Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mindig nekem...

Mit csináljak? Mindig nekem kell takarítanom a családom után.

Figyelt kérdés

Főleg a szüleimmel van baj, nagyon rendetlenek... alapból cipőben mászkálnak a lakásban (az én szobámban meg a fürdőben is), mindent mindenhol elhagynak, de úgy hogy pl a kerti kisgereblét a nappaliban... Takarítani nem akarnak, a konyhapulton és a földön áll a kosz, amit ugye tök jól széthordanak a szobákba a cipőjükkel.

Mit csináljak velük? Rá lehetne valahogy venni őket a tisztaságra? Vagy hogy legalább az én szobám + a fürdő hadd legyen tiszta?


2018. máj. 28. 11:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Hát ..szerintem meg durva. Nem vagyok én sem tisztasagmániás, 3 macskaval a lakasba,de ha mindennap ez lenne..

Sajnos megvan kotve a kezed.

Oket megnevelni nem tudod foeg ha mindketten ilyenek.

Probalj anyuddal beszelni hátha ö jobban hallgat rád.

Vagy tényleg hagyd ott a koszt. Csak a te szobadat takaritsd.

2018. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ez takarítás után pár nappal van, ennél ezerszer durvább szokott lenni...

Komolyan normális a rocogós kosz, meg a kajamaradék a földön a lakásban????? Hányinger......

2018. máj. 28. 12:39
 13/27 anonim ***** válasza:
89%

Ezek szerint normalis...

Amúgy simán ilyen pár nap után, nem is azzal van gond, hanem hogy nem zavarja őket! Nekem kisgyerekem van, 2,5 éves fiú, de nincs ilyen kosz! Igen kb fél perc összehúzni, de akkor miért nem csinálja meg senki, csak a kérdező a családban? Nem is az ennyi kosz mennyisége az undorító, hanem hogy MINDIG ez van..

2018. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%

Igen, pár nap után normális a kosz meg a kajamaradék.


Nálunk is van, mert nem steril környezetben élünk, hanem lepotyog, stb.


Kb. három naponta összesöpröm a lakást, a konyhát pedig naponta.

Tudod, ahol élünk, ott por, morzsa, stb. keletkezik, és ami a képen van, az NEM sok, kb. 2-3 nap alatt annyi nekünk is gyűlik az asztal alatt.

2018. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%
De a szüleiddel alapból probléma van, nálunk ALAP, hogy a lakásba cipővel bejöhetsz két lépést, és utána KÖTELEZŐ levenni, ha vendég vagy, akkor is.
2018. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
48%

A tisztaság igény belülről fakad. Ők észre sem veszik, hogy rendetlenek. De lehet hogy csak álmodozó állapotban vannak. Takaríts össze addig amíg otthon laksz Itt a fényképen többnapi por van. Gondolom nem fog leesni az aranygyűrű az ujjadról

Te is jobban fogod érezni magadat.

2018. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%

Én nekem sokszor az anyukám irtózatosan igénytelen.

Én takarítom az egész lakást.Kb.minden héten a képébe mondom hogy mennyire igénytelenül viselkedik.

Ha azt mondaná egyszer is,hogy az övé a lakás,akkor a képébe mondanám,hogy akkor takarítsál te b+.

Ő is dolgozik,én is.

Én otthonról dolgozom és érdekes,azt hiszi anyám,hogy nekem mindenre időm kell legyen.

Munka és otthoni teendők ellátása mellett ott van a rendszeres napi edzés,ami szintén fizikai aktivitás.

Az albérlet és a rezsi felét én fizetem,a közös költséget én fizetem.A saját kajámat én fizetem.Saját szórakozásomra se kérek soha pénzt.

És ezek után beszólna,azt hiszem megmondanám neki,hogy én elmehetek máshova lakni,de akkor anyagilag ő sem fog olyan jól kijönni egy fizuból.

Szóval az én anyám nem szól egy szót sem.

Azt javaslom hogy beszélj velük,bár ha olyan anyád van mint nekem,akkor az egyik fülén be és a másikon ki.

Vannak emberek,akik sosem voltak és lesznek igényesek a környezetükre vagy magukra.Legyen ez az ő szégyenük.

És természetesen itt is összegyűlt a gyereknek sosincs joga abban a házban,ami egyébként az övé is.

Remélem az a szülő,aki azt vallja,hogy a gyereknek ku.. a neve,és ha nem tetszik húzzon el a lakásból,az nem várja majd el,hogy a gyereke pelenkázza,meg lássa el.

Egy valamit jól jegyezzetek meg.Ezt mondom nektek gyerektelenként.

NEM A GYEREK KÉRTE,HOGY MEGSZÜLESSEN.NEM A RABSZOLGATARTÓI VAGYTOK,HANEM A SZÜLEI.

2018. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Naponta porszivozunk felvaltva

2 naponta felmosunk

2018. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva. Azért oké egy két porcica megjelenik pár nap elteltével de ezek bmeg kilós kenyerek a földön. Sajnállak kérdező tényleg de semmit sem tudsz tenni ellenük. A szülők (már ha korukból fakadóan) makacsok, nemtudod őket formálni már sajnos. Nemhinném, hogy egy kis trécselgetés velük hatásos lenne. Maximum ha megpróbálod őket egyetlen egy helyiségre rábeszélni, hogy arra azért jó lenne ha vigyáznának.

Nekem sógorom szokta mesélni aki háztartási elektronika eszközökkel foglalkozik, hogy amikor megy valamelyik ügyfeléhez elvinni az árut azoknál milyen rohadt putri van (és itt milliós konyhai, fürdőszobai, nappali felszerelésekre gondolok). Egyszer elvitte a kisebbik fiát is egy ilyen helyre és mondták a kissrácnak, hogy nyugodtan leveheti a cipőjét és erre rávágta, hogy nem mert kosz van. És mindössze 5 éves volt akkor. Szóval hihetetlen, hogy némelyik ember/család milyen jól érzi magát ilyen "körülmények" között.

2018. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
22%
Ahelyett hogy a 625ös lumiáddal fotózkodsz összeseperhettél volna
2018. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!