Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a gyereketek ezzel állna elő? Hülyeségnek tartanátok és le akarnátok róla beszélni vagy támogatnátok? Hogyan kellene tálalnom az ötletet?

Figyelt kérdés

Az első választásom nem jött be, ezért idén megjelöltem egy másik alapszakot, amire nagy valószínűséggel fel is fognak venni (az eredményeimnek a nagy része már megvan, tehát így könnyebben tudok pontokat számolni, az előző évi ponthatárok alapján pedig jó esélyem van). Érdekel és szívesen tanulnám, ugyanakkor úgy érzem, hogy nekem most mégsem ezt kellene csinálnom... Legszívesebben külföldre mennék, hogy jobban megismerjem magam, nyelvet tanuljak, fejlesszem magam és tapasztalatot szerezzek. Egyrészt amiatt, mert még sosem csináltam semmit, sosem volt részem semmiben sem, amit igazán élveztem vagy érdekesnek, hasznosnak tartottam volna. Konkrétan a tanuláson kívül sosem csináltam semmit. Másrészt pedig azért, mert bár tanultam nyelveket és szeretem őket, jó tanáraim is voltak, mégis azt érzem, hogy felesleges volt és nem sikerült használható nyelvtudást szereznem. Sosem volt lehetőségem használni, most sincs és emiatt nem elég természetes, valamint a kiejtésemen is szeretnék csiszolni. Illetve úgy érzem, hogy a személyiségemnek is jót tenne. Vannak önkéntes programok, amik anyagilag kifejezetten kedvezőek és a nyelvtanulásban is segítenek, miközben több területen is kipróbálhatja magát az ember stb., én ezt egy nagyon jó lehetőségnek tartom és igazából ezen gondolkozom. Viszont ezek mind 10-12 hónapos programok, ami azt jelenti, hogy úgy az egyetem csúszik...


A szüleim eddig mindig támogattak mindenben, de ehhez a témához már picit máshogyan állnak, eddig még nem is tudtam leülni velük normálisan megbeszélni a dolgokat. Nagyon féltenek, aminek valahol van alapja pl. valóban félénkebb, csendesebb, visszahúzódóbb típus vagyok és nem is vagyok túl önálló, de ezeknek a nagy része is ebből adódik. Arra gondolok, hogy mindentől meg akarnak óvni, nagyon féltenek, otthon is mindig inkább lebeszéltek dolgokról vagy, hogy konkrétumot is írjak pl. mindig kivették a kezemből a fakanalat "segítség" címén, most pedig értetlenkednek, hogy miért nem tudok elég jól főzni... Ennek ellenére azért mindig megoldottam, amit kellett, de azzal is tisztában vagyok, hogy mik a gyengeségeim és szeretnék rajta változtatni. Konkrétan nem parancsoltak meg soha semmit és nem tiltottak élből soha semmitől és egyáltalán nem az "amíg az én kenyeremet eszed szülők", de azt is tudom, hogy nem örülnének annak sem, ha nem kezdeném el az egyetemet...


Ti mit gondoltok?


2018. máj. 14. 21:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Valamint egyébkén igen, én fizetném ki a minimális költségeket és nem a szüleim.


Abban egyáltalán nem gondolkoztam, hogy munkát vállaljak vagy dolgozni menjek ki, mert nincsen semmilyen szakmám így szinte lehetetlen lenne munkát találnom, főleg úgy, hogy még annyi pénzt megkeressek, amiből legalább nullára ki tudok kijönni. Annak pedig nem látnám értelmét, hogy robotolni menjek külföldre. Pénzt sem szeretnék gyűjteni.


Valamint azt is szeretném hozzátenni, hogy szerintem igenis hasznos és sokat lehet tanulni az önkénteskedésből is. Mint már említettem itthon is dolgoztam ilyen szervezetekkel, külföldi önkéntesekkel és mind arról számoltak be, hogy rengeteg mindent kaptak ettől a programtól. Nyilván nem olyan munkát végeznek, ami bármilyen konkrét végzettséget is igényelne, de nem is a földre mennek kapálni...Pl. az önkéntesek, akikkel én is találkoztam többek között városi rendezvényeken vettek részt, segítették az önkormányzatok illetve intézmények munkáját (pl. dolgoztak iskolákban, előadásokat tartottak a diákoknak, anyaotthonban segítettek), nyelvi klubbokat tartottak, gyerekeket táboroztattak és különböző programokat szerveztek. Mindenkinek lehetősége volt arra, hogy kamatoztassa a tudását és fejlessze a készségeit, képességeit, pl. az egyik fotózott, a másik szórólapokat készített, a harmadik cikkeket írt, a negyedik videókat készített, az ötödik táncórákat tartott stb., stb. Nyilván attól is függ, hogy mi az adott projekt témája.

2018. máj. 15. 09:56
 12/16 anonim ***** válasza:
Amiket belinkeltem és sértett hiúságodban töröltettél, ott voltak angliai gyerektáborok, szórólapozás, vidámparkban munka, irodai kisegítő meló, egyik sem igényelt szakképzettséget. Az önkéntes munka sem napi 2-3 órás elfoglaltság, úgyhogy ez nem érv.:D Természetesen ha te kizárólag abban látod a problémád megoldását, hogy csúsztatsz még egy évet, és ennyivel tovább tartatod el magad, mert a mai napig nem sikerült döntésre jutnod, mit is kezdj magaddal, akkor számodra semmilyen nyári munka nem megfelelő. Csak ebben az esetben fölösleges a habos-babos körítés és mellébeszélés.:D
2018. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miből gondolod, hogy én voltam az, aki töröltette a válaszodat. Megnéztem a linkeket és köszönöm szépen! Ugyanakkor a jelenlegi válaszodban már van olyan, ami úgy gondolom, hogy nem kapcsolódik a kérdéshez és nem értem, hogy mégis miért érzed úgy, hogy támadnod kell engem. Semmi közöd nincsen ahhoz és a kérdéshez sem kapcsolódik egyáltalán az, hogy ki tart el, meddig és miből és miért döntök úgy, ahogyan.
2018. máj. 15. 14:22
 14/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem nyári munkát keresek, nem pénzt szeretnék keresni, nem munkatapasztalato szeretnék gyűjteni, hanem tanulni.
2018. máj. 15. 14:23
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
No persze. És azt kizárólag egyévnyi önkénteskedésből lehet, semmi másból.:DDD
2018. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de nekem ez a legszimpatikusabb. Mellesleg nem emlékszem rá, hogy az lett volna a kérdésem, hogy milyen más lehetőséget vagy megoldást tudnál ajánlani....Szóval ennyit ertől.
2018. máj. 15. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!