Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim érzelmileg zsarolnak,...

Szüleim érzelmileg zsarolnak, mérgeznek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és az az igazság hogy még otthon lakok. Több ok miatt még nem költöztem el, de most már egyre jobban ráálltam a témára hogy elköltözzek, elmeneküljek.

Saját munkám van, ugye 25 évesen nevezhetem magam önállónak, függetlennek, de a mai napig megszólják, hogy miért csavargok a munka után, hétvégén miért megyek ide-oda, miért alszok ott a barátnőmnél, miért ekkor jövök haza stb

Mindig azt kapom hogy milyen jó világom van, pedig ezért nem lógatom a lábam, ugyanúgy megdolgozom érte.

Úgy érzem a szüleim irigyelnek, hogy fiatal vagyok, jobb a munkahelyem (szabad htévége, míg apának anyának nem mindig stb)...

Féltékenyek, ezért lelkileg mérgeznek és már mondhatom több éve, csak most telt be a pohár.

Azt hittem megváltozik hogy ha dolgozni fogok, nem fognak b*asztatni, de sajnos nem :( (míg fősulis voltam, akkor is ugyanezt tették, mintha 16 évesnek kezelne anya)...


Szóval már nagyon nagyon ki vagyok idegileg, hogy saját önálló keresletem van, adok is anyának azért és mégis szabadidőmben megszólják hogy éljek.

Tudom hogy egyetlen lehetőség az, hogy költözzek el egy albiba. Egyre jobban tervezem :(


Az érdekelne, hogy veletek is történt ilyen hogy el kellett menekülni a mérgező szülők miatt? :( Nagyon rossz, sokszor sírok, hogy miért kapom ezt!!

25 L



#szülő #költözés #menekülés #szarolás #mérgeznek
2018. máj. 30. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

25 évesen ez nem a mérgező szülők kategória.

Egyszerűen felnőttél és tök más az életritmusod, mint a kb 2*annyi idős szüleidé.

Ők már nem fognak megváltozni.


Önálló pedig akkor leszel, ha saját magadért 100%ban csak te felelsz, saját háztartásod van stb.


Ha ennyire rossz a helyzet, bizony, el kell költözni :)

2018. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Én 19 évesen elmentem a világ másik végére tanulni,eleve önnelátonak neveltek,és nem értem h ma felnőtt emberek 20 25 éves felnőtt dolgozó saját jövedelemmel rendelekző szavazó polgároknak,ahhoz is szülő engedélyt kell kérniük h munka után egy kávét megigyanak vkivel v épp barátnőnél párjuknál aludhassan. Ez nem egészséges,mentális betegségek melegágya.. 19 felett koros a szülővel élni,főleg ha még abba is beledumál vki a közel 30 as felnőttnek,hogy munka után hol csavaROG,és nem otthon bámulja a falat nulla szociális élettel,gyanitom h párod sincs miattuk.. Látom naponta az ilyen kiskorusitott felnőtteket,kényelmes mama hotel átka a nulla magánélet magánszféra és a saját idobeosztás. Elmehet dolgozni aztán ülhet otthon,de még azt is megszabják h mikor fekhet mit nézhet. De szavazni meg elmehetnek ez a gáz..
2018. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
90%
Szerintem egyszeruen annyira szeretnek es feltenek, hogy tulajdonkepp megfojtanak a szeretetukkel. Nem birjak elviselni, hogy mar felnottel. Kicsit ebben te is hibas vagy, hogy nem allsz a sarkadra, nem allsz ki magadert.
2018. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Érzelmileg az tud zsarolni, akinek hagyod - igen, kell keménység innen kiszabadulni (lányok hátrányban, mert kevesebb keménységet fogadnak el tőlük), és örökké azt fogod hallgatni, hogy elhagytad őt. A kérdés az, hogy inkább néhány havonta egyszer akarod ezt hallgatni, vagy napi szinten.

Arra ügyelj, hogy későbbi párkapcsolataidban ne ugyanezt a zsarolásos mintát ismételd, mert akkor csöbörből vödörbe...

2018. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem foglak megvigasztalni, de én 35 éves vagyok, külön élek, férjhez mentem és gyereket szültem,dolgozom is persze, de akárhányszor meglátogatom anyámat, ugyanez megy, sőt párom és anyja között szintén. Pl. miért ez a ruha van rajtad,ezt miért így csinálod, ezt se így kéne, stb.Mit tudunk tenni? Mi megtanultuk az egyik fülemen be, másikon ki elvet alkalmazni miközben elnézően mosolygunk.Szülők, ilyen típusok és vagy nem fognak megváltozni, vagy csak hatalmas veszekedések árán. Ami mondjuk konkrétan az én anyukámat illeti, szerintem észre sem veszi magát, automatikusan dől belőle az észosztás.Jót akarnak, csak rosszul csinálják..
2018. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 charlotte2929 válasza:
100%

Szia!

Szerintem meg kéne nekik mondanod hogy már nem vagy kislány, s felelősség teljes felnőtt független nő vagy, aki tud magára vigyázni és hogy ez nem az ő életük hanem a tied..!

Nem szabad hagynod magad!!

2018. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sziasztok.

köszönöm a válaszokat...

mondtam anyának hogy ne kezeljen gyerekként, önálló független nő vagyok, de elkezdi míg otthon lakom, addig a kislánya fogok maradni és így fog kezelni, mert csak az anyám

de mondom neki ezt nagyon túlzásba viszi, de ő sajnosnem úgy érzi hogy túlzás lenne, hanem kb normális :/

2018. jún. 3. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!