Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék egy zongorát, anya...

Szeretnék egy zongorát, anya nem nagyon akarja. Többi lent. Szülők véleménye is érdekelne. Valaki, segítség? :S

Figyelt kérdés

Igen, egy zongorát. A kategóriában nem vagyok biztos de az árakkal nagyjából képben vagyok. 40.000ft Az a zongora (*digitális zongora) ami nekem megfelelne, de a (számomra) csúcskategória 200 ezer. :)


Megengedhetjük magunknak, érzékelnék a megvásárlás hónapjában hogy egy minimálisan visszafogottabban kell költekezni de különösebben nem lenne nagy "probléma" beszerezni.


Én hónapok óta szeretném és küldöm is anyának az utalásokat (először finoman utalgattam mostmár beszélgetek róla). Anyának sosem volt szimpi az ötlet (egy 1-2 hetes őrületnek tartotta, és majd biztos megunom [nem így lett]), sőt! 1-2 napja amikor felhoztam a témát "vicces hangsúlyba helyezve" mondta hogy -a zongora ami neked bizony soha nem lesz :DD-. Nyílván ennek a "viccnek" volt alapja => utalás: anya nem akarja nekem megvenni.


Ellenben egy pár hete elszolta magát (vagy csak picit engedett az ötletemnek és átgondolta) és azt mondta "most biztos nem veszem meg". Ennek több oka van: táborok előlege teljes ára és a magánéletben egy olyan dolog amit nem szívesen osztanék meg. Anyagi bisztonságunk érdekében nem akarja elherdálni a pénzt. Ezt teljesen elfogadom és nem agreszívoskodok. Ha valaki nekem érszérvekkel támaszt alá valamit azt elfogadom :D Na de! A mondatában ott volt a "most" azaz késöbb lehetne róla szó...


Pár ellentmondás felmerült ezért kérném a segítséget. Az esetek többségében megkapom amit szeretnék, legyen kissebb nagyobb dolog. Erre hivatkozva gyakran jön azzal az ellenérvel, hogy "Kaptál tőlem egy xy-t hagy mondjak már nemet valamire". (Ebből lehet hogy arra asszociáltok hogy egy nolife elkényesztetett hüle kölök vagyok, ez nem így van! Imádom anyukámat és elképesztő szoros kapcsolatot ápolunk) De erre annyit tudok mondani, hogy ÉN nem tuzdom rá megkeresni a pénzt. Ha mehetnék diákmelózni mennék is, de addig még 2 és fél év hátravan.


Nagyon rá vagyok kattanva a témára, olyan szinten hogy van, amikor elindítok interneten valami "how to play xy on piano" videót és ahogy megy a zene és a képi anyag én is próbálom utánozni, hol kell lenyomni a billentyűket. Néha hidegrázós extázisba kerülök tőle :D Anya erről a vágyról nem hiszem hogy tud, bár néha biztosan hallotta a kopogásomat az asztalon. Egyenlőre nem dörgölöm az orra alá, ő is utálja, szerintem pofátlan, és csak messzebb kerülök vele a célomtól.


A kérdésem tehát ezután a csodás regény után, hogy esetleg ti szülők, vagy tapasztalatokkal rendelkező válaszadók, hogy reagálnátok (anyukám helyében) erre a szitura? Megvennétek nekem a zongorát? Illetve mivel tudnám picit bíztatni anyát, hogy nyitottabb legyen a témára? Ha ő jó ötletnek látná, áldozna rá... 13/f


Végtelenül köszönöm ha elolvastátok a sztorimat, ömlött belőlem a "szó". Senkinek nem beszélek erről ilyen nyíltan, mindenki egy múló hóbortként tekinte erre, rám meg egy álmodozó naív kölökként tekintenének. (A megnyílásom erejéig :D)


A válaszokat is előre köszönöm, bármilyen gondololatot óriási örömmel fogadok. :)



2018. máj. 15. 22:54
1 2 3
 1/24 Mojjo ***** válasza:
49%

Szerintem a művészet az egyik legcsodálatosabb dolog, amit az ember valaha megalkotott. A zene pedig maximálisan művészet.

