Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom miért utasítja el az...

A lányom miért utasítja el az apját?

Figyelt kérdés

Sosem megy oda hozzá, nem engedi, hogy megpuszilja, játszani nem játszhat vele, mert vagy elküldi vagy elmegy onnan, csak én játszhatok vele, az apja becsatlakozhat, de kettesben nem akar vele játszani. A fürdetésnél, evésnél, oviba kísérésnél volt már hiszti, de ha el van magyarázva, hogy anya elfoglalt/fáradt/beteg, akkor megy az apjával. A meseolvasást nem engedi neki, először értem kiabál, ha én nem megyek, akkor nem is kell neki a mese, hanem nézegeti a könyvben a képeket. De sétálni, játszótérre nem hajlandó menni vele, max ha én kérem, hogy anyunak dolga van, menjél el apával. Ha elmegy vele, nem beszél hozzá, játszótéren nem játszik vele.


Nem féltékeny kettőnkre, nem küldi ki az apját, nem sajátít ki ember, és az apját is "tolerálja", ha hárman vagyunk, de kettesben nem szeret vele lenni - rosszabbik esetben hiszti, jobbik esetben csak levegőnek nézi.


2018. máj. 29. 11:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

"Engem speciel a hideg ráz, ha meglátok egy kislányt az apjával kettesben, vagy bármilyen idősebb férfival, és el nem tudom képzelni, hogy lányom szülessen és az apjára bízzam. Hiába szeretem a párom, ez nem ellene van, csak félnék."


Sürgösen keress fel szakembert!!!

2018. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Rosszul viseli... illetve, hogy is mondjam: passzív. Az alvóállatát elviszi, azzal játszik, színez, fest, rajzol, épít, beáll a csoportos játékba, szóval ilyenkor nincs vele gond. Viszont ha egy másik gyerek odamegy hozzá vagy elkéri a játék, hisztizik, sír, néha üt.
2018. máj. 29. 12:05
 13/24 anonim ***** válasza:
10%
Valszeg a gyerek is érzi, hogy nem ő az apja.
2018. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

és a nagyszüleivel és az unokatestvéreivel is ilyen: ha látogatóba megyünk, fut a macskához, nézegeti a csirkéket, labdázik, vagy visz egy mesekönyvet és azt lapozza. Nem kell rászólni semmiért, eszik szépen, nem hangoskodik, nem rosszalkodik, csinálja, amit mondanak neki, de nagyon hisztis tud lenni, ha valaki be akar hozzá csatlakozni.


Nagyiéknál is aludt már ott, és ugyanaz a nóta: mesét néz DVD-n, rajzol, játszik, játszik az állatokkal, ha hívják eszik, ha aludni küldik, aludni megy, kezet mos, de akkor agresszív, ha játék közben zavarják.

2018. máj. 29. 12:12
 15/24 anonim ***** válasza:
30%
#6 vagyok. Kerestem fel szakembert, miután velem az történt amitől én félnék és senkit nem érdekelt, mert jó ember, biztos nem tenne ilyet, a gyerek meg hisztis. Nem nézem ki belőle, hogy ilyet tenne, akkor nem lennék vele, de vannak traumák amik óhatatlanul megmaradnak valamilyen szinten.
2018. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem feltétlenül szexuàlis zaklatàsra gondolok, de nem lehet, hogy valami miatt az apuka erösebben szólt rà, és ez megmaradt benne? Bàr nem ìrtad, hogz ez mindig is ígz volt, vagz csak most kezdödött.

A hatost sajnos én sem tudom szò nélkül hagyni. Mindenki magàbòl indul ki. Mi lesz ha fiú születik? Te nem fogod tisztàba tenni, mert ellenkezö nemü?

2018. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Az egyetlen, amire tippelnék, hogy az apa keveset volt itthon a munkája miatt az első években, és most nagyon szeretne a gyerekkel lenni. Talán a kicsi érzi rajta ezt a szorongást, ezt a "nagyonakaromhogyagyerekemszeressen"-dolgot és azért menekül előle.
2018. máj. 29. 12:26
 18/24 A kérdező kommentje:
Csak a többiekkel is így viselkedik. Igazából mindenkivel, rajtam kívül. Elvan mindenhol, nélkülem is, de ha közeledni akarnak hozzá, "kiborul". Azt is próbáltam, hogy mondtam, hogy nem, most apával/nagyival/Lili anyukájával leszel, kiborul és hisztizik, ha viszont megmondom neki, hogy én most nem tudok vele lenni/"dolgozásba" megyek/fáj a fejem, akkor szót fogad.
2018. máj. 29. 12:36
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha mindenkivel ilyen, akkor egyszerűen csak nagyon anyás. Visszahúzódóbb természetű, családtagok körül valószínűleg fel fog oldódni ahogy nő, azt pedig nem lehet tudni, hogy az idegenek felé is kinyílik majd, vagy kicsit visszahúzódó marad. De akkor folytasd csak úgy ahogy eddig, megmondod, hogy miért kell mással lennie és egy idő után megszokja. Apukának érthetően rosszul esik, de beszéljétek meg, hogy a gyereknek nem vele van baja, hanem ilyen a természete.
2018. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%
Szia, minden kommentedet végigolvasva nekem autisztikus spektrumzavar ugrott be elsőre.
2018. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!