Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik hozzám hasonlóan 24 év felettik és még a szüleiknél laknak? Mik a terveitek a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Én 25 vagyok, idén decemberben leszek 26.

Tavaly diplomáztam, de nem ér sokat a diplomám.

Amúgyis a sima 3 éves alapképzést 5 év alatt sikerült elvégeznem.

Fizikai munkát végzek már néhány éve (ugyanazt csinálom amit diákmunkásként, csak most főállásban, 3 műszakban), de eddig 1 milliót sikerült félretennem.

Szeptembertől kezdek egy piacképesebb szakot levelezőn...


Barátnőm még sosem volt.

Így az nem opció, hogy majd együtt összegyűjtjük az igazival a közös lakásunk hitelére valót...


Nem tudom mit kéne, engem is zavar ez az állapot, de úgy néz ki, hogy egyhamar nem szabadulnak tőlem a szüleim.


Van valaki hasonlóan?


Ti mit terveztek?



2018. máj. 15. 12:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%

Én anyámmal lakom, nem szégyellem.

Mehetnék külön, de amíg egyedül élnék, minek? Jól megvagyunk, és így tudjuk segíteni egymást. Az anyagiak és a ház körüli feladatok is könnyebbek így, és anyámnak jól is esik a társaság (ez nem azt jelenti, hogy egymás szájában vagyunk). Együtt magasabb életszínvonalunk lehet, mint bármelyikünknek egyedül lehetne.

2018. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenkinek raknak a segge alá lakást és kocsit (pl. én se kaptam, de eszembe se jutott, hogy kéne). Szorgalmon, kitartáson, ambíción múlik.


Egyetemet szülői támogatás nélkül végeztem (saját döntésem volt, hogy önállósodom). Eleinte koliban laktam, majd haverokkal béreltünk közösen lakást, most már a párommal ketten bérlünk. Azóta dolgozom, vettünk a párommal kocsit, lakás nincs, de nagyon jól elvagyunk az albiban, félre is tudunk rakni, szórakozásra is jut.


A mérnökinfó egy jó szak, de nem könnyű. Én javaslom, hogy vágj bele, mert megéri.


Az a tény, hogy nincs barátnőd és nem is volt az változhat. Ismerkedj, legyél nyitott.


Hajrá, vannak terveid, valósítsd meg őket. Nem mindig lesz könnyű, de értelmet ad az életednek és el is érheted az álmaid.

2018. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

4es vagyok...


Heti 1-2 napot dolgozom egy etterember nyugaton, mellette tanulok. Ebbol en megelek. De diploma utan ertelem szeruen nem egy etteremben fogok robotolni.. es akkor vaszleg jobban is tudok elni majd

2018. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
91%

Megint 4es


Es nyilvan..de.. ebbol elek. Mert nalunk az ingatlan arak nincsenek az egekben es 1-2nap munkabol kifozetem a studiot ahol elek plusz marad kajara meg masra is. Oke nem elek fenyuzesben de minden diak ismerosom hasonlo szinten van, max ha anyu tamogatja oket akkor talan nem.


Engem a szuleim nem tamogatnak anyagilag sajnos

2018. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
#4, melyik orszag?
2018. máj. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
93%
Belgium
2018. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
100%
24 vagyok én is velük élek. Jelenleg nem keresek annyit, hogy albérletet tartsak fent és így nekik és nekem is jobb. Nem vagyok ingyenélő gyerek, rendesen hazaadok, félreteszek, kiveszem a részem az otthoni teendőkből. Várok arra, hogy jobb legyen, bár teszek is érte de lehet nem eleget. Ha pár éven belül nem lesz áttörés kénytelen leszek elköltözni és találni egy jól fizető munkahelyet belföldön de lehet külföldön.
2018. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben elvégeznék egy csőszerelői vagy hegesztő képzést és kimennék külföldre. Nyelv az kell társalgás szinten, jól lehet ezekkel keresni. Világot látsz, emberekkel találkozol és pénzt teszel félre.
2018. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Én vagyok a 3. Egyedul jottem fel pestre rokonokhoz aztam gyujtottem es elmentem ismerossel alberletbe. Ennyi
2018. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Felesleges még 3 évet elpazarolni az életedből egy másik egyetemre. A tapasztalat már sokkal többet számít, és az rengeteget, hogy jól beszélsz nyelveket. Nem egy ismerősöm egymaga tanult kódolgatni, és a jó nyelvtudásának köszönhetően vették fel programozónak. Ma már egyre kevesebbet ér a papír, ahogy azt előttem mások kis írták.


Esetleg nézz utána a néhány hónapos programozó suliknak, igaz nem gyenge a tandíj, de csak pár hónap, és ha van hozzá affinitásod, tudsz angolul, idővel ugyanoda jutsz vele, mint aki egyetemet végzett.

2018. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!