kor előrehaladtával. A természet nem szexista, a társadalom az, amiért csak a nőket riogatja ezzel.
2018. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó: ez igaz, de ne felejtsük el,hogy ez míg a férfi esetében azt jelenti hogy pl. 10. helyett 50-dik próbálkozásra jön össze a gyerek, addig a nőknél a kor megnöveli a vetélés esélyét, ami mind lelkileg mind testileg megterhelő.
2018. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

A természet szexista, pl csak a nők képesek szülni.

A kor előrehaladtával a termékenység drasztikusan romlik. Ez van, ezt el kell fogadni. Nekem az összes barátnőmnek, aki nem szült 30 év előtt, vagy kicsival utána, mert önmegvalósított, meg tervezett, utazott, karriert épített, annak problémái voltak a teherbeeséssel. Nekünk már nagyobbak a gyerekeink. Önmegvalósítunk, utazunk, tervezünk :-)

2018. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Én még csak 19 vagyok, de egyesek már engem is ezzel bacztatnak. Mutogatják a volt osztálytársaimat, akik még egy szakmunkásképzőt sem tudtak elvégezni, nincsen se szakmájuk, se semmijük és életükben nem dolgoztak még egy percet sem, de hozzámentek egy pasihoz és szültek néhány gyereket a szülői házba és akkor erre büszkének lehet lenni, mert ők már letettek valamit az asztalra...hát nem tudom, én sosem szerettem volna így végezni, teljesen más terveim vannak de ha ezt elmondom, hogy én szeretnék tanulni, majd dolgozni és közben magammal foglalkozni pl. hobbi stb. és a gyerek az majd egy sokadik kérdés lesz a 30-as éveimben, ha majd egyáltalán akarok, akkor megkapom, hogy önző vagyok és nem vagyok igazi nő. Ja és én még semmit sem tettem le az asztalra. Ez van. Szerencsére a családban azért nincsenek ilyen emberek, egyedül a nagyszülőkre jön rá néha a "cseszegetni szeretnék" és akkor a tesómat osztják ki, hogy milyen dolog az, hogy ő 33 éves és nincsen gyereke, nincsen férjnél...Már neki is a töke ki van tőle. Próbálta elmagyarázni nekik, hogy ő nem szeretne, ő erre nem vágyik, ő így élvezi az életét ahogyan van stb., de teljesen felesleges, nem is értik, amit mond. Szerencsére tök mindegy, mert mindenki azt kezd az életével, amit akar, de örülnék neki, ha ezt végre úgy lehetne megtenni, hogy közben ne kelljen mások dirigálását vagy ítélkezését hallgatni...


Egyébként anyukám 37 éves volt, mikor engem szült (bár a tesómat fiatalon szülte) és én soha semmilyen hátrányát nem éreztem annak, hogy az anyukám idősebb, mint a legtöbb anyuka. Rengeteget foglalkozott velem és még most sem érzi tehernek azt, hogy van egy fiatalabb gyereke, akivel törődni kell. Sokat beszélgetünk, szinte mindent meg tudunk beszélni és érdeklődik a dolgaim, az életem iránt és mindenben próbál nekem segíteni, abszolút támogat. Az érettségit is kb. jobban várta és jobban izgult miatta, mint én :) Szóval egyáltalán nem az van, hogy ő már készül a nyugdíjra és hagyják békén, takarodjanak ki a házából, ő végre pihenni akar stb., stb.... Ráadásul szerintem is igaz az, hogy minél idősebb egy ember, annál kiforrottabb a személyisége és annál több értéket, tapasztalatot tud átadni a gyerekének, hiszen a saját életében már rengeteg mindent megélt és megtanult.

2018. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Szóval egyáltalán nem az van, hogy ő már készül a nyugdíjra és hagyják békén, takarodjanak ki a házából, ő végre pihenni akar stb., stb..."


Nekem az anyám totál ilyen. Persze nem tenne ki az utcára, inkább férjhez adna.

2018. máj. 14. 12:11
 16/22 A kérdező kommentje:
Úgy van vele, hogy neki már elege van, öreg, fáradt, unokázni akar, nyugdíjba menni, utazni, kirándulni, főzni, lustálkodni.
2018. máj. 14. 12:13
 17/22 anonim ***** válasza:
71%
Mindennek meg van a maga elónye és hátránya! A természet a gyerekvállalást nem oldotta meg tökéletesen! Szülni a biológia szempontjából 20-30 év között a legalkalmasabb! Ugyan ez az intervallum az az időszak mikor az ember kezd azzá válni aki, tanul, tapasztal, éli fiatal éveit! A gyerekvállaláshoz nagyon sok mindennek kell összejönnie! Megtalálni a párt, megfelelő otthon, biztos anyagi háttér! Ez azért nem egyszerű! Négy gyermekem van, az elsőt 21 évesen, a negyediket 41 évesen szültem! Mind a kettőnek láttam előnyét, hátrányát! Ami nagy különbség, az energia, kissé lecsökkent az évek folyamán! Viszont pozítívum a késői szülésnél, minden napnak örülök, megtanultam, hogy az igazi érték az együtt töltött idő a szeretteinkkel! Fiatalon minden természetesnek tűnik, elsiklunk apróságok felett! Az idő sok mindenre megtanít! Mindenkinek saját döntése mikor vállal gyereket, szerintem nincsenek véletlenek!
2018. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20%
Nőknél 35,férfiaknál 40 éves kortól nő a kockázat gyerekvállalásnál...
2018. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

Velem detto ugyanaz van, mint a 14. válaszolóval.

Anyám 60 éves és 18 éves korában esett teherbe a legidősebb nővéremmel, meg akkor házasodtak össze apámmal is és amikor én is 18 lettem, elkezdte nekem is ezt hajtogatni, hogy én csak itt meresztem a s3ggem (=tanulok), amikor már háztartást kéne vezetnem :D

Most 20 vagyok mellesleg és jövőre jelentkezek egyetemre, amiben mindenki támogat a családból, csak egyedül ő ellenzi, mert szerinte egy "igazi nőnek" nem tanulnia kéne, hanem gyereket szülni meg férjhez menni...

A legnevetségesebb az, amikor megyünk az utcán és látja, hogy ilyen 15 év körüli roma lányok ott tolják a babakocsit és hozzájuk hasonlítgat, hogy nézzem csak meg őket, honnan származnak, mégis milyen felelősségteljesek, mennyivel "előrébb" járnak már, mint én, hogy családot alapítanak ilyen fiatalon, én meg csak tanulok, miért nem mentem el érettségi után dolgozni, mint ő anno..:D

Az ilyen emberekre nem lehet észrévekkel hatni, ők ebben a mentalitásban nevelkedtek, ráadásul akkoriban, amikor ők voltak fiatalok, másabb volt a világ is, ott tényleg elég volt egy érettségi ahhoz, hogy normális állást tudj találni, manapság meg egy érettségivel max. takarítónőnek vesznek fel, vagy egy gyárba a szalag mellé...

Szerintem annyit tehetsz, hogy egyik füleden beengeded, másik füleden meg ki a nagyszüleid magyarázását.

2018. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%

#19

Apukád nem néz túl sok m1-et?

2018. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!