Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van akinek azért maradt ki az...

Van akinek azért maradt ki az egyetemen az egész bulizás, szórakozás, mert otthon lakott a szüleivel és szigorúak voltak?

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 18:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
#9: akkor szerinted melyik a megfelelő időszak egy ember életében amikor elmehet lelkiismeretfurdalás nélkül bulizni? Amikor dolgozik? Dehát akkor illene továbbképzéseken részt vennie és nonstop túlóráznia nem? Teljes mértékben el vagy tévedve arról, miről szól az egyetem. Mert bármennyire is fontos a tanulás része, a kapcsolatszerzés legalább olyan fontos (sőt) ezalatt az idő alatt, azokkal, akikkel a jövőben vélhetően egy szakmában fogsz dolgozni. Ez pedig nem megy anélkül, hogy ne találkoznátok az egyetemen kívül is. A leendő munkaadódat teljes mértékben hidegen fogja hagyni hanyas voltál anno egy alapozó tárgyból, ha valaki beajánl egy adott pozícióra.
2018. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
85%

Aki a párhuzamos képzéseket írta (BME Közgáz9 az egy szar kamutroll ennyi.

Nem kell neki magyarázni mert kamumadár.

2018. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
97%

De, kérdező, mit vársz?


Felnőtt eber vagy, ha normálisan tanulsz, akkor miért ne mehetnél bulizni? Ha meg szarsz a tárgyaidba, a suliba és anyádék pénzén inkább bulizgatsz, akkor jogos a kiakadás.


Én is jártam NÉHA bulizni, mondjuk havi kéthavi egyszer, és nem vizsgaidőszakban.

3,5-nél soha nem volt rosszabb átlagom, mert tudtam, ha tanulni kell zh-ra, vagy vizsgákra, akkor mé korizni sem mentem el a barátaimmal, hanem otthon ültem az anatómia könyv-atlasz felett pl.


Van viszont olyan ismerősöm, aki 8 év alatt végezte el a közgázt, mert folyamat bulizott, a tanulást meg leszarta, úgy ahogy van.

Na, ott már én is kiakadtam, hogy lehet valaki ilyen bunkó.


Szóval nem mindegy, ha valaki egyetemen ELSŐSORBAN tanul, és MELLETTE bulizik, vagy fordítva :)

2018. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

És ha önköltségesen vagy, az meg jó pont amúgy is a szülőknek, hogy zsaroljanak és korlátozzanak, mert "az én pénzemen tanulsz".


Gondolom nem te termeled ki a félévente 200 rongyot, amibe a képzés kerül, szóval a szüleid - szerintük - jogosan érzik azt, megmondhatják, mit tegyél.


Ez tipikusan az a helyzet, mikor amíg náluk élsz, beleszólnak mindenbe, ha nyugit akarsz, akkor nincs mese, költözés és fog összeszorít, míg rendes kereseted nem lesz.


Megéri? 100%, mert nem irányíthatnak. :)

2018. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
96%

Én nem sokat buliztam, pedig 200 kmre lakom otthonról. Anyagilag sem fért bele, nehéz szakon tanultam és minden szombat, vasárnap 12 órát dolgoztam egy kalandparkban, tehát a péntek szombat kilőve. Hétköznap volt órám rendesen, vallaltam angol korrepetálást is, így sok szabadidőm elment azzal is. Emellett azért tanulmom is kellett. Azért az élet nem amerikai film, nem sok diák bulizza végig az egyetemet, mert nem is mindenki olyan karakter, anyagilag sem egyszerű, sokaknak tanulni is kell.

Az már inkább jellemző, hogy a koliban fekszenek 0-24,sorozatot néznek, piálnak, verik a farkukat, csúsznak x évet, szar kajákat esznek, lejmolnak mert csórók, várják a szoctámot mint a messiást, de dolgozni még egyiket sem láttam pedig igencsak beleférne...

