Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek mérgező szüleje van/vol...

Akinek mérgező szüleje van/volt, az nem fél, hogy ő is mérgező szülő lesz majd?

Figyelt kérdés
Természetesen, ha vállal gyereket.

2018. jún. 26. 13:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem vállalok, pont azért, mert félek, hogy előbb-utóbb ugyanazokat a dolgokat alkalmaznám - zsarolás, fenyegetés, lelki terror -, mint velem csináltak 21 éves koromig.
2018. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

"De, félek. Vannak gyerekeim. Már így is tudom, elkövettem olyan hibákat, amiket anno anyám. Személyiségben totál ellentétje vagyok anyámnak, de mégis belecsúsztam 1-2 anyám-féle dologba, amit nem akartam..."

Szintén. De amint észreveszem próbálom korrigálni.

De én változatosabb étrendet biztosítók nekik és ha nekem nem ízlik attól még megcsinálom, ha kérik.

Számít a véleményük. Természetes mi szülők döntünk, de nem hagyjuk ki őket.

És hagyom, hogy önmaguk legyenek. Nem szeretném az ízlésüket befolyásolni.

2018. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%
9es vagyok, tényleg kibaśżott haszontalan voltam, hogy így lepontoztatok.
2018. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
Ha egy szülő neveli, fegyelmezi a gyereket, nem teljesíti minden óhaját, akkor mérgező szülő?
2018. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

#14

Nem, nem akkor.

8-as linket nyisd meg, de lehet írni példákat.

-Mondjuk, mikor egy be nem teljesült tervet, álmot a gyereken keresztül akar megvalósítani (szak, pálya), le$zarva, hogy a gyerek egyáltalán akarja-e.

-Hatalmat gyakorolni ("Amíg az én kenyeremet zabálod, azt teszed, amit én mondok", és társai.)

-Mártíromság, az örök áldozat (#70vagyok amúgy az én anyám pl ebben szenvedett/szenved a mai napig, ezt konkrétan szerencsére nem adta át)

-Valamint a nárcisztikus személyiségzavarnak nem árt utánanézni, talán ez a legmérgezőbb szülő-fajta.

2018. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Dolgozom magamon, minden egyes nap, 5 éve kezdtem. Nincs más mód. Azért nem leszek gyermektelen, mert peches helyre születtem. Vállalom a felelősséget azért, aki vagyok, ahogy élek, ahogy viselkedek. Lehet változni, csak akarni kell, és nem feladni!
2018. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
5%
Inkább attól félek hogy a gyerekem olyanxmérgező gyerek lesz mint sok kamasz ezen az oldalon.
2018. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

Szerencsére nem lettem olyan, mint az apám volt.

Lány létünkre sokszor megvert és megszégyenített bennünket a húgommal, míg anyám el nem vált tőle.

Én életemben egyszer ütöttem meg a kisfiamat, akkor is ijedtemben, ösztönösen, mert csak így tudtam ellökni a villanykapcsoló mellől, amit le akart vágni egy ollóval, amit apám mostani felesége hagyott az asztalon.

Sem a férjem, sem én nem vagyunk híve a testi fenyítésnek.

Hogy a megalázásokról, megszégyenítésekről ne is beszéljek.

Ha a gyerekekkel kicsi korukól fogva - a saját nívójukon - meg tud az ember beszélni sok mindent, nincs értelme a verésnek.

Még a hátam is borsódzik bele, mikor a felnőttek fizikai fölényüket használják egy apró lény ellen, aki nem tud védekezni sem szóban, sem tettekben.

2018. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
27%
Most ez az új divat, mérgező szülők? Fárasztó...
2018. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

#19!

Örülj neki, ha neked semmi problémád nem volt a szüleiddel.

De ne szóld le azok véleményét, akiknek voltak.

Nyilván nincs gyereked, ha nem érzed át egy szülő felelősségét a fia/lánya későbbi életére nézve!

2018. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!