Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, ha inkább a barátom...

Baj, ha inkább a barátom anyukájának mondanám el, hogy terhes lettem? Vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szóval már nem "kell" tudnia a szüleimnek róla. Anya nemrég szült, ezért úgy érzem, hogy furcsa lenne vele megbeszélnem ezt... Jó a kapcsolatunk, naponta beszélünk, gyakran vagyok otthon, de mégis...


Apával pedig nem beszélek olyan sűrűn, heti 1-szer együtt vacsorázunk, beszélgetünk formálisan 1-2 órát és ennyi. Tudom, hogyha anyagi segítség kell, számíthatok rá, de ő ennyi szerepet vállal az életemben.

Viszont a barátom szüleivel nagyon jóban vagyok, az ő anyukájával sokkal őszintébben tudunk beszélgetni ilyen dolgokról. Ezért gondoltam, hogy inkább vele beszélnék erről, úgy érzem, hogy könnyebb is lenne nekem.


(Nem tartjuk meg a babát.)


2018. máj. 24. 13:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

Senkinek ne mondd el ez legjobb, ha koztetek marad a baratoddal. Nagykoruak vagytok, te rendelkezel a tested folott. Vallalj felelosseget es vidd magad a terhedet. Anyukad igy utolag biztos elobb-utobb megtudna a baratod anyukajatol.

Es az nem.lehet opcio, hogy megtartod es anyukad vallalja a kisteso melle? Igy csalaban maradna. Tudom ez rettento nehez tema es nagyon megosztja az embereket, de maga az abortusz is egesz eleteben ott marad a nokben. Esetleg ha szoban nem, de irasban se mondanad el anyudnak? Ennyire nincs bizalom koztetek? Mert ha nincs vissza az elejere, akkor masnak se mondd (majd egyszer sokara ha ugy alakul elmeseled neki vagy megosztod a baratnoiddel vagy nevtelen forumokon a neten, de az lenne nagyon nagy bantas, ha o utolag megtudna, te mas hozza hasonlo koru "anyapotleknak" elmondtad, neki meg nem. (Jogod van azzal megosztani, akivel szeretned, de ami most jo otletnek tunik az lehet kesobb mar nem lesz az.)

2018. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem akarom megtartani.

Szörnyű lenne nap, mint nap látni, főleg úgy, hogy nem is én/mi neveljük. Nem állunk készen egy gyerekre, túl fiatalok vagyunk.

2018. máj. 24. 16:36
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem akarjátok megtartani a babát, minek kéne bárkinek is jó elmondani?
2018. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%

Mivel Te és a barátod már eldöntöttétek az abortuszt, így feleslegesnek tartom, hogy bárkinek is elmondjátok.

Felesleges lenne ezzel másokat terhelni.

2018. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Anyukàdnak, ha kiderül, biztos rosszul fog esni, de az is nagyon fontos, hogy teràpiàs jelleggel beszèld ki magadból, hogy fel tudd dolgozni. Ha erre a baràtod anyukàja az alkalmas, ès ez neked jó, akkor ìgy tegyèl.
2018. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15%

Ki fog derülni előbb utóbb. És anyukádnak nem csak azért fog rosszul esni, mert nem bíztál meg benne...


Biztos nem opció, hogy megtartsátok?


Ha már gyógyszeresen nem megoldható, sokkal nagyobb érzelmi megterhelést tud okozni.


A te tested, de párod gyereke is, egyszeri,megismételhetetlen élet lehetősége. Későbbi gyerek nem ugyan ez a gyerek lesz. Más személyiség más életút.


Talán a legjobb lenne, ha 4esben ülnétek le pároddal és anyukáitokkal megbeszélni.

2018. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!