Ha a gyerekem művészettel akarna foglalkozni, veszettül igyekeznék, hogy valahogy biztosítani tudjam a hátteret - itt pl a hangszert - a számára. Mellesleg ugyanez lenne, ha sporttal, vagy bármi mással szeretne. Akkor is, ha hobbi lesz belőle és akkor is, ha hivatás.


Képtelen vagyok azonosulni azzal a képpel, hogy a gyermekem valamilyen vágya biztos múló hóbort. Bár könnyen beszélek, mert még van pár évem, míg nálunk ilyesmi felmerülhet, de azt tudom, hogy ilyen vágyakat támogatni fogok, mert azt akarom, hogy kiélhesse majd őket. Zsigerileg akarom, vágyom rá. Nem tudom másba beleélni magam, nem értem és nem is szeretném érteni a hagyjuk, úgyis elmúlik majd jellegű hozzáállást.


Pont ezért sok tanácsot nem tudok adni. Ha kitartó vagy - és biztos vagyok benne, hogy az leszel -, valószínűleg előbb-utóbb rájön az anyukád, hogy ezt benézte és nem múló hóbort. Addig is nézz továbbra is minél több zongorás videót.

2018. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
74%

A szüleid nem sz*rják a pénzt, biztosan mindent meg akarnak adni neked, amit csak tudnak, de szerintem nem biztosak benne, hogy ez tényleg olyan komoly. Gondolj csak bele, megveszik neked és mégsem tetszik, vagy használod egy hónapig. Akkor az kidobott pénz, amiért ők keményen dolgoztak.

Legyél türelmes valoszinü, hogy fogsz kapni, ha tényleg komolyan veszed a zongorázást, mert az, ha a levegőben zongorázol nem ugyanaz, mint magán a hangszeren játszani. Szolfézsra is járnod kell, ami baromi unalmas, de sok fontos dolgot megtanulsz. Az nem elég, ha internetes videok alapján megtanulsz egy-két dalt eljátszani.

Én a helyedben elmennék egy zeneiskolába nyilt napon, hogy kiprobálhasd a hangszert és, ha akkor is tetszene, akkor beiratkoznék. Ha látják, hogy ennyire komolyan veszed 100%, hogy fogsz kapni, de ameddig nincs addig a zeneiskolában is biztos tudnál gyakorolni.

Én öt évig jártam zeneiskolába, de sajnos egy nagyon idióta tanárt kaptam, mikor elment szülni az előtte lévő tanárom, ezért befejeztem.

Anyukám is zongorázott gyerekkorában, ezért nekünk rendes, valódi zongoránk van, de anyukám beszerzett kb. 20000 forintért egy szintetizátort is, mert a munkahelyén néha játszania kell.

Mostanában gondolkozok, hogy újrakezdjem, de egy ismerösömnél van egy fontos kottám és nem hajlandó visszaadni.

2018. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló is említette, érdemes lenne előtte először kipróbálnod, hogy tényleg tetszik-e.

Valószínűleg találtok olyan zongora oktatót, aki megfizethető áron tanítana és zongorát is tudna hozzá biztosítani. Kipróbálhatnád, eldönthetnéd, hogy valóban annyira tetszik-e, és ez a szüleidet is meggyőzhetné arról, hogy komolyan gondolod. (Kisgyerekkorom óta teniszezek, de először én is kölcsön ütővel játszottam, majd lett egy kezdő ütőm, egy felnőtt, míg végül most már egy nagyon komoly ütőm van - amit nagyon szeretek is, és vigyázok rá, mint a szemem fényére.)

2018. máj. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Biztos, hogy elsőre nem kapnál 200 ezres zongorát. Hiába mondod hogy nem múló hóbort, fiataloknál ez 99.9%-ban az. Ha viszont nem az, akkor beéred egy teszem azt 60 ezres zongorával is, majd ha nagyon megy mondjuk a 18. születésnapodra megkapnád azt a 200 ezres darabot. Persze csak akkor, ha addig kitart a szenvedélyed.
2018. máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

megengedhetjük magunknak... tényleg? Szerintem me 200 rongyot csak úgy SENKI nem dobhat ki az ablakon egy múló hóbort miatt.

Ugyanis lehet, hogy most így-úgy odavagy érte, aztán ennyi, kifújt.


