Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim?

Miért nem értik meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Egyetemre soha nem volt pénzünk, meg nincs hozzá sok tudásom szüleim szerint, igy tehát sose jártam.

Miután leérettségiztem 5 és fél éve, azóta nem találoma helyemet, dolgoztam amennyire lehet alkalmi munkákon, fizikai munkákon, de ez nem élet. Nem találok fix munkahelyet, aztán depressziós lettem és befásultam az itthonlétbe vagyis beguboztam. Jelenleg 25 és fél éves vagyok, és nem dolgozok.

Munkát fix munkát nem találok, mert a álláskereső oldalakon diplomás munkák vannak főként, vagy szakmunkák.

Végzettség nélküli egyre kevesebb van már sajnos.

Gondolkoztam egy okj képzésen de az is 2 év mire kitanulnám, addig viszont szüleimnek kéne eltartani, én meg azt nem szeretném.

Mit tanácsoltok? Sajnos ismerőseim nincsenek, szüleim nem segítenek betenni valahová, de szidnak állandóan mit ülök itthon, és stb.

Szinte már mindent megprobáltam. Alkalmi munkáim meg elfogytak vagyis 90 napig végezhet az ember 1 évben alkalmi munkát.

OKJ képzés pedig nem tudom mennyit ér azért se kezdtem el eddig, tehát az ördögi körforgás.

Ismerősők nélkül nehéz munkát találni, szüleim pedig már nem birják elviselni hogy én itthon tétlenkedek, végeredményben igazuk van, de lerobbantam a jövőm szempontjából és segitségre szorulnék most, de senki nem segit,

25/f


2018. júl. 2. 09:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem tanulsz OKJ mert 2 éves, és addig a szüleidnek kell eltartani?? Mert most, hogy otthon gubbasztasz ki tart el? Ja a szüleid!!!

Ez a kérdés nem szól semmi másról csak nyafogásról, kifogásokról, mert jobb otthon leni mint dolgozni.

Azt meg ne mond hogy nincs munka, mert általános végzettséggel is dolgoznak emberek. Amíg nem tudsz kitörni van ezer lehetőség gyárakban melózni (dolgoztam én is, nem volt vészes) Van eladói állások a plázákban ahol érettségi az elvárás. Van állás a BKV-nál, Vasútnál is. Ingyenélőként neked nem kéne válogatni..

2018. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Vannak bárhol, csak a legtöbb helyen egyszerűsitett foglalkoztatásúak vannak, 90 napig dolgozhatsz.

Bolti eladónak kereskedelmi végzettségű embereket vesznek fel.

Akkor marad az okj, estin egy 2 éves képzés, legalább addig se gubbasztok , viszont szüleimmel ezt hogy közöljem?

Elmegyek 2 évig tanulni, addig nem fogok tudni dolgozni se alkalami munkákon mivel az esti tagozta heti 3 nap délutántól van, délután 15 órától este 20-ig, . és csak tanulni fogok. Ezt hogy közöljem a szüleimmel?

2018. júl. 2. 09:53
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Munkaügyi központokban is indul tanfolyam, ott még fizetnek is. Hét végén meg vállalj alkalmi munkát. Persze a nemakarásnak nyögés a vége.
2018. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Tanulj festőnek, villanyszerelőnek, víz/gázszerelőnek, burkolónak, ácsnak, kőművesnek - bármennyi ember el tud helyezkedni ezekkel a szakmákkal, nem is rossz fizetésért.
2018. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

És csilliárd munka van a mezőgazdaságban is, lasszóval próbálják fogni az embereket például cseresznyeszedésre és hasonlókra.


Az a nagy bajod, hogy kerülöd a munkát.

2018. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kerulom, mivel 80kgs dobozok pakolására is jelentkeztem és dolgoztanm benne. Nem én kerulom a munkát,hanem a munka kerul engem.

Tényleg valami okj lesz a vége. Mert igy végzettség nélkul semmire nem megyek,az idö pedig telik.

2018. júl. 2. 10:19
 7/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagyon derül ki a számomra a kérdésből, hogy pontosan mi is az, amit a szüleidnek meg kéne érteniük. Én azt látom, hogy 25 éves felnőttként te nem akarsz tenni a saját jövődért, mert mi van, ha nem jön be. Ilyen hozzáállással én szülőként úgy raknám ki a felnőtt gyerekemet otthonról, mint a huzat, téged mégis eltartanak szó nélkül, mégis még te vagy kiakadva, hogy "nem értik meg". Mit nem értenek meg?
2018. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
3-as tanácsára figyelj, jó. Be vagy regisztrálva a munkaügyibe? Ha nem indíts- és ott mondd, okj-t szeretnél kérni, ehhez jár ösztöndíj is. Van eladói okj is. Valamihez érteni kell, ezt mondd a szüleidnek, tanulsz egy szakmát.
2018. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
15%
Tanulj programozást. Otthonról is megtudod netről nem kell hozzá okj vagy egyetem.
2018. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Gyári munka mindenütt van.Persze csak úgy ha vállalod az oda költözést amit általában támogat a cég és vannak saját szállói is.2-3 műszak.10-12 órák.De nem kell nagy ész hozzá.
2018. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!