Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édesanyám meghalt, apámnak...

Az édesanyám meghalt, apámnak pedig új barátnője lett. Nem tudom elfogadni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az édesanyám hirtelen, egy balesetben halt meg már több mint 2 éve. A szüleim kapcsolata harmonikus, szeretetteljes volt. Anyával a kapcsolatom nagyon erős volt, apával sokat erősödött, mióta egyedül maradtunk. Miután anya meghalt, sok nő érdeklődött utána, és most lett ez a komolynak kinéző kapcsolata( még nem mutatta be a Hölgyet, de hamarosan befogja).


Apa még mindig fiatal (54), és tudom: "nem élhet egyedül", biztos nehéz neki egyedül otthon, jobb egy társsal, magányosnak lenni nem jó, az élet megy tovább, boldog, és teljes életet kell élni....

Én egy másik városban élek-dolgozok, elég messze tőle (23).


Nem hibáztatom, hogy megpróbál élni, tovább lépni, de nekem nehéz ezt elfogadnom. Nem akarom, hogy egy nő beköltözzön a családi házunkba, és azok között a bútorok, tárgyak között éljen, amiket együtt-egyedül vettek, melyek azt bizonyítják, hogy mi 3-an egy család voltunk.

Lehet ezekért az érzésekért sokan gyerekesnek tartanak, de nem tehetek róla.


Nagyon nehéz ezt a kialakult helyzetet el fogadnom, és nem tudom mit tehetnék, hogy könnyebb legyen...



2018. máj. 27. 21:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben vagyok, csak talàn sokkal rosszabban. Édesanyàm januàrban halt meg. 66éves volt. Apu 68. Màr két hónap mulva tàrskereső hirdetést adott fel, össze is jött egy 75 éves nővel. Pàr nap mulva abban az àgyban aludtak ahol anya haldoklott. Azzal az autoval furikàzza amelyik anyukàm nevén van a mai napig. Tehàt nagyon érdekes a dolog. Ennek ellenére nem vitatkozom, megprobaltam én is, és a testvereim is elfogadni a helyzetet, pedig nagyon nehéz volt. De ha nem tenném apukàm se maradna. :( az öregasszony probal jopofizni ha talalkozunk, én illedelmes vagyok, de tul sokat nem vagyok hajlando kommunikàlni vele.
2018. jún. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Köszönöm mindenkinek, aki írt. Sajnos nem tudok az oldalamról válaszolni, mert kitiltottam magam. Köszönöm azoknak, akik privátban írtak, és megosztották a tapasztalataikat, hálás vagyok a kedves szavakért, a bíztatásért, a tanácsért, hogy keressek szakembert.


Elmentem pszichológushoz, nagyon sokat segített. Feldolgoztam édesanyám elvesztését, megvolt a gyászterápia. Csak hiányzik, és mindig is fog, és nehéz nélküle tovább élni.


Amikor ezt a posztot írtam, ki voltam kelve apám ellen. Élete szerelmének nevezte anyát, erre társkeresőre regisztrált. Akkori ésszel ezt nem tudtam és nem is akartam elfogadni. A gyásznak köszönhetően cseppet se voltam reális. Most már másabb, sok mindenre rájöttem a terápiának köszönhetően, sokat tanultam.


Most már sokkal könnyebb, másabb. Felnőttem. Sok dolgot megtanultam, másként látok, már nem idegesítem magam ilyen dolgokon. Megvan a saját életem, azon idegesíthetem magam. Apának több barátnője is volt, boldog a mostanival, amiért hálás vagyok.


Azok, akik írtak privátban, vagy nyilvánosan, hogy mekkora önző ember vagyok, köszönöm. Remélem, ilyen veletek sose, vagy csak nagyon sokára történik. Az, hogy ésszel tudom, hogy tovább kell lépni, élőnek élő a párja, a szívünk nem tudja. Sok idő kellett, mire a sebek behegedtek, és tovább tudtam lépni az életben. A véleményetek nem segített, csak bele rúgtatok egy földön lévő emberbe. Mindegy, ma már tudom, hogy a véleményetek nem számít semmit se.


Köszönöm még egyszer azoknak, akik segítettek tovább lépni.

Nagyon sok idő telt el a poszt óta. Sajnos nem tudok belépni a profilomba, mert megszűnt az emailem. Köszönöm a sok segítséget, privát üzenetet, amit kaptam. Azok, akik megosztották velem a tapasztalataikat, tanácsokat adtak, valamint a sok bíztató szóért nagyon hálás vagyok. Köszönöm

2021. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!