Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim?

Miért nem értik meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Egyetemre soha nem volt pénzünk, meg nincs hozzá sok tudásom szüleim szerint, igy tehát sose jártam.

Miután leérettségiztem 5 és fél éve, azóta nem találoma helyemet, dolgoztam amennyire lehet alkalmi munkákon, fizikai munkákon, de ez nem élet. Nem találok fix munkahelyet, aztán depressziós lettem és befásultam az itthonlétbe vagyis beguboztam. Jelenleg 25 és fél éves vagyok, és nem dolgozok.

Munkát fix munkát nem találok, mert a álláskereső oldalakon diplomás munkák vannak főként, vagy szakmunkák.

Végzettség nélküli egyre kevesebb van már sajnos.

Gondolkoztam egy okj képzésen de az is 2 év mire kitanulnám, addig viszont szüleimnek kéne eltartani, én meg azt nem szeretném.

Mit tanácsoltok? Sajnos ismerőseim nincsenek, szüleim nem segítenek betenni valahová, de szidnak állandóan mit ülök itthon, és stb.

Szinte már mindent megprobáltam. Alkalmi munkáim meg elfogytak vagyis 90 napig végezhet az ember 1 évben alkalmi munkát.

OKJ képzés pedig nem tudom mennyit ér azért se kezdtem el eddig, tehát az ördögi körforgás.

Ismerősők nélkül nehéz munkát találni, szüleim pedig már nem birják elviselni hogy én itthon tétlenkedek, végeredményben igazuk van, de lerobbantam a jövőm szempontjából és segitségre szorulnék most, de senki nem segit,

25/f


2018. júl. 2. 09:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass rájuk! Olyan nincs hogy idős vagy a tanuláshoz. Amikor OKJ képzésre jártam olyan osztálytársaim voltak akik akár a szüleim is lehetnének. Azt meg hogy mit akarsz tanulni neked kell tudnod vagy kitalálnod nem a szüleidnek. Nézz szét álláshirdetések között mi az ami érdekelne és úgy dönts szerintem ha ennyire bizonytalan vagy. Mint mondtam: akarni és cselekedni KELL.
2018. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleidnek nem a tanulással van a bajuk. Inkább úgy gondolják, hogy mivel már bőven nem vagy gyerek, ezentúl a tanulást a munka mellett kéne végezned, nem pedig helyette.
2018. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod elmesz egy gyaba pl es mellette megcsinalod a sulit. Lehetetlen nincs csak tehetetlen.

En se ertenelek meg.

2018. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szakmák bizonyos területeken,hogy még a szállásodat is fizetnék,ha kitanulod és ott dogozol. Nem is gondolná az ember,hogy mekkora hiány szakma a suszter. Pedig nagyon sokat fizetnek.Vagy nyelvet beszélő biztonsági őr. Lehet,hogy régiót kéne váltanod. Megkérned a szüleidet,hogy segítsenek az elindulásban és amint tudod visszaadod a pénzt. Mivel nem dolgozol eszembe se jut hogy olyat írjak,hogy spórolj. A leírásodból ez nem menne. Kérj pénzt és költözz messzire. Ne lógj a szüleid nyakán. Pestmegyében nagyon kell a segéd és betanított munkás.
2018. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hol laksz, de Budapesten kb. BÁRHOVA felvesznek érettségivel. Csupán annyi, hogy 1) nem a netről kell munkát keresni, hanem személyesen bemenni mindenhova és önéletrajzot leadni, 2) nem csak a jól fizető állásokat keresni, hanem mindennel bepróbálkozni, ami csak szembejön. De egyébként állítom, még kisvárosban is lehet ilyen módszerrel elhelyezkedni (a falu az már más kérdés), csak sokkal több idő és energia.

Szerintem az OKJ képzés nem hülyeség, vannak ingyenes esti képzések is, amik mellett tudsz dolgozni.

De amúgy jó tanács: NE hagyd, hogy a depresszió eluralkodjon rajtad! Csinálj valamit, bármit! Még egy szar munkahely is jobb, mint otthon ülni és fetrengeni az önsajnálatban. (Saját tapasztalatból mondom.)

2018. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, mi a celod az eleteddel. Hasonloan jartam, mint te, szakma magszerzese utan elkezdtem dolgozni azert, mert szerettem volna magam vegre kiprobalni, penzt keresni, jobban, mint tanulni. Tanultam de mivel nem azt tanultam penz hianyaban, amit szerettem volna, olyat tanultam, amit nem szeretek es ami nem erdekel, de befejeztem. Soha nem dolgoztam a szakmamban, ellenben volt vagy 8 munkam utana. Ekkor jottem ra arra, hogy nem szeretnek egesz eletemben olyasmiket csinalni, amik nem is erdekelnek, nem is hoznak eleg penzt onallo elethez, joforman nem talaltam semmi olyat egyikben sem, ami ott tartott volna, mert mindig is masra vagytam, csak ezt a vagyam eltemettem melyre es hagytam, hogy sodorgjon az elet. Aztan rajottem, mit szeretnek: onallosagot, azt, hogy a munkamert megfizessenek, es azzal foglalkozni, amit szeretek es amihez ertek. Egy kis szerencse is kellett hozza, de most nagyjabol azt az eletet elem, amit elkepzeltem. Dolgozom, es habar egyaltalan nem tetszik a dolog annyi evesen, amennyi vagyok, de tanulok mellette es kituztem egy celt: sajat magam ura szeretnek lenni, illetve ha valakinek dolgozom akkor megvalasztom, hogy kinek fogok es mennyit. Es nem lehetetlen a szandekom. Nekem sajnos ehhez az otthonom es a regi eletem fel kellett adnom, de nem bantam meg mert ez a celomhoz fog vezetni vegul. Sok sikert kivanok neked is, hogy ne csak sodrodj, hanem megtalad azt, ami erdekel es amit szivesen csinalsz is.
2018. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Még jut eszembe: az érettségi pontjaidtól függően, de vannak duális képzések, ahol fősuli/egyetem mellett kell dolgoznod és kapsz valamennyi támogatást és fizetést ezért.

Illetve a MÁV-nál érdemes lehet még érdeklődni, láttam már olyan hirdetéseket, hogy nemcsak járművezetői, hanem egyéb képzéseket is biztosítanak és a tanulás ideje alatt is fizetnek.

Vagy hát egyébként gyár munkásszállóval nagyvárosban, ha kalandvágyó vagy. (Talán kizökkenthet egy kicsit a megszokott hétköznapokból.)

2018. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne fáradjatok a válaszokkal, ez a 25 éves srác párhavonta előjön itt a gyakorin ebben a kategóriában. Ugyanez a duma, mindig mindenre van kifogás. Nem sok ideje gyakorizok, de ez már minimum a harmadik kérdése ugyanerről. Mindig írunk neki 1000 féle tanácsot, és jé, pár hét és újra rákérdez ugyanerre, mert semmi se tetszik neki. Teljesen felesleges. Az ilyen emberek 35 éves korukban is otthon fognak ülni. Csak a szüleit sajnálom.
2018. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mindig van kifogása... azért nem tanult, mert nem az álomszakmájával indult tanfolyam. De dolgozni sem ment el helyette.
2018. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Mivel van erettsegid, siman jelentkezhetnel a vasútra kocsirendezonek/valtokezelonek/forgalmi szolgalattevonek stb.. Par honapos kepzes altal lenne egy szakmad + a tanulas alatt is kapnál fizetést.. Es meg is lenne oldva az egesz..

Nézz korul es ne a kifogásokat keresd

2018. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!