Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim?

Miért nem értik meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Egyetemre soha nem volt pénzünk, meg nincs hozzá sok tudásom szüleim szerint, igy tehát sose jártam.

Miután leérettségiztem 5 és fél éve, azóta nem találoma helyemet, dolgoztam amennyire lehet alkalmi munkákon, fizikai munkákon, de ez nem élet. Nem találok fix munkahelyet, aztán depressziós lettem és befásultam az itthonlétbe vagyis beguboztam. Jelenleg 25 és fél éves vagyok, és nem dolgozok.

Munkát fix munkát nem találok, mert a álláskereső oldalakon diplomás munkák vannak főként, vagy szakmunkák.

Végzettség nélküli egyre kevesebb van már sajnos.

Gondolkoztam egy okj képzésen de az is 2 év mire kitanulnám, addig viszont szüleimnek kéne eltartani, én meg azt nem szeretném.

Mit tanácsoltok? Sajnos ismerőseim nincsenek, szüleim nem segítenek betenni valahová, de szidnak állandóan mit ülök itthon, és stb.

Szinte már mindent megprobáltam. Alkalmi munkáim meg elfogytak vagyis 90 napig végezhet az ember 1 évben alkalmi munkát.

OKJ képzés pedig nem tudom mennyit ér azért se kezdtem el eddig, tehát az ördögi körforgás.

Ismerősők nélkül nehéz munkát találni, szüleim pedig már nem birják elviselni hogy én itthon tétlenkedek, végeredményben igazuk van, de lerobbantam a jövőm szempontjából és segitségre szorulnék most, de senki nem segit,

25/f


2018. júl. 2. 09:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
58%

Vagy csináld azt amit magyarországon egyre többen irány ausztria.németország,esetleg még 1-2 ország ahol simán lehet nyelvtudás nélkül valami betanított munkát kapni.

Együtt fogsz lakni pár emberrel lehet egy szobában többen is.Kaja szállás fizetése után megmarad havi 300 ezred kb és elvagy vígan.

Sajnos ez van.Vannak olyan emberek akiknek kevesebb sütnivaló jutott.De ha szorgalmas vagy haladhatsz előre így is.

2018. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
73%

Márm megint te?


Minden hónapban ide nyávogod a bánatodat az ezernyi kifogásoddal együtt.


Miért kéne segítsenek, volt 7! éved érettségi óta, hogy kezd valamit az életeddel, neked derogált bármit is csinálni ezalatt - tanulás szempontjából.


Így jártál, én nem támogatnálk tovább az élősködésben.


Van gyári meló, lehet oda menni, de 25 éves korodig ingynes OKJ lett volna, stb.

2018. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%
Ismerős volta duma... gondolom megint jön majd a kifogásáradat hogy az a munkát miért nem, azt a munkát miért nem csinálod.
2018. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Okj most is ingyenes nem csak 25 éves korig. Csak estin,köszönöm a használhato válaszokat, .bár kulfold nem az én világom, nem nagyon szeretek egy szobában laknk több emberrel,marad az okj szakma tanulás, aztán abban elhelyezkedni, én a élelmiszeripari technikus képzést néztem ki most ,meg a parképitö technikust mind a kettö tetszene nekem, de nem tudom melyik lenne hasznosabb?
2018. júl. 2. 11:46
 15/30 anonim ***** válasza:
60%

De miért ilyen nehéz munkát találni?

Olyan helyen élsz, ahol nincs semmi lehetőség?

Mert én úgy vettem észre, hogy vagy olyan munka van, amihez semmilyen végzettség kell, vagy olyan, amihez nagyon magas. És persze a szakmunka, amikből hiány van, pl. festő, vízvezeték szerelő.

Milyen OKJ-s képzésen gondolkodsz? Mert egy ilyen-olyan irodai ügyintézővel nem leszel előrébb.

Én is dolgoztam rögtön középsuli után. Utána kezdtem a főiskolát munka mellett. Szóval nem kell csak tanulásban vagy csak munkában gondolkodni. Lehet egyszerre a kettőt.

2018. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

14: Ezekkel el tudnál helyezkedni? Szerintem nem igazán.

