Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál hozzá, ha a 14...

Mit szólnál hozzá, ha a 14 éves lányod egy szép napon hatalmas tetoválással a kezén jönne haza, amit az ő tetováló művész nővére készített?

Figyelt kérdés
Nem szóltak neked, csak megleptek.

2018. jún. 17. 15:54
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
75%

Nem is lehet ennyi idősen szülői engedély nélkül.

Nem való 14 évesnek tetoválás. Nagyon sokat fog még változni, az ízlése.

Nekem is sok minden tetszett tiniként, amitől ma kiráz a hideg :D Szerencsére nem ilyen maradandó dolgok voltak.

Meg eleve csúnya egy órási tetoválás egy kislánynak.

Remélem, sikerül úgy nevelni, hogy értelmesebb lesz és nem okoz ilyen meglepetéseket.

2018. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
28%
Ha tetoválóművész a nagyobbik gyerekem, akkor biztos nem valami firka nonfiguratív tetoválás lenne. Az ő teste, az ő dolga. Ha a 14 évesnek tetszik, akkor megdicsérném a nagyobbik lányomat a munkájáért.
2018. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván azért nem avattak be, mert nem engedted volna meg.

2 dolgon gondolkoznék el: -miért érzi a 14 éves lányom azt, hogy tetoválás kell neki?

- Miért nem meri nekem elmondani mit szeretne?

Hogy mit szólnék hozzá? Kiakadnék. 14 évesen még a legtöbb gyereknek nincs kialakult ízlése, inkább a csordaszellem viszi. Majd úgy 30 évesen bánni fogja valószínűleg.

2018. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
34%
Összepakolnám a cuccait és költözhetne a művész nővéréhez.
2018. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
56%
Az én gyerekeimnek eszébe nem jutott volna a tudtom nélkül csináltatni tetkót. Nem mondom, hogy tiniként nem kacérkodtak a gondolattal, de nem engedtem meg, akkor nem nagyon tettszett nekik, ma felnőtt fejjel már azt mondják, jól tettem, már nem tetszik nekik a tetoválás.
2018. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
69%
semmi bajom nincs a tetoválásokkal, én is szeretnék magamnak lassacskán (26 vagyok). de egy 14 évesen még ne legyen. ráér, még nincs saját stílusa, még annyi minden változhat
2018. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
50%
Én feljelenteném a nagyobbik lányomat, tanulja csak meg, hogy a tetteinek következményei vannak.
2018. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
45%

# 4, Budapesten komoly, népszerű és ma is működő szalonban csináltak nekem köldök piercinget 13 évesen. Nem tűntem többnek, ha alkoholt veszek, még most is elkérik sokszor a személyit, pedig 25 vagyok. Akkor sem nézhettem ki 16nak... Én nem bántam meg. Csak annyit akartam kihozni, hogy a törvényt sokan nem tartják be.


Ha megbánja majd a lányom, akkor megbánja. 16 évesen sem lesz sokkal másabb az ízlése, és az 2 év. Akkor bele sem szólhatok már. Szóval nem mindegy hogy 14 évesen csináltatja vagy 16? Ráadásul már el lehet távolíttatni is és ha most 14 és 20 évesen megbánja, addigra még többet fog fejlődni a plasztikai sebészet.


Ha a haját borotválná le vagy vágatná le nagyon rövidre/fiúsra, akkor szomorú lennék, de az is az ő dolga lenne.

2018. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

Várhatott volna még 2 évet, félnék tőle, hogy később megbánhatja, de ez nálunk olyan téma, amit tudom, hogy a gyerekem elmondana, ha úgy van, mivel rajtam is van pár db, és mikor szóba került (igaz, még csak 8 éves), megbeszéltük, ha tizenévesen szeretne, én beleegyezek, 3 kitételem van:

1. Számára jelentéssel bíró dologról legyen szó, nem valami nonfi szarról.

2. Legalább 1 év teljen el az ötlet és a megvalósítás közt, hogy biztos legyen benne, tényleg akarja.

3. Ott szeretnék lenni, látni a helyet, és a tetoválót, hogy nem sufni körülmények közt firkálja tele valami amatőr...

(Mondom ezt úgy, hogy rajtam van olyan motívum, ami a készítő első tetoválása volt... De ellenőrzés alatt készült :))

2018. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
61%
Elmondanàm, hogy az ökörsègük lêzeres eltàvolìtàsàt, ami egy vagyon, ketten fogjàk fizetni. Nagylànyka müvèszkedhet reggeltől estig, hogy fizesse, kislànyka meg lemondhat az extràkról (tàbor, zsebpenz stb) ès 16 èvesen benyomnàm valahova nyàrra dolgozni. Ha ilyen fa.sza nagylànyok mindketten, akkor teremtenèk helyzetet, hogy bebizonyitsàk. Èn mondjuk ki vagyok akadva a tetkókra. Règen ez egyedisèg volt, ma arról szól, hogy beàlltâl a tucatba, mert mindenkinek van. A bi...ka is a nyàjban èrzi jól magàt... Mellesleg sem egy ügyvèdet, sem egy semmi normàlis munkat vègzőt nem vennek komolyan ilyen sz..rral a kezèn.... A gyerekem meg nem a mekibe szànom fagyit osztogatni. Ha annyira kellett csinàltatott volna 20 èvesen egy kevèsbè lâtható helyre... jöhet a duma hogy maradi vagyok, de sztem ezek ocsmànyak. Sok nem is egyedi, katalógusból vàlasztott mèg kb 1000 embernek van olyan. A gyerek arcekèpènek nevènek felvarratàsa is ökörsèg, nem kell ràm "tàbla" amivel verem magam, hogy "jajj de szeretem a gyerekem". Meg az angolol felìrat idèzetek... mint valami emlèkkönyv, àh gàz az egèsz.... lehet lepontozni:)
2018. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!