2018. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%

9es, komplett zakkant b@rom vagy, igazi hatökör.

Na, meg a fele sem igaz a meséidnek.

Ilyet olvasva mindig elgondolkodom, az ilyen embereknek mennyi diagnózisuk lehet/lenne egy jobb pszichodokitól??!

Volt egy évem, mikor az egyiken diplomáztam, a másikon elsős voltam. Aki ismeri a bolognai rendszert, az tudja, igyekeznek a tanrendet úgy beállítani, hogy az évek során csökkenjen a vizsgák száma, persze a szigorlatokkal, majd a szakdolgozat, àllamvizsga kombóval azért kiegyenlítődik, de el lehet képzelni, az egyiken végeztem, a másikon meg csináltam az első évet.

De te így nézve is egy undorító természet lehetsz..



Kérdező, ami elmúlt, elmúlt.

Igen, az egyetemhez hozzátartozik a buli, a közösség, a vadulás, a privát-élmények. Ha neked ez kimaradt, az sajnálatos. Ha kizárólag a túlzott szülői kontroll miatt maradt ki, az még inkább az.


Persze, akinek nem ilyen frusztrált, irigy szülei vannak, az könnyen vagdalkozik, hogy el lehet költözni, meg te vagy a hibás, de ezekkel nem kell törődni. Sajnos az ilyen irányítás-mániás szülők mindig megtalálják, hova és hogyan üssenek, hogy az akaratuk teljesüljön...


Az egyetemi éveket nem tudod visszahozni, ha mindig a múlton fogsz keseregni, megmérgezed a jövőt.

Nézz előre, teremts magadnak megfelelő feltételeket ahhoz, hogy a korodhoz való szórakozást, pl utazásokat, baráti társaságokkal való kapcsolattartást ne kelljen kihagyni és örülj annak, amit elérsz.


Ha haragszol a szüleidre, meg kell nekik mondani, és a reakciójuk szerint reagálni magadnak is.

2018. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

En ismertem otthon lakokat es ok is el tudtak jonni egyetemi bulikba, diakrendezvenyekre, szakkorokre. Annyival nehezebben szabadultak el, hogy a tanulas utan kovezkezo kotelezettseguk az otthoni segites volt (nagybevasarlaskor pakolas, keritesfestes, automosas, locsolas a kertben etc.), de ha ezekkel megvoltak el tudtak jonni.

Teny, hohy nem ok voltak a mindig elsonek erkezo es mndkg utolsonk ottmarado bulizosok, de eljottek.


Ha neked szigoruak es te nem erzed jogosnak, akkor rossz a kommunikaciod. Beszelgethetnel szuleiddel arrol, hogy mik az elvarasaik, miert kell koran hazaerned, miert gondoljak rossznak az egyetemi bulit.

Lehet egyszeruen az van mogotte, hogy mas a folfogasuk, de az is lehet, hogy nem vagy jotanulo es ok jobbat varnak toled; hogy onkoltseges es ok fizetik a tanlmanyaid; te fizeted, de az otthoni lakhatasba/etkezesbe nem adsz bele; otthon nem.veszel kellőképpen részt hazimunkaban stb.

Ezeken mind lehet segiteni. Csak meg kell ertened, ok mt es miert tesznek.


Ha egyszeruen csak nem latjak, hogy tanulsz, akkor kicsit "latvanyosabban" kell tanulni, hogy tudjak te sokat tanulsz (szobaajtora kitenni tanulok legyszi ne zavarj; beadandot a nappaliban szamtogepen/laptopon irni; ha kesz vagy valaminek a megtanulasaval/megirasaval elmeselni "kepzeljetek, most tanultam ezt es ezt, irtam meg egy ezt es azt").

Es jotanacs ne heti ketto bulival kezdj...masik neha lehet azt mondani (bar azert nem hazudnek), hogy bemesz elkerni egy jegyzetet vagy egyutt tanulsz vlakivel...es ha veletlen a koliban buli van...hat igy jartal :-), igaz ilyenkor nehogy igyal!!!)