Ha már tanulsz, akkor olyat, amire tudod, hogy van kereslet ott, ahol élsz. Vagy bevállalod, hogy költözöl olyan helyre, ahol keresnek ilyet.

2018. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 kovpet ***** válasza:
76%

"Nem én kerulom a munkát,hanem a munka kerul engem."


Ez a hónap mondása. Politikusi karrieren nem gondolkoztál még? A szöveg megy, a munka nem, érteni semmihez nem értesz, ideális lenne neked.


Jelentkezz valamelyik populista pártnál, a "szüleim nem segítenek betenni valahová" jeligére...


Nem bántani akarlak, most sincs késő, de mi a szart csináltál 25 éves korodig? Most merül fel benned először, hogy meg is kellene élni valamiből? A szüleid sem mondták, hogy "édes fiam, a lébecolásból nem tudsz kenyeret venni"?


Elmondom, hogy én mit tennék: ÉRTS valamihez. Válassz valami tanfolyamot, ami elérhető és amit majd szeretnél csinálni, ha végzel. Beszélj a szakmában dolgozókkal, hogy van-e állás és mit lehet keresni. Elmehetsz szaki mellé is, megmondod, hogy fizessen akár kevesebbet, de tanítson is. Aztán majd papírt is szerzel később (de ne sokkal később azért, mert abból a soha napja lesz).

Gondolkodhatsz vállalkozásban is. Ekkor nézd meg, hogy mennyi induló tőke kellene hozzá.


25 vagy, nem késtél el semmiről, de most már ideje, hogy ÉPÍTSD a karriered és ne csak sodródj. Építkezni idő kell. Gondosan válassz és utána kitartóan csináld. Fog menni.


Ha meg gyorsan kell, mert otthonról kifele áll, akkor olyan munkát válassz, amihez van szállás. Mellette tudsz tanulni. Nem lesz könnyű, de máshogy tényleg csak az marad, amit te magad is úgy fogalmaztál meg, hogy "ez nem élet".

2018. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy a szüleidnek mit kellene megértenie?

Először is menj el a munkaügyi központba regisztrálni, szoktak mindenféle tanfolyamokat szervezni. És lehet, hogy munkát is tudnak neked.

Menj el dolgozni egy gyárba/tescoba/auchanba/lidlbe/aldiba stb... nem szoktak különös elvárásaik lenni, lehet menni érettségivel

Gyűjtesz egy kis pénzt, és elmész egy fizetős OKJ képzésre (kevesebb ideig tart, mintha estin járnál) és van olyan képzés, ami szombatonként van.

Javaslom, hogy targoncavezetőt végezd el első körben, nagyon sok helyen láttam, hogy azt keresnek

És aztán nyugodtan kitanulhatsz valami mást is.

Munka mellett lehet tanulni. (Persze fárasztóbb, mintha csak az egyiket csinálnád, de pl. rengetegen vannak, akik egyetemen tanulnak, és mellette még dolgoznak is.)

2018. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

Ez tényleg csak kifogàs hogy " nincs munka mert végzettség meg diploma kell hozzá" vagy hogy " a munka kerül engem". Ilyen nincs. Akarat kérdése az 3gész. Én is tudnék mondani munkákat amikhez nem kell végzettség. Én is rögtön érettségi után munkába álltam minden szakmai végzettség vagy munkatapasztalat nélkül. Mikor meg pár év után otthagytam a munkahelyet ahol több mint 3 évet lehúztam, én is kerestem új munkahelyet, nem is egy helyen dolgoztam. Aztán mentem munkaügyi központba, ahol foglalkoztattak, sőt okj tanfolyamot is elvégeztem tök ingyen 4 hónap alatt. Nem sokkal az okj képzés vége után találtam munkát, amit szeretek csinálni.

Szóval igen... Csak akarni kell és cselekedni. Nem panaszkodni nyafogni és válogatni. Ezt mind saját tapasztalataim alapján mondom.

2018. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Szuleim azt mondták hogy ennyi idosen már nem szabadna tanulnom,hanem dolgozni, de ök sem tudják mit dolgozzak csak dolgozzak, persze nem értek semmihez de akkor is.
2018. júl. 2. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!