Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik hozzám hasonlóan 24 év felettik és még a szüleiknél laknak? Mik a terveitek a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Én 25 vagyok, idén decemberben leszek 26.

Tavaly diplomáztam, de nem ér sokat a diplomám.

Amúgyis a sima 3 éves alapképzést 5 év alatt sikerült elvégeznem.

Fizikai munkát végzek már néhány éve (ugyanazt csinálom amit diákmunkásként, csak most főállásban, 3 műszakban), de eddig 1 milliót sikerült félretennem.

Szeptembertől kezdek egy piacképesebb szakot levelezőn...


Barátnőm még sosem volt.

Így az nem opció, hogy majd együtt összegyűjtjük az igazival a közös lakásunk hitelére valót...


Nem tudom mit kéne, engem is zavar ez az állapot, de úgy néz ki, hogy egyhamar nem szabadulnak tőlem a szüleim.


Van valaki hasonlóan?


Ti mit terveztek?



2018. máj. 15. 12:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
Mondok valamit, lehet nem fog tetszeni, mert nem egy nagykvalitású meló. Se csajod, se gyerek, nincs kötöttség...hagyd a francba a sulit, legyél kamionos. Úton vagy, világot látsz, a tachográf miatt pihenni is muszáj, közben gépezhetsz, filmezhetsz, egy kamion fülkéje már elég tágas, és még fizetnek is érte, nem is rosszul. A nettó félmilla tutira van a nettó, de vittem a múltor egy Waberer's-es srácot, ő valami 700/hó összegről beszélt. Lasszóval kell fogni a sofőröket, ha jelentkezel valahova, még a tanfolyamot is fizetik, annyira sofőrhiány van. Nem kell rezsit fizetned, meg albérletet, nyilván felelsz a kamion meg az áru épségéért, de ennyi. Ha nincs, ami haza köt, akkor ne is agyalj. Ha engem nem várna senki haza, akkor tutira ezt csinálnám.
2018. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

Én pont 24 vagyok. Érettségim van plusz 2 OKJ-m de ahol most dolgozok annak kb semmi köze ezekhez. Callcenterben dolgozom (IT-s téma) nem szeretem annyira, de nem is olyan rossz. 250 a nettóm, de még anyukámmal élek. Jövőre fogok elköltözni.


Lakbért nem fizetek, hanem félreteszem a pénzem, csak kajába meg rezsibe adok bele.

Van egy másik lakása anyukámnak, ki van adva, jövőre költöznek ki belőle a lakók,mert vettek egy házat. Utána én megyek át oda, "jelképes" (kb 50ezer) összegért. Nem szeretnék addig elköltözni valami kis lyukba,amire rámegy a fizum háromnegyede szóval azt kivárom.

Sok pénzt tudtam félre tenni, anyukámmal jó a viszony, nem érezni,hogy alárendelt viszonyban lennék vagy ilyesmi.

Aki nincs jóban a szüleivel,annak elhiszem,hogy nehéz.

Meg sokan bevállalják hogy valami kis lepukkant lyukba mennek 160ezerért, csak hogy egyedül élhessenek. Én nem vagyok ilyen,párom sincsen, most akkor költözzek el egy valag pénzért valami büdös dohos garzonba,hogy egyedül lehessek? Persze van aki ezért lenéz, de nem érdekel :)

2018. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. B jogsim is kb. 6 hónapja van, a többihez ami a kamionozáshoz kell, ha jól tudom, akkor 2 éves B kategórás jogsi kell.


De azért utána olvasok...


12. hát igen, a munkahelyemen is a többiek az anyuka vagy nagymama másik házát kapták meg. Kicsit irigy vagyok, mert a mi családunkban ilyen nincs.


Az a szerencse, hogy legalább a szüleim nem kérnek bérleti díjat, kaját elég sokat vásárolok nekik is, de ennyi.


Mondjuk a legtöbb ismerősömet a szüleik anyagilag segítették a lakás vásárlásba, vagy konkrétan vettek nekik.


Meg a korosztályomnak már érettségire vettek kocsit, nekem meg a jogsihoz sem adtak semmit.

Persze, ha lenne lehetőségük akkir biztos segítenének, de én kicsit ezért úgy gondolom, hogy nekem ez a lúzerség adatott és ez az életem, nem nagyon lehet kitörni.

2018. máj. 15. 13:36
 14/30 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet kitörni? Van félretett pénzed. Bármikor tudsz menni egy jobban fizető állás után. Mi a férjemmel 25 éves korunkban költöztünk el otthonról. Annyi segítséget kaptunk, hogy az első havi kauciót kifizették a szüleink. Most 300 km- re lakunk a szüleinktől.
2018. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
79%
Szakközép után kimentem külföldre, 2 év alatt csak két misit spóroltam össze, hazajöttem, megvettem a lakásomat 25 évesen. Most annyit keresek, mint odakint anno. Akkor a lakást 6 millióért vettem, most 16-18 misibe kerülne . ha most lennék 23, kimennék külföldre, de már nem jönnék haza. Itthon nagyon elszálltak az árak.
2018. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó:

Akkor most add el a pecódat, ha 6 milláért vetted, most 16-18 millát ér, akkor figtál rajta 10-12 millát. Az nem rossz 😀

Aztán tipli vissza külföldre, a lakáson legombolt hasznot meg fektesd be okosan 😎

2018. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Nekem nincs feleségem, barátnőm sem volt. Lassan 26 éves szűz vagyok. Nem is csókolóztam.


Nem is lesz soha barátnőm, ez már elég valószínű...



És hát igen, Budapesten Egy 19 négyzetmétres lakás is kb. 12 millió.


Vidékre inkább nem mennék, mert szerintem ezt a munkámat is csak azért kaptam meg mert már diákként is itt dolgoztam.

2018. máj. 15. 14:01
 18/30 anonim ***** válasza:
80%
14- es vagyok. Én ezt csak kifogásnak látom. Nem mindenki sajáttal kezdi. Mi is albérletben laktunk 5 évig. Ki lehet venni egy lakást, vagy ha spórolni akarsz egy szobát és tudsz tovább gyűjtögetni. Nem kell hozzá sem barátnő, sem feleség. Amikor azt mondom, hogy költözz el, nem külföldre gondolok. Nem vagyok annak a híve. Lehet, hogy már egy megyével odébb is lenne olyan lehetőséged, ami nagyon- nagyon megéri.
2018. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj,hogy ha még sokáig húzod így,még nehezebben fogsz tudni ismerkedni, mert azért egy 30as pasinál a nők 90%a furcsállja hogy miért szülőkkel él. Meg tegyük fel ma elkezdesz randizgatni, nagy valószínűséggel nem fogod egyből megtalálni azt akivel közös lakást vesztek meg azért 1-2év nem árt ha eltelik a költözés előtt is :D
2018. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Milyen diplomad van? Miert nem dualis kepzesben szerezted a diplomadat?
2018. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!