2018. jún. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

#21-est iro:

Azert kicsit eltevedtel azzal a megjegyzeseddel, hogy mikor maskor lehet lelkiismeretfurdalas nelkul bulizni.

Ugyanis barmikor, amikor az nem megy masnak a rovasara, ami kotelesseg.

Mar idosebb vagyok, de egyetem alatt is nagy bulizos voltam (munkakapcsolataim nem epp onnan vannak, de teny, hogy jol jottek - de azok pont nem a nagy ivos/bulis sracok/csajok :-)), es munka mellett is skat buliztam (hetkoznapokon is!!).

A lenyeg, hogy amig a buli es mindenfele egyeb progtam nem megy a tanulas rovasara, addig elvezze az egyetemista. Ha bukdacsol es azert, mert hetente ketszer matareszeg szorgalmi idoszakban es vizsgaidoszakban mar nincs eleg ereje tanulni, akkor szegyellje magat. A tudast legalabbis az elmeletit igens ott kell es ott konnyu megszererezni, utana az eletben erre jo alapozni es persze a gyakorlatot megtanulni.

Ha munkaba masnap nem er be az ember vagy hibakat kovet el a faradtsag miatt, akkor szegyellje magat a bulizas miatt, ha szepen teljesit, akkor meg nem.is lesz lelkiismeretfurdalasa.

Szerintem az se mindegy ki mylen penzbol bulizik az egyetemen. Ha o dolgozik erte, akkor hajra, ha a szuleitol kapott apanazst kolti erre, akkor azert szegyellje magat (hacsak nem kifejezetten ugy nymta apuka/anyuka a kezebe, hogy nesze ebbol nyomjal be fiam :-)).

Minden egyetemnek vannak sajat bulijai/torzshelyei azzal egyet ertek, hgy ezeket erdemes, sot illik s latogatni, nyilvan tanulas mellett es nem helyett:-). Am akinek ez heti szinten sikerul es kozben bkdacsol, annak erdemes elgondolkodnia az egyetem valos ertelmerol.

2018. jún. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

9, te valamikor az előző évezredben járhattál egyetemre. Most vagyok egyetemista, két szakot vettem fel, és elárulom, ez ritkaság. Viszont még dolgozni is tudok mellette, pedig nem vagyok zseni, igaz, érdekel a szak ezért gyorsabban megragad.

Amúgy senki nem ír beadandót a teremben, se a BME-n, se máshol. Hazamegyünk szépen a koliba/albérletbe, és ott alszunk az asztalon.


OFF vége

2018. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, feltételezi, hogy az ember jár, vagy járt egyetemre, én főiskolára jártam, és levelezőre és dolgoztam is mellette és Budapesten laktam a nagyszüleim lakásában, és nagyon ritkán mentem szórakozni abban az időben, csak a szüleimhez, amikor hazamentem, és az otthoni barátaimmal, mert az általános iskolai barátnőmmel dolgoztam egy helyen, aki utált bulizni és gimnáziumot végzett, nem technikumot, onnan ment tovább a kommunikáció szakra, a párom pedig nagyon ritkán vitt el bulizni, mert otthon is ki tudtunk rúgni a hámból, de azért elég sok helyen megfordultunk, abban az időben volt még kulturális, és társasági élet, izzó értelmiségi keveredés, bár a földijeim sajnos utálták Budapestet, így a végén egyedül maradtam a bulizós útkeresésemmel, de mégis azok az évek voltak az igaziak, arról érdemes sokat írni, hogy milyen volt a gögör, meg a trafó, meg a tilos az á, és hogyan írták a narancsosok a cikkeiket betépve, vagy józanul, és mi hogyan olvastuk, a vécén ülve, vagy a metrón, két állomás között, a széna tér és a klinikák, vagy valami ilyesmi
2018. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!