Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kihúzatom a bölcsességfogam...

Ha kihúzatom a bölcsességfogamat, akkor azt otthon észre fogják venni? Sürgős.

Figyelt kérdés

Még az íny alatt van, de be van gyulladva.

Viszont anyám nem engedi meg, azért nem mertem időpontot sem lérni hozzá. Túl akarok rajta lenni, nem hetekig várni, míg meggyőzöm anyámat.

Kifizetném, eltitkolnám, csak nehogy észrevegye.


2018. máj. 16. 16:18
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
50%

Íny alól is ki lehet húzni, felvágják az ínyt és kiszedik.


Így maximum alágyullad és begennyesedik.

2018. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
88%

Előbb azt érdemes kideríteni, hogy valóban indokolt e a kivétele. Mert az, hogy nő és ettől duzzadt az íny míg át nem töri az normális.


Menj el fogászatra/szájsebészet ambulanciára kérd, hogy vizsgáljanak meg. Ha röntgenen/CT úgy tűnik nem fog magától kinőni (rosszul áll, beszorult stb) kapsz egy szép hivatalos orvosi papírt arról, hogy műtét szükséges, elő akarnak jegyezni stb...azt utána megmutathatod anyudnak. Kértek időpontot.


Ha nem szükséges kivenni akkor meg nem szólsz róla, hogy elmentél vizsgálatra és várod, hogy magától kinőjön.


Nekem tavaly műtötték ki mind a 4-et (altatásban) hidd el nem akkora öröm. Feldagadt az egész fejem, napokig ugye nem volt szabad bizonyos dolgokat enni, és vissza kellett menni varratszedésre is.

2018. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy nem engedi?
2018. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
66%
Menj el, és húzasd ki. Utólag már nem tehet semmit "anyád", visszatenni nem tudja. Legfeljebb ordítozik, de azzal ne törődj. Az egészséged fontosabb mindennél.
2018. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
18%

Még ki sem nőtt, de már most parázol. Miért? Azért érzed gyulladtnak, mert mint a babáknál most fog kibújni.


Még az is lehetséges, hogy soha ne lesz velük gondod, míg másoknak eleve úgy nő ki, hogy szét is durran. Nekem pl. állkapocs-csontomba nőtt bele az egyiknek a gyökere, sima magánorvos kihúzta.


Amíg nem tudod előre, mi lesz a bölcsességfogaiddal, miért akarsz eleve megszabadulni tőlük. Van, akinek ki sem nő mind a négy.

Hagyd a maga útján a kibújását és ha tényleg gond van, akkor menj. Nem értem, mit kell ebből ekkora ügyet csinálni, ami még nincs is!!?

2018. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
73%
Valoszinű a kérdező full sztresszes azért aggodik azon ami nincs,de mindenki maga tudja h milye van... Csak akinek 18 felett is Anyuka enged v nem enged,és még a saját egészségügyi dolgairól, problémáirol se dönthet önnálóan az már gáz.
2018. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
72%

16.!


15. vagyok.


... és mennyire igazad van.


Egyébként hiába tette fel több helyen a kérdést, ezek szerint ő az, és tényleg azon parázik főleg, nem is a fogán, hanem azon, hogy az anyja nem engedi. Elég durva.

2018. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Menj el röntgenre, nézzék meg nyomnak e valamit a bölcsességfogaid. (nekem az összes vízszintesen nőtt, így muszáj volt a műtét) Ha megvan, hogy valamit nyom vagy rossz irányba nő, akkor a fogorvos automatikusan küld szájsebészetre, hogy műtéttel kiszedjék. A röntgent pedig anyukádnak is megmutathatod, hátha annak hisz.

Nekem mind a négyet ilyen műtéti úton szedték ki, mivel soha nem nőttek volna ki. De nekem egy hétig meg volt dagadva a fejem és nem tudtam enni.

2018. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
91%
Nekem mindkettő alsó 100 % ban fekszik. A felsőket kikapták simán. AZ alsók még gondolkodási fázisban vannak,mert müteni kell,és idegsérülés, arc bénulás lehet... Előbb csináltass egy röntgent,az a biztos.
2018. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Mit nem lehet érteni rajta, hogy ínutasak van? Egy hatalmas bogyó, amiben gyűlik a genny és büdös?

Anya azért ilyen, mert nem akarja, hogy feleslegesen kihúzzák a fogam, mivel sajnálja. Úgyis hamar kilyukadna.

2018. máj. 16. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!