Tudod, zongorázni nem annyi, hogy klimpírozol - vagyis, de, az amatórök így csinálják -, de hogy JÓ legyél, kemény TANULÁS és MUNKA áll mögötte. Szolfézs, napi 23 óra gyakorlás, stb.

2018. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
2-3 óra gyakorlás, :D
2018. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

Azért annyira szép, mikor egy 13 éves kisgyerek akarja a szülei pénzét beosztani, "jaj csak kicsit minimálisabban kell a hónapban költeni"... Aha. Első körben talán nem kéne anyádék zsebében turkálni és eldönteni, kinek mi fér bele.

Másrészről meg lehet nem szeretné hallgatni hónapokon keresztül a kezdő klimpírozást órákon át, a szomszédaitok sem feltétlen örülnének neki. Nálunk az alattunk lakó "tanult" furulyázni. Maradjunk annyiban, hogy iszonyat tehetségtelen és roppant mód idegesítő volt hallgatni. Szeretem a zenét, de órákon át más szerencsétlenkedését, de még gyakorlását is idegölő hallgatni.

Ha annyira zongorázni szeretnél, inkább kérd, hogy eljárhass zongoraórára. Amint fel tudsz mutatni valami értékelhetőt mondjuk 1-2 év után, meg lehetne gondolni egy olyan digitális zongora vásárlását, amihez van akár fejhallgató csatlakoztatási lehetőség.

2018. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Én egy másfél milliós zongorát néztem ki anno tizenéves koromban, egy évig gyűjtöttem rá, diákmunkáztam, minden kapott pénzt félretettem, és addig szorgalmasan jártam szolfézsra. Anyámék kipótolták az árát, és azóta is megvan, 20 éve :) De tényleg sok munka, ha normálisan akarsz rajta játszani, nem csak el boci-boci tarkázgatni. És képbe kell lenned a szolfézzsal is, ne feledd.
2018. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Elmosolyodtam rajta, milyen aranyos és naiv gyerek vagy. :-)


Szülőként én a következőket mérlegelném:


1. Anyagiak. 40.000 Ft nem pénz. 2-3 tankolás ára. Két pár cipő ára. Egy öltöny is többe kerül. Ha nincsenek filléres gondjaink, nyomasztó adósságunk, akkor ez nem lenne akadály.

Egyébként őszintén csodálkozom, hogy csak ennyi. Én azt hittem, félmillió körül lenne az ára!


2. Ha nem családi házban laktok: Mekkora hangja van, mennyire zavarhat ez szomszédot? Itt mindent mérlegelni kell: a falak hangelnyelő képességét, műszaki megoldásokat a zajszigetelés érdekében, a zongora alkalmas elhelyezését, a szomszéd toleranciaszintjét, a zongora hangerejét, netán a hangerő állíthatóságát.


3. Hol és hogyan helyezhető el? Ha kicsi ill. befér a szobádba, akkor ez nem is téma.


A helyedben a következőt tenném:

Zongorát venni ugyebár akkor van értelme, ha valaki tud is zongorázni. Vagy legalábbis meg akar tanulni. Én a helyedben kottákat vennék, ill. töltenék le internetről, ill. utánajárnék hol, milyen tanár/iskola, mennyiért vállal zongora oktatást. Ezeket alkalmas pillanatban elmesélheted szüleidnek. Igaz, ez is pluszköltség, de bizonyítja szándékaid komolyságát.

2018. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

En nem nagyon ertem anyadat, nekem is volt olyan idoszak az eletemben amikor bizony nem mindig futott elelemre, buszjegyre, sokat kellett gyalogolnom es bizony a legvacakabb hangszereken kellett a gyerekemnek jatszani, de mindig megvettem neki a hangszert. Igaz nem volt tv-nk, kocsink, mert nem telik meg most sem, de ugyanakkor a vilag egyik legjobb egyetement tanul mert fontos volt szamunkra. Mindenkinek arra van penze ami fontos szamara, Nyilvanvaloan, edesanyad szamara a zene nem fontos, Oszinte reszvetem!

Amit tehetnel, szerintenm szuletesnapra, karacsonyra, husvetra mindig csak azt mond hogy te semmi mast nem kersz csak zongorat. Talan elobb utobb megerti.

2018. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!