Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha a lányom nem...

Mit tehetek, ha a lányom nem akar az apjához menni?

Figyelt kérdés
férjemmel elváltunk 8 éve,akkor volt a lány 2 éves.eleiben szivesen ment az apjához,az utobbi idöben viszont utál ott lenni.utálja a volt férjem uj feleségét,és utálja a közös gyereküket is.nem töltenek el idöt az apjával kettesben soha,mindig közös programok vannak,négyesben.lányom szeretné,ha az apja csak vele foglalkozna.mult hétvégére állatkertezés volt a program,ahova szintén mindenki ment volna,de a lányom kiverte a hisztit,hogy ö nem akar menni,ezésrt öt hazahozták,ök meg elmentek hármasban.ezen én végképp felbosszantottam magam,hogy mit képzeli az uj asszonyka.ha láthatás idö van,akkor mért nem passzolja le magát és a gyerekét,hogy exem a lányával lehessen?tudok tenni valamit ez ügyben?
2018. jún. 2. 15:16
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
51%
Van partnered, kérdező?
2018. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
76%
Mond meg a volt férjednek hogy a lánya csak is vele akar lenni amikor ott van, és csak vele szeretne el menni kirándulni valami ilyesmit mondj, szerintem.
2018. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
62%
Fontos hogy kialakuljon a testvérek között testvéri kötelék - nyilván ez is célja az apukának. De egy idősebb testvér mindig úgy érzi ő már nem annyira fontos és a kisebbik elvesz tőle minden figyelmet és gondoskodást, mégha ez sok esetben nincs is így. Valószínű ezért is igényli sok gyerek az együtt töltött időt az egyik szülővel / esetleg mindkettővel.. Itt is jó lenne ha az első házasságból született lány mégha nem is egésznapos programokat (de lehet az is) de szerveznének az édesapával. Hiszen így a lányban az a kép alakul ki hogy a 2. feleség és a féltestvér rossz, elvették az apukáját. A közös programokkal pedig kialakulhatna kötődés. Fontos lenne a béke, illetve a békés kommunikáció mindenki érdekében.
2018. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
34%
18-as voltam, és nem értem, hogy melyik föld alatt található növényi rész pontozta le 23-ast, aki teljesen értelmes tanácsot adott?
2018. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
76%
Én azért megpróbálnék az új feleséggel is beszélni, mivel írtad hogy ő szeretne mindig közös programokat. Kicsit hagyhatná a lányodat kettesben az apjával. Viszont az a mondatod, hogy a második gyerek csak második marad, kicsit irritáló a számomra
2018. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem még a közös háztartádban élő testvéreknél is kell szánni külön időt mindegyik gyerekre, mikor a szülő csak az egyikkel foglalkozik, beszélgetnek stb.

Jelen esetben a láthatáson kívül nincs is esélye a lánynak az apjával lenni, természetes, hogy nem akar folyamatosan a féltestvérével és az apja új feleségével is lenni. Ez így hosszútávon senkinek nem jó. Legyenek közös programok, ahova mind a négyen mennek, de olyan is, mikor csak apa-lánya mennek valahova. És persze emellett olyan is, mikor apuka a kisebbik gyerekkel van csak, de ugye ő folyton vele van, így azt meg lehet oldani könnyeben.

2018. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a lányod megbékélhetne az ujj asszonykával meg a gyerekekkel.
2018. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
53%
8 éve váltál,és még mindig nem vagy képes tovább lépni a keserüségeden,megérne egy pszichologust a dolog, mert a gyereked issza me levét és ő is mentális problémákkal fog küzdeni.
2018. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
57%

"ö és a második gyerek mindég második marad"

Na ezzel le is írtál mindent. Lányod utálja a szitut mert te ezt plántáltad belé. Azt meg honann szeded hogy ők a másodikok?? Az megvan hogy azért váltak el útjaitok, mert nem működött a dolog? Az a nő az első neki, még véletlenül sem te. A gyerekei meg EGYFORMÁK ezért is akarnak "családosdit játszani" ahogy te fogalmaztál.

Esetleg vissza ne költözzön hozzátok?? :D Nem vagy túl rajta ez a napnál is világosabb.

2018. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
25%

".lányom szeretné,ha az apja csak vele foglalkozna."


A lányodnak igaza van. Kompromisszum kell. Minden második alkalommal csak kettesben csináljon a papa programot.

Idővel ez az igénye is elmúlik a kislánynak, használja ki a papa a zavartalan együttlét örömeit.

2018. jún. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!