Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó körülmények, de szülőkkel...

Jó körülmények, de szülőkkel fiatal felnőttként, vagy albérlet, munkahely, "nehézazélet"?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mit választanál, és az is, hogy ha az egyiket vagy a másikat, akkor miért éppen azt.


Adott egy átlag felett stabilan jövedelmező cég, ahol tag lehetsz, csak apád a főnök, ám stabil háttered van, kicsivel az átlag feletti fizuval, és viszonylag magas kerettel, amiket leköltségeltethetsz a céggel és nem a te pénzedbe kerül. Pl autó, telefon, laptop, net stb minden kiadással egxütt. Plusz többgenerációs nagy ház, hitelmentesen, ahol lakhatsz. A ház rezsije is a cégből megy. Egyedüli hátulütője, hogy így gyakorlatilag 0-24ben a szülőkkel vagy, kivéve, amikor munkán kívül van szabadidőd. Elmész otthonról vagy bekuckózol a lakrészedbe. Illetve vannak viták, hiszen egy apa, különösen ha főnök is, szeret kotkodácsolni. De összességében élhető, maximum nem felel meg az afféle sztereotíp "saját lábon állás"-nak, de mindened megvan.


Vagy:


Elköltözöl, mai magyar realitásos fizetéses munkahelyen dolgozol, albérletben laksz vagy lakáshitelt fizetsz. Vadidegen főnök rigolyáit nyeled. Autóra, telefonra, informatikára is csak az van amire telik a kisfizetésből. De cserébe elmondhatod magadról, hogy felnőttesen, önállóan élsz, a szülőkkel nincs vita mert csak 7vgn találkozol velük, de teljesen a magad életét éled.


Érdekelne, hogy kinek melyik a vonzóbb, ha módjában áll a kettő közül választani. És érdekelnek a miértek is.



2018. máj. 15. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Amilyen szüleim voltak, én inkább nyomorogtam pár évet érettségi után, mint hogy akár egy percet is maradjak abban a közegben. Az első időszak nagyon kemény volt, de még így is ki tudtam törni. Egyébként számomra a szabadságnál, függetlenségnél nincs nagyobb érték az életben, szóval az első opció teljes mértékben ki lett volna zárva akkor is, ha normális családom lett volna.
2018. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
első mama hotel 4ever:)
2018. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
3. variáns. Dolgozni a családi cégben, de külön lakás.
2018. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, mindenkié hasznos, függetlenül az állásfoglalásától.


Amúgy igaz, ketten is felvetették, hogy a családi cég biztonságát ötvözni az önálló lakhatás szabadságával.


Azt hiszem, ha én lennék most ilyen válaszút előtt, akkor erre orientálódnék.

2018. máj. 15. 18:13
 15/19 anonim ***** válasza:
Második, ez nem is kérdés.
2018. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ilyen értelemben, de az 1.-höz picit hasonlóképpen éltem (családi vállalkozás nem volt, de viszonylag anyagi biztonságban velük) 26 éves koromig, és megbántam. Ha újrakezdhetném, mennék albérletbe amilyen korán csak lehet. Mindennel elszámoltattak, folyton mentek a generációs ellentétek szülte viták az együttéléssel kapcsolatban (pl. este 9 után anyukám már aludni akar, ezért síri csendben kell lenni stb.).
2018. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Külön életet választanám. Akármennyire is jó kapcsolatom van a szüleimmel, nem élnék a nyakunkon, nekik is kijár a függetlenség. Ha velük élnék minden aprosagbol veszekedés lenne.
2018. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Külön lakás, HA nem kell hitelt/albérletet fizetned. 11 éve költöztem albérletbe, a fizetésem éveken át csak a megélhetésre volt elég. Oké, hogy független voltam, de szórakozásra/utazásra már nem jutott. Mostanra van egy kp-es lakásom, de belekeseredtem és visszatekintve azt látom, hogy elment a fiatalságom élmények nélkül.
2018. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Maradsz 3 évet, elteszed a fizud 90%-át, és utána a saját lábadra állsz.
2018. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!