Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám anyukámat rávenni,...

Hogy tudnám anyukámat rávenni, hogy étteremben ne üljünk a dohányzó helyre?

Figyelt kérdés

Van egy étterem ahova viszonylag gyakran járunk a szüleimmel. Nyáron van kerthelységük, ahol sajnos szabad dohányozni. Mivel anyukám cigizik, olyankor természetes neki, hogy oda ülünk.... (Apu nem cigizik, de neki mindegy, és inkább anyukám pártját fogja általában)

Én alapjáraton nem szeretem a cigifüstöt, de még el tudom viselni, viszont kaja közben undorító és teljesen elmegy az étvágyam. (Valaki mindig cigizik ott, anyukám meg gyorsabban eszik nálam, és amint befejezte, rágyújt.)

Ma is megyünk, ott tartok hogy reménykedek hogy esni fog és hideg lesz, mert akkor bentre ülünk ahol ugye tilos cigizni.

Mikor kértem jó időben, hogy üljünk bentre, akkor az volt eddig mindig a válasza, hogy nem akar bent poshadni (van légkondi), meg amúgy is kibírom..


Valahogy rá lehetne szerintetek venni, hogy ne a dohányzóba üljünk? Meg tudnám győzni valamivel? Hogyan?


2018. jún. 29. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk is ez van, pedig itt nemcsak én szóltam már, apukámat is zavarja (holott ő is dohányzik, de csak akkor, ha nem zavar vele senkit). Képzeld el ezt az idillt egy tengerparti étteremben, külföldön...

Sajnos nem tudsz mit csinálni, ha anyukád ennyire nincs tekintettel rád. Tényleg csak azt, hogy nem mész velük vagy ha ott vagytok, tüntetőleg bevonulsz. Ha sérteget, ám legyen. Saját maga idézi elő a helyzetet, mert még a legkeményebb láncdohányos ember is kibír pár órát cigi nélkül, ő meg ennyit nem képes feláldozni a saját gyerekéért?

2018. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Hát akkor nem tudsz vele mit csinálni...ha nem hajlandó kompromisszumot kötni, akkor nem. Én nem dohányzom, de nem is vagyok cigiellenes és nem is égetném el máglyán az összes dohányost, sőt igazából engem egyáltalán nem zavar, ha valaki dohányzik mellettem vagy ilyesmi. Én ezt megszoktam, mert a családban és a barátaim között is vannak többen, akik dohányoznak. Az én szememben ők ugyanúgy értékes emberek, semmivel sem rosszabbak vagy kevesebbek azért, mert cigiznek és elhiszem, hogy ők ezt szeretik, nekik ez fontos. Nekem ezzel nincs is semmi bajom. Viszont azt már nem értem, hogy hogy lehet valaki ennyire rugalmatlan.... Ha valakit zavar a cigifüst egy társaságban, akkor szerintem teljesen jogos kérés tőle, hogy az illető ne gyújtson rá a jelenlétében. Miért ne tudná azt megoldani, hogy ha rá akar gyújtani, akkor feláll és kimegy az étterem elé/a teraszra vagy arrébb sétál és ott cigizik? Ez szerintem nem lenne olyan nagy probléma senkinek sem...
2018. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Amikor elkezd rágyújtani szolj neki hogy varjon amíg elindultok, es ha erre sem kepes, fogd meg a tanyerod es ulj at bentre.
2018. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
8-as, azért ne általánosíts. Én elég erős dohányos vagyok, de mindig figyelek a környezetemre. Kajálás közben még a szintén dohányos ismerőseimre is tekintettel vagyok. Nem kéne démonizálni a dohányosokat. Köszi.
2018. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
A kettő kezem összeteszem, hogy a szüleim világ életükben nem dohányoztak! Őszintén sajnállak, kérdező.
2018. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha anyád ennyire tahó, és semmibe vesz, továbbá azon is csak a veszekedés megy, ha nem akarsz elmenni velük, és Te meg beadod a derekad a béke kedvéért (azért az is jó családi vacsora lehet, ahol egy kiadós veszekedéssel indítanak. Egyébként mit csinálna, hajadnál fogva kirángatna a kocsiba, hogy menj velük?), akkor mégis minek írtad ki a kérdést? Milyen válaszokra számítottál, milyen tippeket adjunk a meggyőzéshez? Tegyél hashajtót a kajájába otthon, és akkor neki se lesz kedve elmenni, és marad mindenki otthon? Esetleg vedd rá arra, hogy másik étterembe menjetek, aminek nincs kerthelyisége, vagy csak teljesen tiltott a dohányzás?
2018. jún. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam hátha volt már valaki hasonló helyzetben, és valahogy sikerült megoldania..
2018. jún. 30. 11:22
 18/18 anonim ***** válasza:
És ha úgy mondanád, hogy nagyon szívesen mész velük, de csak akkor ha bent ültök le, mert téged nagyon zavar a cigifüst, rosszul vagy tőle? Anyukád pedig ugyanúgy kimehet rágyújtani mint télen. Ezt így mondd el. Hogy te szívesen, csak hát hányingered van a cigifüsttől....
2018. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!