Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Tudjak, hogy van egy meleg baratnom, es mindig mondtak h oket nem zavarja, de engem ne huzzon bele...

Csak hat azzal a baratnommel egyutt vagyok...

Sokszor mondta h nem normalis ha valaki azonos nemut szeret...

Tuti nagyot csalodna bennem, de egyszer ugyis kiderulne

18/L


2018. jún. 29. 22:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%
*tagadnák (előző voltam)
2018. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Itt tényleg minden csak tőlük függ, neked kell ismerni a szüleidet. Ha igazán szeretnek, akkor el fognak fogadni, csak a kérdés az, hogy mennyi idő lesz ez nekik...

18 évesen már mész egyetemre vagy dolgozni, szóval nincs költözés láthatárban? Én azért mégiscsak várnék a helyedben, nem úgy tűnik, mintha nagy barátságba lennének a homoszexuálisakkal, meg látom, hogy te is nagyon bizonytalan és tanácstalan vagy.


Viszont ha nem bírod magadban tartani, akkor szerintem először ülj le azzal a szülővel, aki szerinted megértőbb lenne a témában, esetleg akivel nyíltabb vagy. Szépen elmondod, hogy a lányokat szereted és higgadtan megpróbáljátok átbeszélni ezt a témát.


Szerintem sírásra várhatsz meg egyéb érzelmekre.

2018. jún. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
9%
Szerintem is várni kell! Gondolkozz már egy kicsit, mi értelme van elmondani ezt... Lehet már a jövőhéten összeveszel a barátnőddel, és beleszeretsz egy fiúba, és rájössz, hogy hopp nem is vagyok meleg/homokos/leszbi (kinek hogy tetszik), de ha egy ilyet elmondasz valakinek, nem fogja elfelejteni, és lehet hogy megbélyegez (mert ismerjük el, ez jelenleg nem egy elfogadott dolog a társadalomban). Szóval szálj magadba kicsit, és találd meg önmagad.
2018. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is várj vele
2018. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
83%
Szerintem ülj le velük és szimplán mond el nekik és magyarázd el nekik hogy ez nem változtat semmit azon hogy ki vagy és hogy ez nem egy olyan dolog amit te döntesz el vagy “belehuzznak”. Bár nem ismerem a szüleidet de gondolom hogy egy kis időbe bele telik amíg megértik (és talán segíthetsz nekik azzal ha segítesz nekik megérteni hogy hogy érzel és hogy ez teljesen normális) és elfogadják. Én úgy érzem hogy ha a kapcsolatod a szüleiddel jó és fontos számodra akkor mindenképp mond el nekik minnél hamarabb mert minnél több ideig tartogató ezt magadban annál távolabb kerülsz a szüleidtől és valószínűleg minnél tovább titkolózól a szüleid annál inkább fogják úgy érezni hogy “elárultad” őket mert nem bízták meg bennük ezzel. Ennél többet sajnos nem tudok mondani mert nem ismerem a szüleidet ezért az egész helyzetet sem tudom jól átlátni de kitartást és sok türelmet kívánok. Ha úgy döntesz hogy elmondod nekik lehet hogy úgy kéne hogy a barátnőddel és tallán lehet hogy majd jobban átlássák hogy mit érzel.
2018. jún. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%

Egyszer olvastam itt egy ilyen választ,most fordítva rád így hangozna:D


"Apa,nekem is az kell,ami neked":D

2018. jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Soasem vonztak a fiuk, es rajta kivul mar volt baratnom, szerelmileg, szoval eleg biztos vagyok mar benne, azert irtam ki. Jovo nyaron fogok koltozni...akkor inkabb ne mondjak semmit? Vagy bizzak meg es mondjam el?

Ezt is meg azt is irjatok, ugy latom kulonbozik mindenki velemenye.

2018. jún. 30. 01:54
 18/23 anonim ***** válasza:
44%
Neked kell érezned, hogy elmondhatod-e vagy sem. Ha úgy érzed, hogy elfogadnák és nem hatna negatív iranyba az otthoni legkörre akkor mondd el. De ha azt érzed, hogy nem fogadnák el vagy bizonytalan vagy akkor várj ameddig elkoltozol. Semmi értelme elmondanod azért, hogy ez megkeserítse ezt az egy évet ameddig még otthon élsz. Ez a te maganeleted. Nem kotelesseged beszélni róla.
2018. jún. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
35%

Ez a szüleidtől függ, milyenek.

De olyan nincs, hogy belehúznak...

Amúgy lányos anyaként belegondolva... Nyilván én sem örülnék neki, ha valamelyik ezzel állítana haza, de próbálnám elfogadni a helyzetet, semmiképp nem éreztetném vele, hogy így kevesebb, vagy bármi hasonló, mert nem is gondolnám ezt. Az egyetlen, amiért zavarna, hogy nem lesz igazi családja, gyereke stb. De az ő élete (és ez nem döntés kérdése).


Ha tudod, hogy a tieid kiakadnának, tényleg várd meg, amíg függetlenedsz tőlük, megkíméled magad sok negatív hatástól.

Nekik akkor se lesz jobb megtudni, ha már nem laksz otthon. De neked könnyebb lesz legalább.

2018. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Attol hogy meleg vagyok, lehet csaladom..attol meg hogy nem teljesen "olyan"

Tuti h nem fogadnak jol, raadasul igy is sokat veszekedunk...

Szoval, inkabb jovore:)

2018. jún. 30. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!