Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy apa hogyan tudja feldolgoz...

Egy apa hogyan tudja feldolgozni azt, hogy két éves kislánya nem él màr vele?

Figyelt kérdés

Az anyuka màsfél hete költözött el a kislánnyal. Azóta az apuka kétszer làtta a kislányt és az elvàlàs nagyon megviselte. Nagyon szoros volt a kapcsolat köztük, együtt keltek együtt feküdtek.

Hogyan lehet ezt elfogadni?


2018. máj. 24. 10:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem. Ha te vagy az anyuka miért nem az érdekel a gyerekednek milyen lesz apa nélkül?
2018. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Igyekezz sohasem elidegenítő lenni. Ahogy olvasom a soraid azt látom, hogy igenis érdekel az apa-lánya kapcsolat. Ez nagyon fontos! Ha látsz esélyt a kapcsolatotok megmentésére, akkor békülj ki apukával. Add meg az esélyt, hogy a gyerek teljes családban nőjön fel. Én őszintén azt kívánom, hogy lassan ki tudjatok békülni. Tudom, hogy volt oka a szétköltözésnek, de talán most a szünet és a távolság segíthet.
2018. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Aki azt írja 'milyen apa nélkül felnőni' az miért ír ilyet?

Itt az Anya és az Apa is tesznek azért, hogy a gyerek ne szenvedjen hiányt (igen, más hogy nem él együtt a két szülő.)

Ha esetleg privátban leírnád kedves kérdező, mi volt az oka amiért válni szeretnél/szeretnétek, akkor jobban átlehetne látni a helyzetet, és könnyebb lenne tanácsot adni. :)

2018. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Biztosan menthetetlen a kapcsolat? Nagyon jó anya vagy, hogy nem az van hogy egyèni sèrelmeid miatt a gyerekkel àllsz bosszút. Ritka az ilyen. Maradj mindig ilyen.
2018. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert gyerek van,nem kell együtt élni azzal akit már nem szeretek. A mi szüleink együtt maradtak,állitolag miattunk,nyitott házasságban,mindennapos üvöltésben,és lufimétetű hazugságban nöttük fel. Én se maradtam a gyerek miatt a p..cs volt férjemmel aki minden nőt ágyba vitt... A gyereknek nem a hazugság az érdeke h azt a mintát lássa h a család a házasság egy pokol ahol utálat van,meg képmutatás..
2018. máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Menjen és intézkedjen akkor, hogy adjanak látogatási engedélyt, ha ez lehetséges
2018. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hol van írva, hogy nem láthatja a gyereket???
2018. máj. 25. 08:42
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként. Az a baj erre nem lehet tanácsot adni.

Ezt az Apának elfogadni kell, és a kislánynak is, hogy ők már nem egy környezetben élnek.

Mondjuk jobb mintha egyáltalán nem találkoznának. Jó Anyuka vagy, mivel a saját sérelmeid eltereled másfelé.

De ezt igenis, nekik kell ELFOGADNI, hogy mostantól így lesz.

Mondom én ezt úgy, hogy engem Apám elgagyott (másik család miatt=nem váltak el Anyuval. És Apám inkább kimenekült szó nélkül, mindenkit hátrahagyva=jobb így hogy nem látom.) Ezt csak azért mondtam el, nehogy te érezd magad hibásnak, az ő sérelmük miatt. Majd elfogadják, feldolgozzák. :)

2018. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem a hogyra a valasz, de vagy feldolgozza vagy nem. Sok apa a feldolgozast azzal kezdi, hogy hirtelen martir lesz es szomoru es elhagyja magat es sajnaltatja magat. Utana rajon jo az a pathatas es ki kell tolteni programokkal, jatekkal es mindent, de mindent a gyereknek kell alarendelni (mert annyira hianyolja a kicsikejet). Utana ket vagy harom lehetoseg van.

Az egyik, hogy lassan rajon magatol, hogy nem feltetlenul kell teljesen elkenyeztetni a gyermeket, hanem neki is kell vele "hetkoznapi" eletet elni (idoben lefektetni, fozni ra, nevelni - raszolni pl.)

A masik, hogy erre nem jon ra, de lesz masik parkapcsolata es ott kinyitjak a szemet, hogy apa haho ne csak a gyereked kenyeztesd es fele kompenzalj, hanem itt van az uj parod legyen valami egyensuly.

Harom es ez a legrosszabb (nalunk ez tortent) apuka elhatarozza neki annyira hiányzik a gyereke, es annyira szornyu nelkule, hogy a teljes eletet neki rendeli ala (nincs uj parkapcsolat, csak gyerekes programok vannak, mindent elnez neki, maximalisan a gyerek akarata ervenyesul es igy tovabb).


Szoval, ha valoban az anyuka vagy, akkor ne sajnald az exed. Gondolj arra, hogy nem veletlenul hagyod ott, hogy apuka is felnott ember es ahogy neked meg kell birkozni azzal, amikor nem nalad van a kislanyod, ugyanugy neki is. Nem tanacsos a javara majd engedned, mert ha nem a normalis fajta, hanem ez a beleszerelmesedem a lanyomba es csak neki elek, akkor egyszer csak azt veszed eszre par ev mulva, hogy a lanyod apuhoz akar menni, mert ott annyi csokit ehet, amennyit akar, nem.kell lefekudni, nem kell a koszonom szot hasznalni es kulonben is apunal nyuzsognek a barataim, mert o mindig meghivja oket...es te majd egyedulallo anyakent a munka mellett nem fogod gyozni a hetkoznapi robotban.ugyanezt.

De legyen szerencsed es az exed a kapcsolatotok megygaszolasaval egy idoben az uj felallast is feldolgozza. Es jo esetben indketten a lanyotokra koncentraltok, hogy o szenvedje a legkevesebb serulest (egyseges valaszokat kapjon mindkettotoktol a miert nem vagytok egyuttre, egymast ne szidjatok elotte, ne akarjatok felntt modra magyarazni neki a valast stb).

2018. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!